Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286517 krát)

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #125 kdy: 15 Května 2010, 09:17:01 »
Pokusím se i já přispět svým názorem. Již léta jsem pracoval s Win a konkrétně poslední XP Pro jsem měl velice slušně "vylepšené" pomocí vlastní instalace díky nLite...a kradené, jako většinu dalšího softu. Přestože jsem již zasloužilý 4cátník (možná nejstarší člen tohoto fóra) a živí mne ježdění s náklaďákem (tedy žádný IT guru), rád zkouším nové věci. Před asi 3 lety jsem zkoušel (už ani nevím jaký) Linux a vzdal jsem to. Nedávno jsem se dozvěděl  o Ubuntu a vyzkoušel ho na svém druhém starém 4 GB disku a vše se zdálo být v pohodě.

Takže následovalo rozdělení hlavního disku 80GB na půl, na jedné XP (kvůlivá mým oblíbeným Age Of Empires) a druhá Ubuntu. Ten Slave 4GB disk jsem si naformátoval FAT32, abych na něj mohl z obou OS. Instalace bez problému, boot mi trvá tak 30 vteřin, jeden večer hledání tady na fóru, vyladění a doinstalování pár prográmků (Inkscape, gCommander, gFTP, Skype atp.) a dál už musím říci - JEN SPOKOJENOST!

Jako koníček mám malé fušování do grafiky - Inkscape + Gimp všechno bez problémů řeší. Photoshop a Illustrator jsem měl ve Win cracklý a navíc jsem využil tak 10% toho, co umí. Ještě si počkám na doladění Xary Xtreme pro Linux (přece jen je trochu výkonnější, než Inkscape) a není co řešit.
 Muzika hraje, fotky se z Olympusu bezproblémově stahují a Gimp na ně úplně stačí, ICQ, MSN i Skype šlapou jako hodinky, na dopisy či občasnou drobnou korespondenci je OO Writer až moc nabušený, CDtéka léta budovaná v Excelu opět v OO bez problémů, USB fleška se lehce (skoro jako Plug and Play) připojuje, Gnome Baker bezproblémově pálí...co ještě víc může BFU jako já, jak se obvykle říká, chtít?

Navíc opravdu u VŠECH programů na svém 1,7GHz, 512 RAM, integrované zvukovce a 64MB NVIDII pozoruji oproti XPčkům velmi znatelné zvýšení rychlosti!
 Takže snad jen ty hry, ale přiznám se, že kdo chce (a já chci) se učit další věci a proniknout do podrobností systému (byť to vůbec není potřeba), na nějaké hry nadlouho zapomene a vůbec mu nebudou chybět.

Závěrem bych chtěl touto cestou ještě poděkovat za tohle Fórum. Tak dokonalý zdroj informací a ochota pomoci je, alespoň na českém NETu, skutečně ojedinělý.
To bych rád věděl, kdo je tady starší. Znám 60 a více, sám k nim patřím.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #126 kdy: 15 Května 2010, 09:19:05 »
Poznámka: Nevadí vám, že reagujete na přes tři roky starý "dotaz"? :)

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #127 kdy: 15 Května 2010, 09:31:50 »
na to sem taky koukal...
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #128 kdy: 15 Května 2010, 09:34:44 »
Tak pardon, omlouvám se.

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #129 kdy: 15 Května 2010, 09:36:38 »
me to nevadi aspon tu nejni nuda
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #130 kdy: 15 Května 2010, 10:35:53 »
Tak pardon, omlouvám se.

Není za co -- reagovat můžeš, já jen abyste věděli ;)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #131 kdy: 15 Května 2010, 13:06:46 »
Vylévání srdíčka je vedle !

Edit, topic presunut sem :) delate mi v tom gulas chlapi :D
« Poslední změna: 15 Května 2010, 14:36:57 od stet »
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #132 kdy: 15 Května 2010, 14:28:06 »
Vylévání srdíčka je vedle !

Je tady ;D
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #133 kdy: 15 Května 2010, 14:49:23 »
omalovávám se ;D

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #134 kdy: 30 Května 2010, 19:40:54 »
Za posledný týźdeň som sa dosti ihral s laptopmi na ktorých bežalo Ubuntu a to i s postarším HP s grafárnou ATI, ktorú pochopiteľne oživoval ovládač radeon... Musím uznať, bol som prekvapený ako krásne tieto postaršie železá rozbehali Compiz efekty a so slzou v oku som si spomínal na môj amok, keď som pri inštalácii 8.10 zistil, že moja stará X1600 už nie je podporovaná :D

Len tak ďalej, nech nám to tu kvitne :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Anonymnivul

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #135 kdy: 16 Září 2010, 14:02:15 »
Nechci vyvolavat flame, jen si chci ulevit od neuspechu. Nejsem zastancem win ani linuxu. U PC jsem od DOSu,Win3.1 az Win7.

Rekl jsem si ze po case znovu zkusim nejaky linux (usetrit 2500 kc za OS na jedno PC je dost). Drive jsem zkousel na slabsi pocitac DamnSmallLinux, PuppyLinux a podobne (i Kubuntu),... po instalaci zadny z linuxu nefungoval (budto nesla sit, nebo nejaka chyba s ucty administratora a uzivatele), nebo vyzadoval ovladani z prikazove radky - dekuji nechci kvuli tomu cist bichle knih. Po nekolikadennim brouzdani a shaneni jak alespon jeden z nich rozchodit se to nakonec podarilo. Kubuntu po prihlaseni a zakladniho nastaveni jevil znamky zivota a slo s nim brouzdat po netu. Ale na ukor vykonu,... odezva systemu neunosna. Dal jsem tam WinXP, vse bez problemu - rychlost take nic moc, ale o dost sviznejsi nez s Kubuntu.

Po par letech jsem chtel zkusit znovu -ten- linux. Ale znovu jsem stouchnul do vosiho hnizda. Instaloval jsem na novy notebook-HP Ubuntu 9.04, stahnul aktualizace, restartoval.... a ejhle, neslo nabootovat. Nyni jsem si chtel znovu zalaskovat a na novy PC instaloval Ubuntu 10.4, vse fungovalo skvele, dokonce zadne problemy s ucty. Az do doby nez jsem chtel tisknout z mistni tiskarny i ze sitove tiskarny. Mistni tiskarnu HP officejet K80 system nasel hned. Po tisku cehokoli se system tvaril jako ze je vse OK a tiskarna zase jako ze nic nedostala. Po dlouhem hledani na netu jsem stahl nejake ovladace HPLip po jejichz spusteni pres !prikazovou radku! podle navodu a naslednem dvojitem preinstalovani ovladacu (nadeje umira posledni - prvni pokus nefungoval) tiskarna vytiskla pulku stranky co mela. Povazoval jsem to za uspech ktery nelze prekonat a nechal tiskarne zaslouzene volno.
Rozhodl jsem se tisknout pres sitovou tiskarnu HP laserjet 1020 na Windowsich. Tisk se konecne vydaril. Druhy den zapnu PC a chci tisknout, ale nic se nedeje, jiny PC s Win ve stejne siti z te sitove tiskarny ve Win tiskne v poho. Zkousel jsem Ubuntu dat misto toho PC se sitovou tiskarnou, ale PC s Win jeho tiskarnu nevidi i kdyz ji ma nasdilenou, tak jsem to zas vratil zpet a ejhle,... Ubuntu uz zas tiskne ze sitove tiskarny, ale po chvili zase nic.
Dalsi problem nastal se sdilenymi adresari. Windows vidi na Ubuntu, ale obracene ne (Win na Win vidi), pouze obcas se stane kdyz dam prochazet sit, tak se zobrazi "cekejte", tak po 30s se zobrazi nazev sdilene slozky ve win, ale dal uz nic. Vetsinou se nezobrazi ani ten nazev. Rekl jsem si dobre, mensi soubory budu sdilet pres DropBox pres internet.
Ale pred par dny zacla bootovaci obrazovka problikavat nejake cerne screeny s textem. Nekde jsem pochytil klavesovou zkratku ctrl+alt+F8 nebo tak nejak, pouzil jsem a system mi tam sdeloval (podle toho co jsem pochopil), ze nejaka prikazova funkce bude v pristi verzi linuxu zrusena a nahrazena jinou. A ted mi tam na nekolik stranek listuje vsechny soubory v kterym se ten prikaz objevuje. Tak jsem prvne navazal slovni kontakt s PC a zeptal se ho jestli se nahodou neposral. To mam jako rucne pres konzoli upravit vsechny soubory a nahradit stary prikaz novym? Dal jsem mu podminku, jestli lehne, nahradim ho. Dalsi problem co jsem s poslednim Ubuntu mel je ze po odhlaseni z 40% zcerna obrazovka a pomuze jen studenej restart.

A ted co mi jde jen proti srsti: Ubuntu se za kazdou cenu snazi vypadat jinak nez Windows
Napriklad blbost jako tri tlacitka pro minimalizaci, obnoveni a zavreni okna. Jsem pres 15 let zvyklej ze jsou vpravo nahore. V Ubuntu jsou vlevo nahore. Vim, vzhled se da zmenit, ale tenhle je nastavenej jako default. Jako by mi Ubuntu na uvitanou rikalo: "Tak koukej kamo, ted jsi v linuxu a ten je 100x lepci nez Windows, dokonce zakladni tri tlacitka mame na druhe strane!" To stejne s nabidkou na liste. Problemy s prehravanim stream videi, kdyz neco odeberu z listy, jde to tam zpet pridat jen pres prikazovou radku apodobne.

Jedinou vec co z Ubuntu (linuxu) beru jako plus pred Windows pro moje pouziti je, ze se da snadno zalohovat domovsky adresar, kde je vsechno nastaveni (alespon doufam). Zatim mam Ubuntu na druhem disku kdyz je cas na hrani si s nim jen tak pro zabiti casu.

Tak jsem se rozepsal trochu vic, ale ulevilo se mi,... ted uz mi na chvili nebude vadit kdyz mi Ubuntu nebo jiny linux nebude fungovat.  8)

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #136 kdy: 16 Září 2010, 14:17:56 »
Mně zas pracuje řada dister linuxu bezchybně a proto jsem widle odinstaloval. Kdo má asi pravdu? Není chyba mezi Tvou židlí a počítačem?

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #137 kdy: 16 Září 2010, 14:41:08 »
Citace
Jsem pres 15 let zvyklej ze jsou vpravo nahore...
Řekl bych, že a) je správně :-)
P.S.
Existuje nějaký objektivní důvod pro to, aby byla tlačítka vždy vpravo nahoře?
A krom toho to jde samozřejmě přenastavit...

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #138 kdy: 16 Září 2010, 15:47:46 »
Existuje nějaký objektivní důvod pro to, aby byla tlačítka vždy vpravo nahoře?

Existuje. V mysli máme stále od kurzoru - myši - ruku. Když klikáme vlevo nahoře, překrýváme si touto průhlednou rukou plochu a je to nepřirozené. Proto pro praváky je lepší mít ovládání okna vpravo nahoře (když už ne dole) :-). Zkuste si to.

Obdobně je lepší mít panel jen jeden a dole, jako to mají Win a ne nahoře, jako to má Mac a je dva panely, jako to má Ubuntu.

Proč si dáváme telefon na stůl doprava? Abychom si pravačkou při vytáčení čísla nestínili papír na stole... :-)

Proč píšeme zleva doprava? Protože se psalo inkoustem a praváci, kterých je většina, by si to jinak rozmazávali.

Proč máme mít světlo u psacího stolu zleva?

Proč se má politik na billboardu usmívat a mít kravatu?

« Poslední změna: 16 Září 2010, 16:05:14 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #139 kdy: 16 Září 2010, 15:51:32 »
Existuje nějaký objektivní důvod pro to, aby byla tlačítka vždy vpravo nahoře?

Existuje. V mysli máme stále od kurzoru - myši - ruku. Když klikáme vlevo nahoře, překrýváme si touto průhlednou rukou plochu a je to nepřirozené. Proto pro praváky je lepší mít ovládání okna vlevo nahoře. Zkuste si to.

Děkuji za vysvětlení. Teď už je mi to úplně jasný :-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #140 kdy: 16 Září 2010, 16:05:37 »
Existuje nějaký objektivní důvod pro to, aby byla tlačítka vždy vpravo nahoře?

Existuje. V mysli máme stále od kurzoru - myši - ruku. Když klikáme vlevo nahoře, překrýváme si touto průhlednou rukou plochu a je to nepřirozené. Proto pro praváky je lepší mít ovládání okna vlevo nahoře. Zkuste si to.

Děkuji za vysvětlení. Teď už je mi to úplně jasný :-)

Sorry za chybu, opravil jsem to...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #141 kdy: 16 Září 2010, 16:10:27 »
Už tady začínala být nuda, a pak stačí jeden emotivní popis iniciačního rituálu, a je tu hned veseleji... :)
Jinak si myslím, že musíš mít Linux opravdu rád, jinak bys to už dávno vzdal...

Takže: hodně zdaru!
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #142 kdy: 16 Září 2010, 16:57:28 »
Existuje nějaký objektivní důvod pro to, aby byla tlačítka vždy vpravo nahoře?

Existuje. V mysli máme stále od kurzoru - myši - ruku. Když klikáme vlevo nahoře, překrýváme si touto průhlednou rukou plochu a je to nepřirozené. Proto pro praváky je lepší mít ovládání okna vpravo nahoře (když už ne dole) :-). Zkuste si to.

Obdobně je lepší mít panel jen jeden a dole, jako to mají Win a ne nahoře, jako to má Mac a je dva panely, jako to má Ubuntu.

Proč si dáváme telefon na stůl doprava? Abychom si pravačkou při vytáčení čísla nestínili papír na stole... :-)

Proč píšeme zleva doprava? Protože se psalo inkoustem a praváci, kterých je většina, by si to jinak rozmazávali.

Proč máme mít světlo u psacího stolu zleva?

Proč se má politik na billboardu usmívat a mít kravatu?


ad 1) Uff, ještě, že nemám průhlednou ruku  ;D ale protože mám vlevo nahoře APLIKACE - MÍSTA - SYSTÉM a vlevo hlavní ikony, tj. Počítač a Domovskou složku, po mnoha letech používání tlačítek vpravo nahoře mi tohle přijde přirozenější a rychle jsem si na to zvykl > teď mi naopak ve widlích ovládání oken vpravo nahoře připadá jako napřirozené a násilné
ad 2) dva panely, nahoře a dole jen naprosto geniální řešení a jejich konfigurovatelnost!!!
ad 3) já si dávám telefon do pouzdra nebo do kapsy ;) a telefonuji vždy na levé ucho  :) a papír poslední roky používám jen na jednu věc a na jednom konkrétním místě  ;D
ad 4) je to evropskej zvyk - třeba Arabové, Číňani a Japonci píšou každej jinak a nemají s tím problémy a evropský způsob jim připadá nesmyslný
ad 5) tak to nevím  ;D ale já mám radši zářivku zhora zepředu...
ad 6) protože má nahrabáno, ukazuje, že je nóbl a běžným občanům se tím vysmívá  ;D
« Poslední změna: 16 Září 2010, 16:59:32 od marp »
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #143 kdy: 16 Září 2010, 17:01:35 »
Samozřejmě, že levák Číňan to cítí jinak...

Co se týče panelů je lepší mít 4 kolem dokola obrazovky, pro jejich leště lepší konfigurovatelnost :-)))
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #144 kdy: 16 Září 2010, 17:02:53 »
Samozřejmě, že levák Číňan to cítí jinak...

Co se týče panelů je lepší mít 4 kolem dokola obrazovky, pro jejich leště lepší konfigurovatelnost :-)))

...a těch leváků Číňanů bude zřejmě víc, než je obyvatel ČR...asi  ;D
Heh...to mě nenapadlo... Vyzkouším  ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #145 kdy: 16 Září 2010, 19:55:03 »
Ty!
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #146 kdy: 16 Září 2010, 21:59:29 »
2 GlidingFLY
Pravdu díš.  ;D

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #147 kdy: 17 Září 2010, 08:33:36 »
Tohle téma se jmenovalo jinak! To by jste neměli hoši!!! Kdo mi to vysvětlí?
» Linux Mint on mini-ITX boards «

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #148 kdy: 17 Září 2010, 14:57:08 »
Nemyslím si, že je na tom něco k vysvětlení, je tu topic ve kterém se shromažďují podobná témata.
Většinou mají nulovou informační hodnotu a podněcují k vyvolávání flame.
Kontaktuji jiného moderátora a případně vše napravím...

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #149 kdy: 17 Září 2010, 15:39:08 »
No já samozřejmě nemám nic proti tomu, aby nic neříkající témata byla přesouvána jinam, jenom si myslím, že jejich předměty by neměli být měněny. O to mi šlo. Stačí je přesunou do kategorie "Vylévání srdíčka". To co jste udělali např. s tímto nepovažuji za správné.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.