Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 284839 krát)

PIN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Neuveriteľný príbeh s Lubuntu!
« Odpověď #1450 kdy: 08 Října 2014, 20:20:01 »
To že mi pán Gates odmietol podporovať môj Windows XP a prešiel som na Lubuntu som už spomínal. Boli s tým spojené určité ťažkosti, napr. to, že som mal veľký problém Lubuntu vôbec nainštaľovať na môj starý notebook (HP Compaq NX 7000).
  Skúšal som to z CD. Vždy pri štarte s CDčkom v mechanike mi  PC vypisoval chyby, že nemám niečo zapnuté.... a p. Prečítal som kvantum informácií o podobných problémoch, prestavoval Bios miliónkrát .... ale nič!  Tak som to skúsil spustiť priamo v naštartovanom Windowse... a ...  počítač sa zreštartoval a inštalácia nabehla. Nainštaľoval som Lubuntu vedľa Windows, na skúšku. Šlapalo to neskutočne a bol som nadmieru spokojný, ale...
   Nedokázal som spojazdniť USB wifi adaptér (Canyon a s tým mi nepomohlo ani toto forum), ani novo kúpený adaptér určený priamo pre Linux, a tak som bol odkázaný na kábel. ÁÁÁle, po všetkých tých patáliách s usb adaptérom, keď som inštaľoval rôzne ovládača a aktualizácie a stále to nešlo, som ani neviem prečo - len tak zapol "modrý zub" teda bluetooth. (Vypínač je mechanický vedľa modrej kontrolky z predu) A čuduj sa svete zrazu som zistil, že notebook samotný má v sebe wifinu. Nabehol signál a wifi šlapala bez problémov. A ja som jak magor toľké roky používal pod Windowsami otravný usb adaptér. (Ale možno by som to v XPčkach ani nerozchodil, neviem).   
   Bol som unesený ako to išlo! Všetko bolo v pohode asi mesiac. Raz som večer notebook vypol a na druhý deň som ho zapol, ale problém bol na svete. Lubuntu spustiť nešlo! Stále to písalo, že chce spustiť memory test a tak som ho spustil. Niekoľko krát. Raz som ho nechal ísť celú noc pretože nie a nie skončiť, ale ani cez noc to neskončilo. Chodilo to stále dookola... a stále testoval. Tak som to zrušil... a ... Lubuntu sa nehlásilo.
    Rozhodnutie to celé preinštaľovať malo za následok rovnaký problém ako prvý krát, teda že som nemohol spustiť inštaláciu. Poučený z prvej inštalácie som spustil CDčko vo Windowse a nainštaľoval Lubuntu, ale teraz už kompletne bez Windowsov. Sranda možno bude, keď mi to znova padne a ja  to už nebudem môcť spustiť priamo z Windowsu.  To sa už smiechu nezdržím a notebook postúpim kolegom do zbezných surovín!
   Takže všetko s inštaláciou prebehlo OK, ááále wifinu rozbehnúť nie a nie! Inštaľoval som aktualizáci, ovládače a ...nič! Nainštaľoval som wifi radar a ešte nejaký podobný soft na detekovanie wifi sietí, ale nič. Moju sieť našli bez problémov, zadal som heslo, ale pripojiť som sa nedokázal. Bol som z toho na nervy, trápil som sa s tým niekoľko dní a nič. Dohodol som sa s kamarátom, čo tomu rozumie, a šiel som s noťasom  k nemu. Zapli sme ho a zase čuduj sa svete, notebook okamžite hlásil jeho domácu sieť, zadal heslo a už to fičalo. Nebolo treba urobiť nič. Bol som zrelý na prášky!
  Keď som prišiel domov bol som zvedaný čo to urobí. Zapol som HO, a ...wifina beží, okamžite sa pripojí a internet šlape v pohode. Všetko ako má byť.  A potom, že ľudia sú náladový!  No, noťas má šťastie, inak by išiel aj cez zatvorené okno, ako sa vraví. Odvtedy je to v pohode, problém mám len inštaláciou  aktualizácií Lubuntu. Neviem prečo, ale jedna aktualizácia opätovne zlyháva. Tak kašlať na ňu!

Viem, že toto nie je tradičný príspevok resp. otázka na fórum, ale nedalo mi to nenapísať tento neuveriteľný príbeh s LUBUNTU!
« Poslední změna: 09 Října 2014, 20:15:34 od PIN »

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:Neuveriteľný príbeh s Lubuntu!
« Odpověď #1451 kdy: 08 Října 2014, 21:03:12 »
Citace
toto nie je tradičný príspevok resp. otázka na fórum
To je taký malý blog ;)
Tak veľa sťastia s Lubuntu
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Neuveriteľný príbeh s Lubuntu!
« Odpověď #1452 kdy: 09 Října 2014, 08:32:11 »
No, hodit to do odstavců by neškodilo, blbě se to čte. Ale jinak tleskám za vytrvalost. :D

Někde jsem četl, nemám vlastní zkušenost, že ten vypínač může mít společné zapínání modrozuba i wifiny. To byl asi problém.

Instalace z Win, to je Wubi, dnes již v 14.04 LTS nepodporovaný způsob instalace. Asi by neškodilo si postupně přidat vedle stávajících instalací zkušební instalaci.

Tak hodně štěstí. ;)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Neuveriteľný príbeh s Lubuntu!
« Odpověď #1453 kdy: 09 Října 2014, 08:34:23 »
Takovy souvisly blok cist nebudu, ale podle klicovych slov -> Srdicko.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Neuveriteľný príbeh s Lubuntu!
« Odpověď #1454 kdy: 09 Října 2014, 13:07:28 »
môj starý notebook (HP Compaq NX 7000).
Nebudu teď sondovat, čím vším krom procesoru se liší NX7000 a NX7400 - ten mám totiž já a běží na něm kubuntu 32bit. Instalace bez problémů z CD, jelikož mechoška je skutečně funkční. Zkusil bych instalaci z USB, bios to umožňuje.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

PIN

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re:Neuveriteľný príbeh s Lubuntu!
« Odpověď #1455 kdy: 09 Října 2014, 20:23:22 »
môj starý notebook (HP Compaq NX 7000).
Nebudu teď sondovat, čím vším krom procesoru se liší NX7000 a NX7400 - ten mám totiž já a běží na něm kubuntu 32bit. Instalace bez problémů z CD, jelikož mechoška je skutečně funkční. Zkusil bych instalaci z USB, bios to umožňuje.
Nenapísal som to tu, ale druhej inštalácii predchádzala skúška inštalácie z USB, ale hlásilo to rovnakú chybu ako inštalácia z CD mechaniky (bol to nejaký problém software).
PS: na tento notebook tiež nedám dopustiť, stále šlape super!

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re:Neuveriteľný príbeh s Lubuntu!
« Odpověď #1456 kdy: 09 Října 2014, 21:42:35 »
môj starý notebook (HP Compaq NX 7000).
Nebudu teď sondovat, čím vším krom procesoru se liší NX7000 a NX7400 - ten mám totiž já a běží na něm kubuntu 32bit. Instalace bez problémů z CD, jelikož mechoška je skutečně funkční. Zkusil bych instalaci z USB, bios to umožňuje.
Nenapísal som to tu, ale druhej inštalácii predchádzala skúška inštalácie z USB, ale hlásilo to rovnakú chybu ako inštalácia z CD mechaniky (bol to nejaký problém software).
PS: na tento notebook tiež nedám dopustiť, stále šlape super!
Aha, tak pardon, ty notebooky se budou lišit dost, nx7000 je trochu staršího data. No jen tak od boku bych tipnul problém s pae, ale to by nešlo nainstalovat vůbec.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Nemo7

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1457 kdy: 06 Února 2015, 14:54:56 »
Jak je možné, že včera nevyšlo Ubuntu Trusty 14.04.2 ? Já se tak těšil, nachystaný konečně na víkendovou přeinstalaci systému po Win vzoru - SP2 je minimum pro instalaci OS. A ono nic, prý až za 14 dní. Tak si tady aspoň můžu zanadávat a podělit se o svou bolest.  ;)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2264166
http://iso.qa.ubuntu.com/qatracker/milestones/332/builds

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.