Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]  (Přečteno 7092 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
V podstatě jednoduchá otázka: Chci mít jediný dokument, ve kterém budou stránky číslovány až od n-té stránky. Jak to udělat? Hledal jsem a nenašel.
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 17 Srpna 2007, 23:28:52 »
Odpověď hledejte na www.openoffice.cz - do vyhledávání tam zadejte "číslování stránek" vyskočí odkazy s několika řešeními vašeho problému.
Vyzkoušené nemám žádné z nich.

Skeletonix

  • Host
Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2007, 10:24:31 »
Vyzkoušeno mám:

 * pokud chcete číslovat hned od první stránky, ale číslo zobrazovat třeba až od páté str. (bude na té stránce zobrazeno č. 5) tak si zvolte patřičnou odchylku. (2klik na číslo stránky)

 * chcete-li počítat stránky až od páté stránky, je nutné si udělat více stylů stránky : styl desky a styl počítání. na prvních pět stránek aplikovat styl desky a na 5. stránce dát zalomit styl stránky desky (Vložit → Ruční zalomení) a na další stránku aplikovat styl počítání. (Na 6. stránce bude číslo 1)

----
jinak nápověda v OO je velice vydařená a moc hezky přeložená :P (spouští se pomocí F1)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2007, 16:10:20 »
V OOo je zdlouhavé a složité nastavit stránkování. Pokud používáte win, stačí si nastránkovat dokument ve win, v OOo otevřít a máte to vyřešeno. Pokud nemáte win, pisněte na můj kontakt marcel.ubuntu@seznam.cz a já vám ho pošlu. Mám nastaveno neomezený počet stran, číslování dole uprostřed od první stránky.

Skeletonix

  • Host
Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2007, 20:37:22 »
Maky: nevím psal jsem relativně dlouhé dokumenty a nikdy jsem z stránkováním v OO potíž neměl. Jen používat styly ... ale kdo by psal bez nich že ?

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 18 Srpna 2007, 20:53:43 »
Skeletonix: styly, jistě. Přecházel jsem z win, kde stačilo z nabídky zvolit nastránkovát dokument a dokument byl nastránkovaný.
V OOo jsem byl trochu zmatený a stejně se mi nepodařilo hned na poprvé čísla stránek nastavit. OOo mi ukazval každou stráku od 1 až třeba 50. Ovšem při tisku mi prvních 5 stránek tisklo jen 1, dalších 5 stránek mělo 2 atd. text však pokračoval normálně dál.

Tady je zdlouhavý návod na vložení čísla stránek:
Vložení čísel následujících stránek
Číslo následující stránky je možné do zápatí jednoduše vložit pomocí pole.
Číslo stránky je zobrazeno pouze tehdy, když následující stránka existuje.
1.Zvolte Vložit - Zápatí a vyberte styl stránky, který si přejete k zápatí přiřadit.
2.Umístěte kurzor v zápatí a zvolte Vložit - Pole - Jiné.
3.V dialogu Pole klepněte na záložku Dokument.
4.V seznamu Typ klepněte na 'Stránka' a v seznamu Vybrat na 'Další stránka'.
5.V seznamu Formát klepněte na styl formátování.
Pokud v seznamu Formát vyberete 'Text', bude v poli zobrazen pouze text, který vložíte do pole Hodnota.
6.Pro vložení pole s číslem stránky klepněte na tlačítko Vložit.

Snad v další verzi to bude lepší.

Skeletonix

  • Host
Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 18 Srpna 2007, 23:09:52 »
asi si nerozumíme ... 1. poklepat na Vložit → zápatí → výchozí
                                 2. poklepat na Vložit → pole → číslo stránky
a hotovo.

A to nepočítám že pro různé protokoly mám hotové styly  ... takže klik na vybraný styl (nabídku stylů mám rovnou otevřenou, jinak stisknout F11) a stránka vypadá jak chci . Pro přílohy (které nečísluji) zalomit styl a zvolit nový.

----
pro změnu číslování kliknout 2x na to pole a vybrat co potřebuji.

---

Tudíž nerozumím jaký má význam to dělat tak komplikovaně.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 19 Srpna 2007, 21:05:07 »
Díky moc!
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 17 Ledna 2008, 01:30:30 »
Pokud někdo řeší podobný problém, pak MMŠovo řešení mi neočíslovalo poslední stránku (teď se zabývám jen číslováním od druhé stránky počínaje číslem 2) a funkční řešení bylo následující
do zápatí dát:
1)vložit-> pole->jiné
2)Dokument->stránka->předchozí stránka
3)odchylka 1
4) vložit
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Číslování stránek v OOo - speciální požadavky [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 17 Ledna 2008, 18:49:33 »
já to řeším stylem stránky...pro jeden styl (číslováné) si nastavím, že chci na tomto stylu listu mít zápatí, na druhém (nečíslovaný) si nastavím, že zápatí mít nechci a čísla stránek se pak do zápatí vloží pomocí nabídky Vložit (přesné znění nabídek nevím, nemám spuštěný OO,ale už to tu někdo psal). Výhodou tohoto řešení je hlavně umožnění mít v půlce dokumentu stránky, které nebudou mít čísla a za nimi zase stránky, které budou číslovány dále
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.