Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Závis(t)lost na Linuxu?  (Přečteno 14480 krát)

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Závis(t)lost na Linuxu?
« Odpověď #50 kdy: 01 Září 2007, 22:39:08 »
Citace: boon
že zná hodně lidí, kteří jsou na Linuxu závislí a že je uspokojuje kompilování/datlování do terminálu.
jednou jsem byl kamaradovi preinstalovat jeho widle a jenom jsem nabootoval jednu live verzi linuxu a pres terminal zkoiroval nejaky jeho soubory, aby je nestratil pri formatovani atd (jeho widle uz nesli vubec nahodit). a uz pri tomhle se strasne divil, co to delam, ze prej si jako povidam s pocitacem...

je pravda ze sam terminal rad vyuzivam, protoze kdyz to clovek umi, je rada veci pres terminal mnohem rychlejsi nez klikani nekde na ikonky... ale i to uz je v dnesnich linuxech mozne... bohuzel mnoho lidi o tom stale nevi a stale vidi v linuxu jenom ten prikazovy radek a proto ho nechtej...

lidem linux nejak moc nenutim, ale snazim se vymitit nektere mylne predstavy o linuxu, aby se jej lide nebali a aspon ho zkusili

halibut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Závis(t)lost na Linuxu?
« Odpověď #51 kdy: 02 Září 2007, 10:13:59 »
ach, chladná logika... jak je ... chladná. bohužel v aktech brutálního násilí a zvůle proti jednotlivci jde logika stranou. takže ji tam marně hledáš, péčko.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Závis(t)lost na Linuxu?
« Odpověď #52 kdy: 02 Září 2007, 10:16:17 »
Citace: halibut
Pavlepe, pleteš si nejspíš pojmy a dojmy. vysvětlivky slova "infiltrace" najdeš tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/Infiltrace

slovo, které jsi marně hledal, zní invaze.

a skloňování podstatných jmen tady http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_sklo%C5%88ov%C3%A1n%C3%AD


a já osobně nejsem z matfyzu, takže ti hrozí, že si tě najdu a vykopu ti kusadla :), tahle "Obecná diskuze" je "... o všem a o ničem". takže tu můžu jančit okolo čeho si zrovna usmyslím. a nemyslím si, že by tu nějaký "admin" byl tak šíleně opilý svým falešným pocitem moci, aby tu někoho banoval a offtopicoval.
Ten odkaz na pojem "infiltrace" je jaksi mimo, respektive Pavelp měl na mysli jiný význam tohoto slova - ne ve spojení s vodou ;) Infiltrace třeba ve vojenském slovníku znamená "vniknutí, průnik"...

Jinak nechápu, čím zde chceš být užitečný nebo zajímavý. To, že je tato diskuze "obecná" neznamená, že zde může kdejaký trotl psát a jančit okolo čeho si zrovna usmyslí...

P.S. - navíc mi připadá, že jsi asi řádně zhulenej...Nekuř to už ;)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Závis(t)lost na Linuxu?
« Odpověď #53 kdy: 02 Září 2007, 10:44:10 »
Mám jistou osobní závislost k Linuxu :)) Člověk pořád zkouší kolik novýho mu to oproti Woknům přineslo a kompiluje si z nadšení nejnovější zdrojáky :D ale jinak když jsem venku s přítelkyní na tuxe moc nemyslim, i když už jsem se jí snažil tak trošku přesvědčit, že by to mohla zkusit zvlášť když má doma piráťěný wokna.
Acer Aspire 5101ANWLMi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.