Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho?  (Přečteno 15277 krát)

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #25 kdy: 20 Srpna 2007, 22:36:44 »
no ze by to canonical (ne)podporil je ina vec. no kolko by chcel vlastnik neviem, ale zober si ze mandriva s komercnym sw stoji okolo 2000. no a ak by sa planovala platena verzia tak myslim, ze nejak prirucka by sa uz spravila. a ubuntu uz platenu podporu ma.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #26 kdy: 20 Srpna 2007, 22:51:37 »
Citace: krtko
no ze by to canonical (ne)podporil je ina vec.
To by byla docela důležitá věc.

 
Citace: krtko
a ubuntu uz platenu podporu ma.
To má, ale ne českou a anglická by byla mnoha lidem na nic...

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #27 kdy: 20 Srpna 2007, 23:21:06 »
no to sme sa zrejme s tou podporou canonicalu nepochopili. myslel som tym, ze nevis ci by to podporili alebo nie. ak ano tak ma zmysel bavit sa o tom dalsom. a jazykove mutacie priruciek by mohli mat na starost, pod zastitou canonicalu, napriklad loco tymi. a ako som tu uz niekde postrehol tak sa nejaka cz prirucka dokonca pripravuje.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #28 kdy: 21 Srpna 2007, 00:03:43 »
CZ příručka se už skoro připravuje... čeká se co všechno si CPress vymyslí že tam má být, vyjít by měla okolo Gutsy (nevypadá to časově moc reálně, odhaduju listopad)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #29 kdy: 21 Srpna 2007, 09:25:37 »
No mě by stačila i kvalitní anglická příručka, ale u nás dostupná. Docela mě štve, že mandriváci svůj manuál mají a ubuntu, které je myslím daleko rozšířenější, má akorát wiki a fórum - na druhou stranu musím uznat, že o tak kvalitním fóru, jako je tady, si ostatní distribuce můžou jen nechat zdát...
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #30 kdy: 21 Srpna 2007, 09:51:21 »
no jedna taka, povedzme amaterska (stano ak to citas tak bez urazky), prirucka je. http://ubuntu.kayle.sk/

waldo.pepper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #31 kdy: 21 Srpna 2007, 11:36:38 »
když se ptáš, tak ne. Nešel. Kvůli Cedeze, Neru apod...? Kvůli nesvobodným ovladačům teprve ne. Snad jen ta podpora rozvoje Ubuntu, ale to ej na http://www.ubuntu.com částečně ošetřeno. A o "krabičkovou" verzi si můžete napsat na ShipIt  :-)
Najvjac peňazí sa utratí pri placení

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #32 kdy: 21 Srpna 2007, 12:03:09 »
Bylo by to naprosto proti filosofii projektu.

"There is no enterprise edition. We offer our very best work for everyone to use and enjoy."
"Ubuntu CDs contain only free software applications; we encourage you to use free and open source software, improve it and pass it on."
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Pavel Půlpán

Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #33 kdy: 21 Srpna 2007, 12:30:28 »
Existuje spousta moznosti jak Ubuntu, tudiz i Canonicalu, pomoci... takhle ale opravdu ne. Jak rikal Jenda... jde to naprosto proti filozofii projektu.

Pokud chcete nekam investovat usili, muzete lokalizovat, delat podrobne navody. Pomahat Ubuntu samotnemu, netristit ho na dalsi fork. ;)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #34 kdy: 21 Srpna 2007, 12:48:27 »
Já bych si to představoval spíš jako Ubuntu Maniac Pack: pestře počmáranou krabici za výrobní náklady (tj. tak 400 Kč?), která by obsahovala:
1) 5 CD Ubuntu, 5 CD Kubuntu, popř. nějaký derivát
2) 2 tištěné příručky
3) nálepky "Powered by Ubuntu", "This poor computer should use Ubuntu too" apod.
4) plakáty, určitě ten od pana Pasqualiniho
5) tričko s logem

Nevím, jestli by se to ujalo. Ale podpořil bych to mnohem radši než Enterprise Version ++ za 2000 Kč (kterou by málokdo koupil, na Ubuntu promise nehledě). Obal prodává a je to reálnější, vždyť už mnoho takových blbostí máme a rozšíření brání často jen nedostupnost na daném místě.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #35 kdy: 21 Srpna 2007, 13:28:36 »
no ano je to proti filozofii ubuntu/canonicalu. ubuntu pomaham minimalne bug reportami programov a tym, ze ho rozsifurj medzi znamych. toto som bral ako len taku diskusiu "co keby ...".

offtopic: neviem ci sa mi to len zda, ale osobne myslim, ze v linuxovej komunite su dost extremisticke nazory na komercny sw. a pri tom je to, podla mna, volba toho dotycneho co si vyberie. a myslim, ze mozme byt radi, ze sa postupne na linux dostava aj tento komercny sw, pretoze to znaci, ze linux sa asi rozsiruje coraz viac ked sa on zacinaju takto zaujimat vyrobcovia sw a aj hw.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #36 kdy: 21 Srpna 2007, 13:45:00 »
Citace: Filip Dominec
Já bych si to představoval spíš jako Ubuntu Maniac Pack: pestře počmáranou krabici za výrobní náklady (tj. tak 400 Kč?), která by obsahovala:
1) 5 CD Ubuntu, 5 CD Kubuntu, popř. nějaký derivát
2) 2 tištěné příručky
3) nálepky "Powered by Ubuntu", "This poor computer should use Ubuntu too" apod.
4) plakáty, určitě ten od pana Pasqualiniho
5) tričko s logem

Nevím, jestli by se to ujalo. Ale podpořil bych to mnohem radši než Enterprise Version ++ za 2000 Kč (kterou by málokdo koupil, na Ubuntu promise nehledě). Obal prodává a je to reálnější, vždyť už mnoho takových blbostí máme a rozšíření brání často jen nedostupnost na daném místě.
S tričkem a příručkama by byla asi dražší, ale zní to fakt dobře... Do toho bych skoro i šel :)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #37 kdy: 21 Srpna 2007, 14:15:00 »
Plakáty už nejsou. Můžu ale nechat nové dotisknout.
Zrovna se mi autor ozval, ale nebyl jsem tu, takže jsme ještě nepokecali - možná má připravenej 'druhý díl' plakátu ;)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #38 kdy: 21 Srpna 2007, 15:08:29 »
Citace: vojtech.t
Já měl spíš na mysli, kde by se vzala česky psaná příručka k Ubuntu, která neexistuje a česká profesionální podpora, která je na to stejně...
jo to uz je problem :-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Canis Dingo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
  • skill: BFU
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #39 kdy: 02 Září 2007, 14:29:26 »
:) samotnou placku s ubuntu bych si nekupoval ale takovou tistenou literaturu ve stylu jak na ubuntu tu bych poridil moc rad... :D
Život je boj.... LETS FIGHT!!!!

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #40 kdy: 02 Září 2007, 20:04:26 »
Citace: Canis Dingo
:) samotnou placku s ubuntu bych si nekupoval ale takovou tistenou literaturu ve stylu jak na ubuntu tu bych poridil moc rad... :D
Taková knížka vyjde v češtině spolu s vydáním Gutsy Gibbon (konec října 2007)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #41 kdy: 02 Září 2007, 21:15:16 »
ja bych do toho nesel... v linuxu jsem novacek a tak casto preinstalovavam system a zkousim ruzny ditra, takze by se mne to nechtelo  neplatit...

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #42 kdy: 05 Září 2007, 15:07:44 »
Citace: Runn3r.cZe
ja bych do toho nesel... v linuxu jsem novacek a tak casto preinstalovavam system a zkousim ruzny ditra, takze by se mne to nechtelo  neplatit...
Jasně, pokud experimentuješ s různými distribucemi tak je logické, že za ně nebudeš platit... Já taky sem tam stáhnu nějaké Live CD a koukám co ta která distribuce nabídne (naposledy to byl Linux Mint), ale Ubuntu se stabilně drží v mém počítači a jinak už to asi ani nikdy nebude, tak nevidím důvod proč bych si placenou verzi s příručkou a dalšími "bonusy" nekoupil ;)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #43 kdy: 05 Září 2007, 20:26:05 »
ne. Do ničeho takového bych nešel. Je to proti filosofii Ubuntu a navíc, Ubuntu je pro lidi - tzv. všichni jsme si rovni tak proč někdo má Ubuntu s koupou SW a manuálem nebo příručkou a my chudí ne ? Prostě je to nesmysl. Pokud touží někdo po "Cedega" a jinýmu SW není problém ho koupit a doinstalovat na to nepotřebuje člověk PowerPack.
Acer Aspire 5101ANWLMi

balvan42

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #44 kdy: 05 Září 2007, 23:04:27 »
Citace: Vico.B
Zajímal by mě váš názor na toto, případně zda by si někdo z vás tuhle placenou verzi koupil (Mandriva ve verzi PowerPack stojí cca 2000 Kč, dejme tomu, že by toto Ubuntu mělo podobnou cenu).
česká verze Mandriva Powerpacku stojí cca 500, 2 DV9 média a 200 stran českýho manuálu.

balvan42

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #45 kdy: 05 Září 2007, 23:08:24 »
Citace: Jenda
Bylo by to naprosto proti filosofii projektu.

"There is no enterprise edition. We offer our very best work for everyone to use and enjoy."
"Ubuntu CDs contain only free software applications; we encourage you to use free and open source software, improve it and pass it on."
Tohle GNU hajlování mi na Ubuntu dycky rozesměje. Ve finále jsou java, flash, kodeky, drivery hezky prima zabalený v deb depositářích. :)) ...tak nevim, v čom by byl Powerpack v rozporu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #46 kdy: 05 Září 2007, 23:13:23 »
Citace: balvan42
Citace: Jenda
Bylo by to naprosto proti filosofii projektu.

"There is no enterprise edition. We offer our very best work for everyone to use and enjoy."
"Ubuntu CDs contain only free software applications; we encourage you to use free and open source software, improve it and pass it on."
Tohle GNU hajlování mi na Ubuntu dycky rozesměje. Ve finále jsou java, flash, kodeky, drivery hezky prima zabalený v deb depositářích. :)) ...tak nevim, v čom by byl Powerpack v rozporu.
Je vidět, že vůbec nic nechápete, případně jste Jendův příspěvek vůbec nečetl - zkuste si ten text přeložit a možná vám dojde, že vaše prohlášení je naprostý nesmysl...

Vico.B

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #47 kdy: 06 Září 2007, 19:43:39 »
Citace: balvan42
Citace: Vico.B
Zajímal by mě váš názor na toto, případně zda by si někdo z vás tuhle placenou verzi koupil (Mandriva ve verzi PowerPack stojí cca 2000 Kč, dejme tomu, že by toto Ubuntu mělo podobnou cenu).
česká verze Mandriva Powerpacku stojí cca 500, 2 DV9 média a 200 stran českýho manuálu.
To ale není PowerPack, jen jakási jeho "lite" verze ;) Je to o něco málo víc než verze "Free" ale nedosahuje to vybavenosti "PowerPacku" ;)
Ještě nejsem tak starý abych si nechal vykat...

Toshiba Satellite M100-165, T2300, 2x2048, ATI X1400 powered by Ubuntu 8.04 Hardy Heron

nettezzaumana

  • Host
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #48 kdy: 06 Září 2007, 20:14:44 »
..pff. nesel, to ty prachy radsi poslu jen tak Debianu.. ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Ubuntu "PowerPack" - šli byste do toho??
« Odpověď #49 kdy: 06 Září 2007, 20:27:09 »
ps: ludia sa na TO...sorry
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.