Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje Skype a par dalsich veci  (Přečteno 4090 krát)

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« kdy: 22 Srpna 2007, 08:57:47 »
1. Zdravim, mam nainstalovany Skype 1.40 beta (na Ubuntu 7.04) a vse par dnu fungovalo vcera mi skype spadla a pak mi nesel znovu spustit s hlaskou ze binary file is corupted a ze je nutna reinstalace, tak jsem stahl znovu a nainstaloval a nic porad hlasi to same.

2. V ten samy den mi velice casto zacal padat Firefox (s nejakou hlaskou core dump error nebo tak neco).

3. No a nevim jestli je to nahoda zmizel mi gnomacky pruh uloh nebo jhak se to jmenuje a nepomohl ani restart X, pomohl az celkovy restart.

4. Dalsi vec: GNOME mi nabidne aktualizaci nejakeho baliku tak ji dam nainstalovat a vse vypada ze jede ale aktualizaca se nabizi dal. V konzole pres apt mi to hlasi segfault.

Diky za rady.
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 13:24:25 od Anna Taliánová »

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #1 kdy: 22 Srpna 2007, 09:41:39 »
.Co mate za distro? 7.04 nebo 7.10 dela vam to jen po tom update?
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #2 kdy: 22 Srpna 2007, 09:54:52 »
7.04, tezko rict jestli je to po tom updatu, protoze mi PC padal kvuli spatne pameti a byl na reklamaci

detoxxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #3 kdy: 22 Srpna 2007, 12:20:29 »
Citace: OtoBrzo
2. V ten samy den mi velice casto zacal padat firefox (s nejakou hlaskou core dump error nebo tak neco).
měl jsem stejny problém, stačilo smazat skrytý adresář .mozilla v domovskem adresáři

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #4 kdy: 24 Srpna 2007, 09:13:07 »
Citace: detoxxx
Citace: OtoBrzo
2. V ten samy den mi velice casto zacal padat firefox (s nejakou hlaskou core dump error nebo tak neco).
měl jsem stejny problém, stačilo smazat skrytý adresář .mozilla v domovskem adresáři
Zdase ze to zabralo firefox uz jede. Diky

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #5 kdy: 24 Srpna 2007, 09:17:53 »
No system se ohleden Skypu chova hodne divne.
Zkousel jsem nekolikrat nainstalovat z baliku (deb) ale jiz se mi ho nikdy nepodarilo spustit, i kdyz pred tim bez problemu bezel. Tak jsem stahla static binary a jeden nebo dva dny skype bezel ale dnes opet chvili bezel a pak spadl a uz nesel spustit s hlaskou binary file is corrupted prosim reinstalujte. TAky je divny ze archiv ze ktereho jsem ten skypoe rozbalil uz taky nefunguje protoze je taky zkorumpovany:-) Tak bud ubuntu system 7.04 ma nejakou ochranu proti skypu nebo nevim:-) Premyslel jsem ze by byl vadny HD ale protoze vsechny ostatni programy bezi be problemu a HDD je uplne novy tak nevim. Nevite jak otestovat HDD? Nejlepe pri pripojenem testovanem oddilu.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #6 kdy: 24 Srpna 2007, 09:25:54 »
Skype teď nepoužívám, ale když jsem ho zkoušel, nikdy jsem problém neměl. Skype teď měl dvoudenní globální výpadek: http://www.root.cz/clanky/sit-skype-zkolabovala-kvuli-update-ms-windows/.

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #7 kdy: 24 Srpna 2007, 09:35:47 »
Citace: nodrive
Skype teď nepoužívám, ale když jsem ho zkoušel, nikdy jsem problém neměl. Skype teď měl dvoudenní globální výpadek: http://www.root.cz/clanky/sit-skype-zkolabovala-kvuli-update-ms-windows/.
O vypadku vim ale me skype nejde ani spustit, a to davno po vypadku.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #8 kdy: 24 Srpna 2007, 09:53:17 »
Chtěl jsem se jen ujistit. :) Ze stejného důvodu jsem se teď do Skype i přihlásil, úspěšně. Hlídal bych si tu reklamovanou paměť, jinak neporadím. Třeba se ozve někdo s podobnou zkušeností, co máte.

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #9 kdy: 24 Srpna 2007, 11:53:45 »
zkuste odinstalovat skype.. smazat v home adresari adresar .skype a znova nainstalovat :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #10 kdy: 24 Srpna 2007, 11:56:03 »
Citace: reaper
zkuste odinstalovat skype.. smazat v home adresari adresar .skype a znova nainstalovat :)
To uz jsem zkousel, po nove instalaci jsem to pustil z kozole a napsalo mi to nejake chybi jak ze nenasel promenou, atak. Spis me zarazi ze se ten skype vzdy corruptuje.

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #11 kdy: 24 Srpna 2007, 13:45:37 »
hmm.. hod sem tu chybu :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #12 kdy: 25 Srpna 2007, 08:03:27 »
Citace: reaper
hmm.. hod sem tu chybu :)
Segmentation fault (core dumped)

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #13 kdy: 25 Srpna 2007, 10:57:32 »
zkusil bych mozna otestovat pameti.. ale tim to asi nebude.. :-/ netusim :)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #14 kdy: 27 Srpna 2007, 09:23:53 »
Citace: reaper
zkusil bych mozna otestovat pameti.. ale tim to asi nebude.. :-/ netusim :)
Divne je ze to obcas nebehne ale pak to treba spadne.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #15 kdy: 27 Srpna 2007, 15:36:02 »
Segmentation Fault je chyba přetečení bufferu, tedy program začne šahat v paměti RAM tam kam nemá a jádro mu to zatrhne vypnutím (mám pocit že jde o signál Sigkill, nebo možná na ještě nižší úrovni )

Může jít o chybu prostředí ve kterém běží (špatné knihovny, divné nastavení) nebo o chybu samotného programu...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #16 kdy: 02 Září 2007, 15:40:27 »
Tak po preinstalovani systemu jsem chtel znovu nainstalovat skype a vysledkem bylo ze mi pri instalaci instalator napsal ze tar archiv je poskozen (instaloval jsem z deb). Static binarka hlasi ze je corrupted. Zajimave je ze pod Xp skype taky nefunguje internal error.

Od@r

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
    • Od@r Elektro
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #17 kdy: 03 Září 2007, 20:03:41 »
skype 1.4.0.99 for linux pre DEBIAN distribúciu .deb by mala byť pod ubuntu 7.04 fiesty bezproblémová...pokial tak neni hladal by som také príčiny v hardware /ram alebo disk/

OtoBrzo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Nefunguje Skype a par dalsich veci
« Odpověď #18 kdy: 04 Září 2007, 11:09:50 »
Citace: anjelradko
skype 1.4.0.99 for linux pre DEBIAN distribúciu .deb by mala byť pod ubuntu 7.04 fiesty bezproblémová...pokial tak neni hladal by som také príčiny v hardware /ram alebo disk/
No nainstaloval jsem z repozitare uvedenem na skype.com a skype jakz takz jede. Obcas spadne pri logovani. Staci pak jen vymazat .Skype a funguje dal. Nevim jak dlouho.

Problem s HW myslim nemam protoze ram je nova vymenena a HDD prosel fsck pri jednom startu a hlasi ze je clean, tzn. zadne chyby.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.