Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Svátky - applet na panel pro GNOME  (Přečteno 123798 krát)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #125 kdy: 30 Dubna 2012, 10:18:39 »
Možná snad jen, kdyby v budoucnu šlo určitá jména nějak dopředu vybrat, aby mě to nějak upozornilo třeba na rodinné příslušníky... takhle to mám sice na očích, ale i tak na to občas zapomenu  :D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #126 kdy: 30 Dubna 2012, 10:28:51 »
Ok, zkusím nějaký jednoduchý systém vymyslet..

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #127 kdy: 30 Dubna 2012, 21:55:40 »
Tak jsem to uploadnul, zatím jen ty drobné opravy. Změnil jsem název celého balíku, aby lépe zapadl, takže předchozí verzi nepřepíše je potřeba ji odstranit ručně. Zájemci si kliknou na odkaz v mém podpisu.

Pavel Brandýský

Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #128 kdy: 30 Dubna 2012, 23:27:37 »
Gtimer a Svátky, výborný a užitečný programy s kvalitní funkčností. Díky moc za ně.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #129 kdy: 01 Května 2012, 00:25:58 »
Gtimer a Svátky, výborný a užitečný programy s kvalitní funkčností. Díky moc za ně.

Já děkuju za pochvalu :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #130 kdy: 08 Května 2012, 22:35:04 »
Tak jsem nainstaloval novou verzi, funguje, ale graficky má, alespoň u mě, jednu mouchu:



[příloha smazaná administrátorem]
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #131 kdy: 09 Května 2012, 02:34:59 »
Tak jsem nainstaloval novou verzi, funguje, ale graficky má, alespoň u mě, jednu mouchu:

No jo, opravím. To je tím, že jsem opravil tuhle mouchu pro angličtinu a pro češtinu to o jednu mezeru nepasuje.
Pokud to budete chtít opravit rovnou, stačí pustit následující příkaz:

Kód: [Vybrat]
sudo sed -i "205s/s = '  '/s = ''/" /usr/bin/indicator-nameday
V nejbližší době to upravím a přebalím.
« Poslední změna: 09 Května 2012, 03:18:43 od GdH »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #132 kdy: 09 Května 2012, 17:30:26 »
Tak jsem nainstaloval novou verzi, funguje, ale graficky má, alespoň u mě, jednu mouchu:

No jo, opravím. To je tím, že jsem opravil tuhle mouchu pro angličtinu a pro češtinu to o jednu mezeru nepasuje.
Pokud to budete chtít opravit rovnou, stačí pustit následující příkaz:

Kód: [Vybrat]
sudo sed -i "205s/s = '  '/s = ''/" /usr/bin/indicator-nameday
V nejbližší době to upravím a přebalím.

Tak to řešení funguje pěkně, ale ještě jsem si všiml, že název aplikace v Dashi se zobrazuje anglicky, ač prostředí je v češtině.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #133 kdy: 24 Května 2012, 21:47:38 »
Další méně závažnou chybku jsem si objevil - zapoměl jsem přepisovat menu při změně dne, takže pokud počítač nevypínáte, mohli jste si všimnout, že se předpověď neaktualizuje. Takže ve verzi 0.2.3 již funguje i toto.

Aktuální verze vždy zde: http://gdhnotes.blogspot.com/p/svatkovy-applet.html

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #134 kdy: 08 Července 2012, 10:14:25 »
super super záležitost!
celým threadem jsem se prolouskal a sledoval, jak to pomalounku vzniká a hezky kvete :)
již pár dnů toto používám a nemá to chybu!

Uvítal bych pár vylepšení:
  • možnost změny (přes menu/nastavení) prodlevy změny jména konkrétního data (po otočení kolečka nad appletem) z fixních 5s nebo kolik tam je
  • při otočení kolečka tam a zpět (když se dostaneme zpět na dnešní datum) nezobrazovalo datum (tedy i nemusela běžet expirace 5s) a nebo změnit barvu pozadí appletu/textu, když jsem mimo aktuální den, ať v ten okamžik nezazmatkuji, že má dotyčný svátek a bude jej mít třebas až za 4 dny...
  • možnost zaznačit si konkrétní dny (jména), které se budou všude, kde se jen vyskytují, nějak zvýrazňovat (barevně, kurzíva, ...) a budu na ně předem (dle nastavení) a v daný den upozorněn popup oknem a nebo i zvukem (dle nastavení)
tak, a pro zatím by to stačilo, další přídavek bych věděl, ale prozradím jej, až co řekneš na toto, pač je dosti masivnější, souviselo by to však s 3. bodem... :D
« Poslední změna: 08 Července 2012, 10:16:51 od MaSo_CZ »
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #135 kdy: 08 Července 2012, 21:57:27 »
1) Pokud ti prodleva nevyhovuje, nastav si ji podle sebe příkazem:
Citace
sudo sed -i '/if self.idle/s/4/x/' /usr/bin/indicator-nameday
kde to x nahradíš počtem sekund-1, které ti budou vyhovovat.

2) Ta situace zní dost nepravděpodobně na to, abych se tím zabýval, ale pokud si opravdu nastavíš čas zobrazení podle předchozího bodu na delší dobu, třeba to zazmatkování opravdu stihneš :)

3) To už jste dva s tim upozorněním, tak to se nad tim asi fakt zamyslím.. :)
Přidám do vyhledávacího okna tlačítko Upozornit a označené svátky budou v panelu blikat, dokud na ně nebude kliknuto. Seznam bude ve vlastním submenu k nahlédnutí a klikem na položku bude možno jméno vyřadit.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #136 kdy: 09 Července 2012, 00:22:17 »
Nicméně díky příspěvku MaSo_xe jsem si všiml další své dementní chyby, kdy se listování svátky v panelu nevrátilo na aktuální pokud byl před tím vyhledáván nějaký jiný svátek. Zajímavé, kolik jsem schopen nasázet chyb v tak krátkém kódu.. Holt si s tím moc nehraju, tahle chyba je tam od počátků unity verze. Vlastně je to chyba daleko starší, jen se s novou funkcí projevila.

Takže opět aktuální verze na mém blogísku.
« Poslední změna: 09 Července 2012, 00:25:48 od GdH »

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #137 kdy: 13 Července 2012, 23:05:10 »
ještě tu mám takovou prkotinu; byl bych rád, kdyby to šlo změnit přes nastavení (a ne "patchem" - SEDem :) - aby si to každý navolil podle libosti/ono se stejně časem nevyhneš novému oknu - konfiguračnímu... :D ) prohození směru kolečka; při točeni nahoru aby se data zvětšovala a ne snižovala... Tenhle směr je pro mně deprimující :))
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #138 kdy: 13 Července 2012, 23:31:14 »
Tak jsem nainstaloval novou verzi, funguje, ale graficky má, alespoň u mě, jednu mouchu:

No jo, opravím. To je tím, že jsem opravil tuhle mouchu pro angličtinu a pro češtinu to o jednu mezeru nepasuje.
Pokud to budete chtít opravit rovnou, stačí pustit následující příkaz:

Kód: [Vybrat]
sudo sed -i "205s/s = '  '/s = ''/" /usr/bin/indicator-nameday
V nejbližší době to upravím a přebalím.

Tak to řešení funguje pěkně, ale ještě jsem si všiml, že název aplikace v Dashi se zobrazuje anglicky, ač prostředí je v češtině.

V nové verzi to stále není zapracované...  :)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #139 kdy: 13 Července 2012, 23:44:36 »
V nové verzi to stále není zapracované...  :)

Co používáš za font? Výchozí Ubuntu font to formátuje správně.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #140 kdy: 13 Července 2012, 23:48:40 »
V nové verzi to stále není zapracované...  :)

Co používáš za font? Výchozí Ubuntu font to formátuje správně.

No tak koukám, že ani ta tvá zmíněná oprava nefunguje (po restartu)... font jsem neměnil. Prostě pořád je tam ta mezera, platí ten screen...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #141 kdy: 13 Července 2012, 23:53:10 »
Výchozí Ubuntu size 11 je ok, 10 ok, 12 už to rozhodí. Holt formátovat to pro všechny velikosti je na pikaču :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #142 kdy: 13 Července 2012, 23:57:21 »
Výchozí Ubuntu size 11 je ok, 10 ok, 12 už to rozhodí. Holt formátovat to pro všechny velikosti je na pikaču :)

No mně je to celkem jedno, zas taková závada to není... já jsem rád, že to nahoře řve, kdo má svátek... ještě by to chtělo to upozorňování, bo ani zobrazení mi občas nestačí, napárovat na to nějaký narozky (spárovat to s nějkou online službou) a bylo by to super....
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #143 kdy: 13 Července 2012, 23:58:40 »
A jak máš ten font tedy nastavený?

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #144 kdy: 14 Července 2012, 00:01:52 »
Vzhled ambiance.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #145 kdy: 14 Července 2012, 00:15:05 »
Vzhled ambiance.

Ptal jsem se na font.

Edit
Tak to Tadeáši zkus ještě jednou, verzi 0.2.4 jsem doplnil o další test, abych pokryl větší rozsah nastavení. Zkoušel jsem to na všech běžných velikostech fontu (9-13) Ubuntu i Sans a u mě to sedí jak v anglickém, tak českém prostředí. Ještě co na to slováci.. :)
« Poslední změna: 14 Července 2012, 01:23:16 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #146 kdy: 16 Července 2012, 21:11:36 »
Začal jsem vyrábět nějaké rozhraní pro rozšíření svátků o narozeniny a upozorňování a zajímají mě vaše připomínky.
Zatím jsem načrtl zhruba toto:



Je tam vyhledávací pole, které okamžitě podle zadávaných znaků filtruje obsah comba se svátky vedle, takže se oproti původní verzi dostanete třeba i k druhému svátku Petra, který slaví s Pavlem.

Kliknutí na datum v kalendáři vymaže obsah vyhledávacího pole, což naplní combo svátky celého roku a aktivuje ten, který přísluší zvolenému dni. Po kliknutí na combo se pak zobrazí kompletní seznam sváktů, ve kterém lze listovat a samozřejmě libovolný den aktivovat také.

Ke každému dni si budete moct zapsat seznam dalších svátků a narozenin, které se zobrazují podle aktivního dne a při aktivaci tlačítkem 'Upozornit' se v daný den zobrazí okno s kompletními informacemi k danému dni, případně může údaj v panelu blikat.

Všechny dny, které nastavíte pro upozorňování se v kalendáři i combu zvýrazní a budou dostupné i v samostatném seznamu - určitě to bude v submenu v panelu a nepochybně půjde vyfiltrovat i obsah comba.

Vyhledávání se samozřejmě rozšíří na všechny informace k danému dni.

Program přepíšu tak, aby byl univerzální, s jednoduchou strukturou vstupních dat a tak si budete moci jednoduše vytvořit vlastní seznamy, které se budou nechat aktivovat v menu. Nakonec na co mít třeba v panelu svátky, které vás nezajímají? Indikátor poběží, ale zobrazovat bude jen v dny, které jste si vybrali vy sami..

Rozhodně to nejsou koněčná rozhodnutí, máte-li nějaké další nápady a připomínky, budu rád, když se podělíte.

MaSo_CZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 54
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #147 kdy: 16 Července 2012, 21:28:50 »
Začal jsem vyrábět nějaké rozhraní pro rozšíření svátků o narozeniny a upozorňování a zajímají mě vaše připomínky.
Zatím jsem načrtl zhruba toto:



Je tam vyhledávací pole, které okamžitě podle zadávaných znaků filtruje obsah comba se svátky vedle, takže se oproti původní verzi dostanete třeba i k druhému svátku Petra, který slaví s Pavlem.

Kliknutí na datum v kalendáři vymaže obsah vyhledávacího pole, což naplní combo svátky celého roku a aktivuje ten, který přísluší zvolenému dni. Po kliknutí na combo se pak zobrazí kompletní seznam sváktů, ve kterém lze listovat a samozřejmě libovolný den aktivovat také.

Ke každému dni si budete moct zapsat seznam dalších svátků a narozenin, které se zobrazují podle aktivního dne a při aktivaci tlačítkem 'Upozornit' se v daný den zobrazí okno s kompletními informacemi k danému dni, případně může údaj v panelu blikat.

Všechny dny, které nastavíte pro upozorňování se v kalendáři i combu zvýrazní a budou dostupné i v samostatném seznamu - určitě to bude v submenu v panelu a nepochybně půjde vyfiltrovat i obsah comba.

Vyhledávání se samozřejmě rozšíří na všechny informace k danému dni.
Super! :)

Citace
Program přepíšu tak, aby byl univerzální, s jednoduchou strukturou vstupních dat a tak si budete moci jednoduše vytvořit vlastní seznamy, které se budou nechat aktivovat v menu. Nakonec na co mít třeba v panelu svátky, které vás nezajímají? Indikátor poběží, ale zobrazovat bude jen v dny, které jste si vybrali vy sami..
tady bych, že já rád mám na očích, kdo má dnes svátek -> ááá, svátek má Lukáš, super, napíšu mu sms (email, na FB, ...); když tak toto může být volba v nastavení, jestli zobrazovat vše nebo jen nastavené data, atd...

Citace
Rozhodně to nejsou koněčná rozhodnutí, máte-li nějaké další nápady a připomínky, budu rád, když se podělíte.


Další: nejen svátky a narozky, ale třeba i úmrtí a ručně nastavitelné "typ události" krom pevně nastavených (svátek, nározky, úmrtí, ...)

Jinak nádhera, vypadá to velice slušně! :)
desktop: AMD FX-8120 & CRUCIAL 8GB (kit 2x 4GB) Ballistix Tactical 1866MHz @ ASUS M5A88-V EVO: Ubuntu 12.04/64b
server:    AMD Duron@1400MHz: Debian v6

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #148 kdy: 16 Července 2012, 21:54:21 »
Další: nejen svátky a narozky, ale třeba i úmrtí...

Máš pravdu, sekce "Smrtozeniny" tam rozhodně chybí  :D

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #149 kdy: 17 Července 2012, 09:51:26 »
..
tady bych, že já rád mám na očích, kdo má dnes svátek -> ááá, svátek má Lukáš, super, napíšu mu sms (email, na FB, ...); když tak toto může být volba v nastavení, jestli zobrazovat vše nebo jen nastavené data, atd...

Jasně že by to bylo volitelné, ten nápad se týká toho, aby bylo jednoduché vytvářet si seznamy vlastní a když je program najde v určeném adresáři, tak je zobrazí v menu, kde si je uživatel bude moct kliknutím aktivovat místo seznamu výchozího.

Další: nejen svátky a narozky, ale třeba i úmrtí a ručně nastavitelné "typ události" krom pevně nastavených (svátek, nározky, úmrtí, ...)

S tím úmrtím jsem si vzpoměl na Červeného trpaslíka a Rimmerovy smrtozeniny, proto ta první reakce :)
Jinak už jsem přemýšlel o tom, udělat položky přidávané dynamicky a každé by se přiřadila kategorie...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.