Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: po zapojeni sluchatkek mi hraji porad reproduktory  (Přečteno 16569 krát)

Petr125

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 102
Re: po zapojeni sluchatkek mi hraji porad reproduktory
« Odpověď #25 kdy: 28 Února 2008, 07:47:39 »
Citace
Mám ACER Extensa 5220 a i sem zkoušel doupravit soubor v init.d. Ale hrajou furt jenom repráky.
Nevite někdo co s tim?
dík Groula

Nedávno jsem instalovat Acer 5620Z a udělal jsem to takto (vyzkoušeno v Kubuntu):
1. Nainstaloval jsem: linux-backports-modules-generic
2. Do souboru /etc/modprobe.d/alsa-base jsem přidal řádek options snd-hda-intel model=acer

Pak už to fungovalo, jak jsem chtěl. Standardně běžely integrované repráky a mikrofon. Při zasunutí jacků náhlavní soupravy se to samo přeplo.

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: po zapojeni sluchatkek mi hraji porad reproduktory
« Odpověď #26 kdy: 28 Února 2008, 10:27:59 »
>>Petr125
jj takto by to malo fungovat

>>groula
No ja tam mam toho viac, ale vizera to, ze podstatne veci su OK. Pri editovani alsa-base a pridavani riadka je asi potrebny zakazdym restart, ale myslim, ze by malo stacit aj CTRL+ALT+BACKSPACE. Este to skus raz aj s tym restartom, a ked to nepomoze, tak budes musiet pockat na niekoho skusenejsieho. Prip. este skus do modelu pridat "extensa".
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

groula

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: po zapojeni sluchatkek mi hraji porad reproduktory
« Odpověď #27 kdy: 28 Února 2008, 19:50:00 »
>>Petr125
jj takto by to malo fungovat

>>groula
No ja tam mam toho viac, ale vizera to, ze podstatne veci su OK. Pri editovani alsa-base a pridavani riadka je asi potrebny zakazdym restart, ale myslim, ze by malo stacit aj CTRL+ALT+BACKSPACE. Este to skus raz aj s tym restartom, a ked to nepomoze, tak budes musiet pockat na niekoho skusenejsieho. Prip. este skus do modelu pridat "extensa".
Dík za pomoc. Při pokusu o instalaci toho doplňku z předchozího přispěvku sem si blbec totalně rozhodil linux, tak ho musim celej přeinstalovat. Hned jak to budu mít hotový. Tak to zkusim a dám vědět.
Groula
groula.org - mocná přitažlivost G

groula

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: po zapojeni sluchatkek mi hraji porad reproduktory
« Odpověď #28 kdy: 28 Února 2008, 21:20:39 »
Citace
Mám ACER Extensa 5220 a i sem zkoušel doupravit soubor v init.d. Ale hrajou furt jenom repráky.
Nevite někdo co s tim?
dík Groula

Nedávno jsem instalovat Acer 5620Z a udělal jsem to takto (vyzkoušeno v Kubuntu):
1. Nainstaloval jsem: linux-backports-modules-generic
2. Do souboru /etc/modprobe.d/alsa-base jsem přidal řádek options snd-hda-intel model=acer

Pak už to fungovalo, jak jsem chtěl. Standardně běžely integrované repráky a mikrofon. Při zasunutí jacků náhlavní soupravy se to samo přeplo.
100 krát díky. přesně tohle zabralo!
nainstalovat linux-backports-modules-generic, upravit alsa-base a restart kompu.
Chlapi díky moc.
groula

po úpravě vypadá výstup alsamixeru viz odkaz:
http://www.groula.org/download/alsa_pote.png
« Poslední změna: 28 Února 2008, 21:26:40 od groula »
groula.org - mocná přitažlivost G

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.