Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Vypnuti" sitove karty - podivny problem s WOL  (Přečteno 1992 krát)

olet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
"Vypnuti" sitove karty - podivny problem s WOL
« kdy: 03 Září 2007, 22:28:40 »
Ahoj, uz je to par mesicu co jsem si nainstaloval Ubuntu FF a jsem doposud pomerne nadseny. Je to i diky podpore na tomto foru, kde jsem zatim nasel vsechny informace, ktere jsem potreboval (i ty mene standardni). Duvod proc poprve zakladam tema je nasledujici: snazim se vyuzit stary ntb Acer aspire 1360 bez LCD tak, abych ho mohl doma pripojit do site, ulozit na pudu a jen na nem uchovavat data a vzdalene ho pouzivat pro ruzne aplikace (napriklad emulace cisco routeru). Jedine co mi chybi k absolutni spokojenosti je Wake On Lan-nemuzu ho nechat bezet 24/7. Vim, ze je to celkem problematicka oblast, ale prosel jsem snad vse co se dalo (samozrejme vcetne navodu na wiki) a porad nic resp  neco :)....asi ta nejzahadnejsi vec: ntb se mi podari probudit pomoci etherwake pouze jednou, a to vzdy jen po jeho odpojeni od el. site naslednem bootu a pak vypnuti...jakmile ho pak jednou probudim dalsi probuzeni uz nefunguje. Pravdepodobne je problem v ovladaci (via_rhine) a nebo primo v karte...kazdopadne kdybych byl schopen napr. pomoci nejakeho prikazu pripadne skriptu vzdy pred haltem vypnout a zapnout NIC ve smyslu pripojeni a odpojeni el. energie tak by to urcite slo. Kdyby byly nejake napady - byl bych za ne vdecny! Napadla me napr. nejaka utilitka pro powermanagement, ale zatim jsem nenasel nic kde by se tohle dalo realizovat....DIKY predem za napady a podnety

olet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
"Vypnuti" sitove karty - podivny problem s WOL
« Odpověď #1 kdy: 03 Září 2007, 22:34:26 »
jinak podle lspci je karta detekovana takto:
Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6102 [Rhine-II]

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
"Vypnuti" sitove karty - podivny problem s WOL
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2007, 00:53:38 »
Na jednu stranu se obávám, že už jste to viděl, na druhou stranu ale ze zkušenosti vím, že se člověk dívá spíše na fórum a opomíjí wiki, takže: odkaz na českou wiki
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

olet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
"Vypnuti" sitove karty - podivny problem s WOL
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2007, 08:14:09 »
Citace: 3m9d
Na jednu stranu se obávám, že už jste to viděl, na druhou stranu ale ze zkušenosti vím, že se člověk dívá spíše na fórum a opomíjí wiki, takže: odkaz na českou wiki
Ano, jak jsem psal v prispevku, tenhle navod uz znam nazpamet:) ale diky....jde mi spis o to odpojeni a pripojeni NIC.

olet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
"Vypnuti" sitove karty - podivny problem s WOL
« Odpověď #4 kdy: 04 Září 2007, 13:46:18 »
mam jeste jeden postreh...wol mi jde vzdy opet jen jednou po upgradu na vyssi verzi systemu (zkusil jsem gutsy)...takze by mi stacila ta cast postupu upgradu ktera "reloaduje" (nebo co dela :)) NIC

olet

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
"Vypnuti" sitove karty - podivny problem s WOL
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2007, 19:14:01 »
takze nikdo nic? skoda...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.