Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefungují aDesklets ani gDesklets [vyřešeno]  (Přečteno 2346 krát)

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Nefungují aDesklets ani gDesklets [vyřešeno]
« kdy: 08 Září 2007, 21:01:26 »
Zdravím,
mám následující problém - po instalaci aDesklets a spuštění klikacího instalátoru (a stažení deskletu) na mne program vyplivne tuto chybu (omlouvám se, že to sem cpu jako obrázek, ale výpis chyby nešel z okna vykopírovat a opisovat se mi to nechtělo, pokud by někdo toužil po plném znění chyby, tak ho opatřím - opíšu) :



(chybová hláška je dlouhá, ale celá v tomto duchu, nic kloudného jsem z ní nevyčetl)
Nějak tak to vypadá při stahování jakéhokoliv deskletu, při ručním stažení z webu adesklets, rozbalení a pokusu o spuštění to píše :

Traceback (most recent call last):
  File "./yab.py", line 48, in <module>
    import adesklets
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/adesklets/__init__.py", line 30, in <module>
    from adesklets.initializer import _Initializer
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/adesklets/initializer.py", line 13, in <module>
    from children_handler import _Children_handler
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/adesklets/children_handler.py", line 5, in <module>
    from signal_handler import Signal_handler
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/adesklets/signal_handler.py", line 12, in <module>
    class Signal_handler:
  File "/usr/lib/python2.5/site-packages/adesklets/signal_handler.py", line 20, in Signal_handler
    func = posix_signal.signal
AttributeError: 'module' object has no attribute 'signal'


(zde ale možná něco dělám špatně, nevím)
Jinou cestu jak to zprovoznit jsem nenašel. Z toho co jsem vygooglil v tom může mít prsty verze fontconfigu (2.4.2).
Ubuntu mám ve verzi 7.04 64bit (ten 64bit je další možnou příčinou problému, aspoň co jsem nagooglil).

gDdesklets pro změnu po nainstalování vůbec nespustím, při spuštění z nabídky se objeví okno aplikace (resp. jeho obrys) a po pár vteřinách zmizí. při spuštění z konzole píše, že spouští démona, načež hodí timeout.

Uvítám radu jak odstranit výše uvedené problémy, popř. co použít místo gdesklets a adesklets (chci od toho hlavně tu fešnou lištu a předpověď počasí, hodí se i notifikace mailů, teplotu HDD a voltáž CPU na ploše fakt mít nemusim).

Rady prosím formulovat nejlépe formou jako pro úplného blbce, jelikož si s Linuxem hraji asi třetí týden, a to vždy na dvě hoďky po práci, tzn. moc toho zatím neumím.

Předem dík moc
« Poslední změna: 07 Prosince 2007, 21:59:08 od Anna Taliánová »

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Nefunguje adesklets ani gdesklets [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2007, 23:01:33 »
Špatně položený dotaz, nebo se jen nikdo s podobným problémem nesetkal, resp. neví jak ho řešit? Ptám se tu poprvé, tak mě kdyžtak nakopněte jak se ptát správně :)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Nefunguje adesklets ani gdesklets [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 11 Září 2007, 14:24:21 »
Nevím jestli to je co chceš vědět, mě gdesklets funguje v rámci možností - maj tam hromadu chyb adesklets jsem nezkoušel - zkus jít do domovského adresáře - ctrl + h - a smazat složku .gdesklets a .adesklets a pak přeinstalovat - možná pomůže.

Co se týče fešné lišty tak nevím :D, předpověď počasí (no aktuální počasí je v - pravým tlačítkem klikneš na panel - přidat na panel - zprávy o počasí - dá se přidat i mapa z radaru, někde na foru to tady je jak to přidat, na ohlášení mailů mám gnubiff - ten jsem asi někde stáhnul (možná je v Synapticu) a objevil se v přidat na panel, a jsou tam i další věci - pokud tedy jsi toto již nezkoušel.
« Poslední změna: 07 Prosince 2007, 22:00:02 od Anna Taliánová »

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
Nefunguje adesklets ani gdesklets [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 11 Září 2007, 17:45:14 »
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

Tapan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Nefunguje adesklets ani gdesklets [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 11 Září 2007, 19:29:15 »
Tisíceré díky djz88, gdesklets už fungují...

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
Nefunguje adesklets ani gdesklets [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 11 Září 2007, 20:19:11 »
Citace: Tapan
Tisíceré díky djz88, gdesklets už fungují...
NP ... ja sem to nasel po 2 dnech co jsem prolezal internet :))

BTW by urcite nebylo na skodu zalozit neco jako standard hlavicek.....
kuprikladu alespon aby prvni radky obsahovaly
| Distro: Ubundu/Kbundu/Xbundu/Edubuntu ....
| Verze: 32/64 bit

popripade i

| Graf Karta: ATI/nVidia/intel :)
« Poslední změna: 07 Prosince 2007, 22:00:42 od Anna Taliánová »
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Nefunguje adesklets ani gdesklets [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 11 Září 2007, 20:25:44 »
Citace: djz88
Citace: Tapan
Tisíceré díky djz88, gdesklets už fungují...
NP ... ja sem to nasel po 2 dnech co jsem prolezal internet :))

BTW by urcite nebylo na skodu zalozit neco jako standard hlavicek.....
kuprikladu alespon aby prvni radky obsahovaly
| Distro: Ubundu/Kbundu/Xbundu/Edubuntu ....
| Verze: 32/64 bit

popripade i

| Graf Karta: ATI/nVidia/intel :)
Hezké by to bylo, ale nikdo to nebude dodržovat... (podobné pokusy již byly).
« Poslední změna: 07 Prosince 2007, 22:01:11 od Anna Taliánová »

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
Nefunguje adesklets ani gdesklets [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 11 Září 2007, 20:46:54 »
Citace: vojtech.t
Hezké by to bylo, ale nikdo to nebude dodržovat... (podobné pokusy již byly).
njn to je potom na nic....
Pac co jsem zjistil (i z vlastni blbosti resp zbrklosti) tak 80% chyb je zpusobeno tim ze uzivatel zkousi vsechno.... a to i treba navody 32bitove na 64bit system :D nebo i jine verze :) ... ale u vetsiny postupu to clovek zjisti az kdyz je pozde... treba pri instalaci (tim "clovek" myslim ty co prejdou z Win :P )
« Poslední změna: 07 Prosince 2007, 22:01:54 od Anna Taliánová »
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.