Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Western Digital Caviar 160 GB, SATA...  (Přečteno 1019 krát)

motylu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Western Digital Caviar 160 GB, SATA...
« kdy: 15 Září 2007, 21:30:10 »
Zdravím všechny Linuxáky. Mám takovej menší problém. Mám v komplu 2 disky, jeden normál ATA 40 GB, na kterým mám nahraný Ubuntu 7.04 a na tom výše zmíněným SATA disku jsou Wokna. Instalace Linuxu, všechno v pohodě.. jenže co se mě zdá divný, tak ten ATA disk je označenej v linuxu jako SDA (přitom je to normál ATA) a ten SATA je SDB. Jenže se mě vůbec nechce zobrazit v adresáři /dev a tím pádem ho ani nemůžu namountovat, prostě jako kdyby neexistoval.. Stačí ale přehodit v BIOSu označení 1.SATA rozhraní ze SATA0 na SATA1 a 2.SATA rozhraní ze SATA1 na SATA0 (zkrátka jen "virtuálně" přehodit rozhraní) a najednou Linux všechno sám najde, namountuje a jede v pohodě, dokonce ani netrvá načítání dlouho (nezasekne se ten proužek na začátku na určitou dobu, ale pokračuje dál hned), jenže s tímhle nastavením mě prostě zas blbnou Wokna, strašně dlouho se načítaj a jedou hrozně pomale. Když to přehodím v BIOSu zase zpátky tak Wokna v poho a Linux zase ten SATA nenajde a načítá se dlouho. Mě připadá, jak kdyby se ten SATA disk prostě hlásil na ten název toho disku ATA a nastává tím nějakej konflikt... Poradí někdo prosím?? Předem moc díky
Neříkej, že něco nejde, ale řekni, že to prostě neumíš! :D

Bony

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • http://www.kapucini.cz
Western Digital Caviar 160 GB, SATA...
« Odpověď #1 kdy: 18 Září 2007, 09:02:16 »
Svého času jsem bojoval s podobným problémem - skončil jsem u toho, že jsem oba systémy hodil na jeden disk a ten druhý jsem používal pro ukládání dat.

motylu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Western Digital Caviar 160 GB, SATA...
« Odpověď #2 kdy: 18 Září 2007, 20:31:09 »
Citace: Bony
Svého času jsem bojoval s podobným problémem - skončil jsem u toho, že jsem oba systémy hodil na jeden disk a ten druhý jsem používal pro ukládání dat.
Mno ono to nejspíš tak dopadne :D Když už ani tady mezi tou spoustou chytrejch linuxáckejch mozků nikdo nedokáže poradit :-(
Neříkej, že něco nejde, ale řekni, že to prostě neumíš! :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.