Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "zpomalení" a "zrychlení" zvuku v mp3 nahrávkách  (Přečteno 6243 krát)

tomino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
"zpomalení" a "zrychlení" zvuku v mp3 nahrávkách
« kdy: 16 Září 2007, 10:42:14 »
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu se "zrychlením" a "zpomalením" zvuku například v mp3 nahravkach. občas se mi stane, že avidemux zkomprimuje film se zpomaleným nebo zrychleným zvukem - zpomalení vypadá tak, jako byste přidrželi jedno kolečko magnetofonové kazety a zrychleni tak, jako byste zvuk pustili treba 3x rychleji a pak jsou tam akorat tak slyšet jenom "šmoulové" :-) zvuk si z filmu vyextrahuju do mp3 ale uz nevim jak ho dostat na normalni tempo. Nemáte někdo prosím tip na nějaký linuxový program pod ubuntu, který to umí, případně jak se to dá udělat například v Audacity :-)

Díky moc za odpovědi

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
"zpomalení" a "zrychlení" zvuku v mp3 nahrávkách
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2007, 13:22:26 »
Nedělá to u nahrávek z DVB-T?

Mě to dělalo u Novy, když jsem nahrával přes kaffeine. Nova totiž v průběhu vysílání nějak podivně mění paramatry zvuku a avidemux (i některé přehrávače) tomu moc nerozuměly.

Pomohl ProjectX - tím protáhnout tu nahrávku a pak editovat v avidemuxu.

http://sourceforge.net/projects/project-x

Stejného výsledku se dá dosáhnout při enkódování mencoderem, což je postup, který uplatňuji teď - MythTV mi nahrávku kterou chci uchovat předělá mencoderem do x264 a v avidemuxu to pak jen prostříhám.

Příklad použití mencoderu:

mencoder -oac mp3lame -lameopts cbr:br=256:mode=1 -ovc x264 -x264encopts crf=22:frameref=5:bframes=3:b_adapt:b_pyramid:weight_b:8x8dct:me=umh:subq=7:chroma_me:mixed_refs:trellis=2:brdo:bime:nofast_pskip:direct_pred=auto -vf lavcdeint,scale=480:360 K_PŘEDĚLÁNÍ -o HOTOVO.AVI

tomino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
"zpomalení" a "zrychlení" zvuku v mp3 nahrávkách
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2007, 13:58:16 »
ahoj, diky moc za odpověď.

přesně tak, dělá to u nahrávek z DVB-T. pokud komprimuju pod linuxem, tak jsou problémem pouze české starší filmy (zrychlený zvuk), pokud komprimuju avidemuxem pod windows, tak to dělá i u nových seriálu (kriminalka las vegas VI. řada [zpomalený zvuk]).

díky moc za tipy, určitě vyzkouším všechny postupy.

osobně jsem zpomalení zvuku řešil tak, že tyto nové seriály komprimuju pod ubuntu, a pokud už musím pod windows, tak si ze zdrojoveho souboru mpg vytahnu samotny zvuk v nekomprimovane podobe, ktery pak zkomprimuju v audicity do mp3 a pak zpatky natahnu pod ubuntu do serialu. ale je to dost krkolomny zpusob a zdlouhavý :-) takže mockrat dik za tip.

po vyzkoušení napíšu :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.