Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: NTSF - zapisování, mazání atd.  (Přečteno 2673 krát)

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF - zapisování, mazání atd.
« kdy: 19 Září 2007, 20:37:58 »
Zdar šici :P Dnes jsem se rozhodl , nainstalovat si Linux... nedopatřením jsem přišel o 40gb hudby .... 2hým nedopatřením jsem musel dělat všechno zase znova ..... a problémy zdaleka nekončí ... Nejde mi zapisovat na disk .... (Jsem naprostý začatečník) použil jsem návod z www.pctuning.cz .. naťukal jsem vše do konzole jenže když jsem chtěl spustit NTSF config objevilo se něco nečekaného s čím nepočital ani autor návodu ... vyskočila mi tabulka jestli chci povolit zápis na externi/interni disk ... jenže interní nešel zaškrtnout...tak a teď jsem tak říkajíc v pr*eli .... Prosím kdyby mi někdo mohl polopatě vysvětlit jak na to... na foru jsem hledal , na internetu taky ale asi jsem hloupý nebo jsem proste "Windowsak" tak prosím o pomoct ... předem díky.. (Mám Ubuntu 7.04)
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:56:41 od Anna Taliánová »

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #1 kdy: 19 Září 2007, 21:11:23 »
Tak nějak začnem... číst z disku můžete?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #2 kdy: 19 Září 2007, 21:18:35 »
no ... kliknu na místa ... dám počítač - system souboru a dostanu se tam no a soubory otevřu..

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #3 kdy: 19 Září 2007, 21:24:35 »
Mimochodem abych našel ten nainstalovaný skype musel jsem nechat linux hledat.. kde se to všechno ukládá?Nenechá mě ani vybrat

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #4 kdy: 19 Září 2007, 21:30:03 »
tak otevřte terminál a napište
Citace
sudo nautilus
Otevře se vám normální prahlížeč souborů - dejte nahoru kam až to půjde, pak /media, na daný disk klikněte pravým tlačítkem povolte zápis na kartě oprávnění... (Kdyby to nešlo, napište, co to napsalo)
Nainstalované věci by většinou nemělo být třeba hledat a spustit by měly jít přes Aplikace->... nebo terminál "skype"
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #5 kdy: 19 Září 2007, 21:41:09 »
Když zadám ten příkaz ukáže se jen jakási složka desktop... (prázdná) a v těch aplikacích to není ..... co se týče těch souborů..... už to jede! :D díky moc .. a nemusíme si vykat ne? Je mi 14 :P . ještě bych se rád zeptal... jak nastavím 5.1 zvuk? Nastavil jsem ho vtom přehraávači jak je v návodě ale stejně to nejede .... když jsem chtěl stáhnout "WINE" chtělo to ať napíšu do  příkazového řádku něaké linky.. to budu muset při každém softwaru? Nedá se to tam něak okopírovat?? .... když jdu do systému souborů budu tam mít pořád tolik složek a souborů? Kdo se v tom má vyznat... Zeptá se Linux někdy na to,kam chci SW uložit? .... Jak nastavit ICQ v komunikatoru GAIM ?(zakladni IM linuxu) ....Vím je toho hodné ale prosím pomozte Linux je pro mě španělská vesnice

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #6 kdy: 19 Září 2007, 21:52:47 »
Linux se nezeptá nikdy. Některé instalátory (myslím) ano. "Nějaké linky" se dají okopírovat stiskuním točítka myši (když jsi je předtím označil), konkrétně na wine je to ale potřeba jen na nejnovější verzi (pokud se nepletu). 5.1 zvuk už ale opravdu netuším - vím, že se tu řešil a zkusím najít konkrétní téma a hodím odkaz. K instalování do různých složek: Myslím si, že je k tomu dobrý důvod - něco se používá sdíleně mezi aplikacemi a tak. Navíc v tom uživatel neudělá zmatek (i když přiznávám, že se v tom nemusí vyznat). Ale já osobně jsem měl zatím potřebu hledatř jednu jedinou složku (openttd).
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #7 kdy: 19 Září 2007, 21:55:11 »
a teď jsem zjistil , že sice můžu dělat cokoli ve složce "media" ale nemůžu dělat nic ve "systému souborů" :( jinak díky ... ale vůbec nevím kde bych si měl třeba házet hudbu , hry a podobně protože je tam hafo složek a "kktin"

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #8 kdy: 19 Září 2007, 22:12:21 »
no asi do svojí domovské složky? Nebo do nějaké "složky" ve složce media;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #9 kdy: 19 Září 2007, 22:18:07 »
ok a jak je to stím emulatorem a stím GAIM massengerem ??

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #10 kdy: 19 Září 2007, 22:20:58 »
co konkrétně chceš vědět?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #11 kdy: 19 Září 2007, 22:26:19 »
s emulátorem je to tak, že ním spouštíš .exe soubory a on jim namlouvá, že ve /home/ty/.wine/drive_c je disk C a oni se tam spokojeně nainstalujou (pokud jde o programy s instalací) a s trochou štěstí pak i fungujou. A Gaim (teď už spíš Pidgin)?
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #12 kdy: 19 Září 2007, 22:27:53 »
Mno když zvolím ICQ síť chce to po mě jméno , heslo a alias .. problém je že ICQ chce vzdy cislo a heslo

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #13 kdy: 19 Září 2007, 22:28:26 »
a emulator se zase ulozil kam chtel :D a ja nevim kam..

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #14 kdy: 19 Září 2007, 22:33:06 »
jméno = číslo
heslo = heslo
alias = nick (ne nutně - můžeš si nastavit něco jiného, ale je to to, co uvidíš v komunikaci u svých příspěvků)

nepotřebuješ to ale vědět! (ani já to nepotřebuju) jediné, co budeš potřebovat je složka /home/(tvé uživatelské jméno)/.wine (zobrazí se, když stiskneš Ctrl+H - zviditelnění skrytých souboru, jde to i přes "Zobrazit")
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

RadiuZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #15 kdy: 20 Září 2007, 13:37:52 »
Díky moc .. ale stejně ten Linux prostě nechápu .. stáhl jsem něaké ovladače ALSA na repro ale vubec nevím jak mám nainstalovat ... žádný exe soubor :D nemohli by jste mi pomoct třeba přes skype? Uncle_spam_cz. ... prosim .P

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
NTSF...Zapisování,mazání .....
« Odpověď #16 kdy: 20 Září 2007, 22:29:48 »
nemám Skype... Nemáš jabber? a instalace - nejlíp stahovat a instalovat přes ZDROJE - tedy 1)Aplikace -> Přidat/Odstranit
2)Systém->Správa->Správce instalačních balíčků
Pokud něco stahuješ, je nejlépe stahovat si .deb balíčka s automatickou instalací
V opravdu hodně případech si ale vystačíš s Přiat/Odstranit
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.