Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak zprovoznit USB flash disk  (Přečteno 2072 krát)

VlktheGreat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
jak zprovoznit USB flash disk
« kdy: 24 Září 2007, 21:15:03 »
nainstaloval jsem klasicky sudo apt-get install ntfs-config
na moji druhou partition v NTFS mi to funguje ok tam se dostanu

ale kdyz pripojim svuj USB 120GB (pisu to z duvodu kdyby hrala nejakou roli i velikost) disk kterej jenaformatovanej na NTFS. Tak se proste nic nestane.

Pres prikaz mount /dev/sdb1 /media/rychlosdik ho dokazu namountovat k sobe do teto sozky ale ejhle dostanu sem tam jen pres MC s rootovskymi pravy. ze ho dokazu v te slozce /media/rychlodisk otevrit a az po par minutach je videt i v Konqueroru . Ale je reed olny a nejde mi to zmenit takze nemuzj na nej nahravat a ni z nej mazat.

Nevite jak to udelat aby to fungovalo jako ve winech ze to clovek pripoji vyskoci mu ikonka USB disku a on ji otevre a muze mazat nahravat atd... ja uz nevim co s tim
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 03:36:42 od Anna Taliánová »
"Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova."

Pavel Půlpán

jak zprovoznit USB fladh disk
« Odpověď #1 kdy: 24 Září 2007, 21:26:00 »
Co ho pridat do fstab a nastavit mu filesystem na ntfs-3g a parametr mountu na noauto? :)

VlktheGreat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
jak zprovoznit USB fladh disk
« Odpověď #2 kdy: 24 Září 2007, 21:31:55 »
Citace: diwoczaak
Co ho pridat do fstab a nastavit mu filesystem na ntfs-3g a parametr mountu na noauto? :)
tam mam toto
/dev/sdb1 /media/rychlodisk ntfs-3g defaults,locale=cs_CZ.UTF-8,umask=000 0 0

a nic
"Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova."

gargy2002

  • Host
jak zprovoznit USB fladh disk
« Odpověď #3 kdy: 25 Září 2007, 02:07:21 »
Citace: VlktheGreat
Citace: diwoczaak
Co ho pridat do fstab a nastavit mu filesystem na ntfs-3g a parametr mountu na noauto? :)
tam mam toto
/dev/sdb1 /media/rychlodisk ntfs-3g defaults,locale=cs_CZ.UTF-8,umask=000 0 0

a nic
Mozna to bude zbytecne, ale to nestaci pouze nainstalovat. V aplikacich se objevi polozka system tools s NTFS Configuration tools, tam se jeste musi zapis na NTFS povolit, jak na interni disky(vesmes widle), tak na externi disky, usbhdd. Nevim, zda to mate uz udelane, ale pokud ano, tak po restartu by mely byt vsechny pripojene disky byt videt bez problemu a zapis by mel byt taky funkcni.
120GB, tak takovou flasku jsem jeste nevidel...:D

VlktheGreat

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
jak zprovoznit USB fladh disk
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2007, 02:32:59 »
Citace: gargy2002
Citace: VlktheGreat
Citace: diwoczaak
Co ho pridat do fstab a nastavit mu filesystem na ntfs-3g a parametr mountu na noauto? :)
tam mam toto
/dev/sdb1 /media/rychlodisk ntfs-3g defaults,locale=cs_CZ.UTF-8,umask=000 0 0

a nic
Mozna to bude zbytecne, ale to nestaci pouze nainstalovat. V aplikacich se objevi polozka system tools s NTFS Configuration tools, tam se jeste musi zapis na NTFS povolit, jak na interni disky(vesmes widle), tak na externi disky, usbhdd. Nevim, zda to mate uz udelane, ale pokud ano, tak po restartu by mely byt vsechny pripojene disky byt videt bez problemu a zapis by mel byt taky funkcni.
120GB, tak takovou flasku jsem jeste nevidel...:D
ano tamto zaskrtle samozrejme mam na tu windows partition normlane zapisuji , ale na ten USB disk nic a musim ho moutnovat rucne
« Poslední změna: 13 Ledna 2008, 03:36:24 od Anna Taliánová »
"Co tě nezabije, to se tě pokusí zabít znova."

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.