Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunguje mikrofon - Ubuntu 7.04 a Audigy2  (Přečteno 2558 krát)

pskarlin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Nefunguje mikrofon - Ubuntu 7.04 a Audigy2
« kdy: 19 Května 2007, 23:58:21 »
Zdravím,
po instalaci posledního Ubuntu se zdálo, že vše chodí nebo se to podařilo rozchodit. Zasekl jsem se ale na mikrofonu - zjistil jsem to u Skype, nejde to ani v Záznamu zvuku atd.
Vyzkoušel jsem podle rad jinde ve fóru nastavit ALSA namísto Autodetect, v mixeru vše zhlasit, to samé i v alsamixeru , ve Skype mám v preferencích všude Audigi2 (ale i s tím jsem zkoušel experimentovat) - a nic. Mikrofon funguje, je slyšet v bednách, když do něj mluvím, ale "zvuk se neukládá". Hlavně mi jde o ten Skype.
Díky předem moc za pomoc.

charlie2806

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Nefunguje mikrofon - Ubuntu 7.04 a Audigy2
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2007, 09:50:50 »
Mam naprosto stejny problem. Mam notebook Asus a v ovladani hlasitosti kdyz v prehravani zvysim ukazatel pro mikrofon, tak jde. Jenze nemuzu z nej nic nahrat pres zaznam zvuku a tudiz ani Skype ani Ekiga nefunguje.
3x PC

charlie2806

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
Nefunguje mikrofon - Ubuntu 7.04 a Audigy2
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2007, 10:08:13 »
Tak jsem hledal hledal a nasel. V ovladani hlasitosti je zalozka Upravit a v ni Nastaveni. Tam jsem zaskrtnul volbu Capture a razem se mi objevila nabidka Nahravam a tam jsem povolil mikrofon a od te doby vse OK.
3x PC

Desolator

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
    • www.svkaterina.net
Nefunguje mikrofon - Ubuntu 7.04 a Audigy2
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2007, 21:55:40 »
Já jsem nechtěně v nastavení zvuku zaškrtl Capture a nejde to odškrtnout. Notes Acer 3003WLMi. Od té doby nechodí mikrofon-v repráku je slyšet, ale nenahrává se a nefunguje pod Skype. Zkoušel jsem nastavit ALSA i OSS.
HP ProBook455 AMD-4 4300 4GB RAM, AMD Radeon HD8750M, HDD750GB WiFi Ralink 3290 ...PC: Intel i5, 8GB RAM, Nvidia GeForceGT640 2GB

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.