Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s instalací [vyřešeno]  (Přečteno 1156 krát)

Lynx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Problém s instalací [vyřešeno]
« kdy: 29 Září 2007, 23:12:59 »
Dobrý den, mám problém s instalací Kubuntu. Mám jeho plnou verzi z časopisu CHIP. Normálně vypálim ISO obraz na CD a pokoušim se s ním nabootovat systém. Mám ale problém, místo obrazovky kde si mám vybrat jestli chci systém pouze spustit nebo rovnou nainstalovat mi naskočí černá obrazovka na které se něco vypisuje. Asi za 5 sekund se mi objeví A:/ (písmeno disketové mechaniky, ale botuju z DVD mechaniky nebo CD, obě jsem zkoušel) ke kterému můžu něco napsat jako v příkazovém řádku. Informace které se vypisují nad ním pouze informují o tom jak je program spuštěn (spuští se DR DOS nebo tak něco ale s operačním systémem DOS to nemá nic společného...) Prosím poradte mi už sem vyzkoušel všechno...
« Poslední změna: 12 Ledna 2008, 10:06:55 od Vojtěch Trefný »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Problém s instalací
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2007, 23:16:18 »
Že vy jste vypaloval v Neru a zvolil něco jako "Vypálit bootovací CD"? Nero má nějakou podivnou funkci, která ale nefunguje (přidá to na CD DOS nebo tak něco, prostě pitomost...) - musíte vypalovat jako obraz CD (Vypálit obraz CD, Vypálit obraz na CD...).

Lynx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Problém s instalací
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2007, 23:18:15 »
Děkuji za pomoc, Neru moc nevěřím ale řekl jsem si že aspon jednou budu postupovat podle návodu v časopisu. Njn těd je vidět co tam píšou a že vlastní zkušenosti jsou daleko lepší než sáhodlouhé články jak to vypálit :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Problém s instalací
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2007, 23:19:33 »
Děkuji za pomoc, Neru moc nevěřím ale řekl jsem si že aspon jednou budu postupovat podle návodu v časopisu. Njn těd je vidět co tam píšou a že vlastní zkušenosti jsou daleko lepší než sáhodlouhé články jak to vypálit :)
Oni to v Chipu takhle napsali? No to je tedy síla...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.