Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: tiskárna pod cups - stav job-stopped  (Přečteno 1376 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
tiskárna pod cups - stav job-stopped
« kdy: 01 Října 2007, 22:29:40 »
zdravím,

mám Canon i250, nainstalovaný pod CUPS (a taky že to trvalo, než jsem posháněl všechny ty staré libs co jsou k tomu zapotřebí). Mám už jen jeden problém (zato zásadní) - aplikace typu Firefox či OO nemají s tiskárnou problém, horší je to když chci tisknout například z Evince nebo Adobe Readeru (zřejmě ty aplikace, které používají klasický gnome print dialog) - dokumenty se odešlou na tisk, ale nezačnou se tisknout - místo toho zaujmou stav "job-stopped" - a nejde s nima hnout (nefunguje resume, nic) - prostě leda zrušit. Koukal jsem se na logy - a je tam vždycky tohle:

(/usr/lib/cups/filter/pstocanonbj) crashed on signal 11!

Mám Xubuntu 7.04 - tedy XFCE, stejně se ale tiskárna chová i pod KDE a GNOME (mám nainstalené všechny tři prostředí).

Poradí někdo?
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: tiskárna pod cups - stav job-stopped
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2007, 22:36:57 »
Neco jsem nasel na googlu tady
Zda se, ze kravne dany filter, zkuste zapnout CUPS log-level na debug, treba nam to povi neco vice. Mozna bych vyzkousel i to, co tam navrhuje "hridi"
Citace
First I read that the problem may be, because older bjfilter-common .. so I went to ftp://download.canon.jp/pub/driver/bj/linux/
and downloaded bjfilter-common-2.50-2.i386.rpm.

Then made it to tar.gz with alien and replaced the files. (I think that this is the file included in frugal instalation already, so ... it was in vane, but can not be sure)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: tiskárna pod cups - stav job-stopped
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2007, 22:48:28 »
Neco jsem nasel na googlu tady
Zda se, ze kravne dany filter, zkuste zapnout CUPS log-level na debug, treba nam to povi neco vice. Mozna bych vyzkousel i to, co tam navrhuje "hridi"
Citace
First I read that the problem may be, because older bjfilter-common .. so I went to ftp://download.canon.jp/pub/driver/bj/linux/
and downloaded bjfilter-common-2.50-2.i386.rpm.

Then made it to tar.gz with alien and replaced the files. (I think that this is the file included in frugal instalation already, so ... it was in vane, but can not be sure)


tak to bylo velmi rychlé :) skutečně pomohlo nainstalovat nejnovější bjfilter-common + předtím odinstalovat bjfiltercups, pokud je nainstalován (ty dva balíky se v něčem kryjou)
Děkuju moc!

Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: tiskárna pod cups - stav job-stopped
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2007, 22:52:25 »
Citace
Děkuju moc!

Neni zac :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.