Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak aktualizovat Ubuntu  (Přečteno 4190 krát)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
jak aktualizovat Ubuntu
« kdy: 14 Října 2007, 15:30:16 »
Za pár má vyjít Ubuntu 7.10 a já mám menší dilema. Jedná se o přechod na tuto verzi z 7.04 FF 64bit. Chci se zeptat,jaký by byl pro mě asi nejlepší možný přechod na tuto verzi. Čistá instalace by byla nejlepší, bohužel z hlediska toho, že mám v FF nainstalovány knihovny i z 32bit systému kvůli funkčnosti (Flash či Skype např.) by nové instalace byly pro mne velice časově náročné, bohužel v poslední době času moc nemám, abych dané aplikace instaloval znovu. Proto se chci zeptat, zda bude výhodnější stáhnout ISO a aktualizovat systém z CD či pomocí Update-managera. Bohužel mám omezenou partition, kde mám v rootu pouze 800 MB volných, tudíž tipuju, že by se aktualizace neměly kam stahovat? Prosím, může mi někdo objasnit otázku přechodu na novou verzi? Děkuji :-)
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2007, 19:48:53 »
Já ze zvědavosti zkoušel upgrade z netu pomocí update-manageru a řeklo mi to že bude použito cca 600MB a něco nainstaleno a něco přepsáno, takže si myslím, že by Ti to mělo projít.
Jen si dej pozor, aby Ti nechtěl přepsat ty 32-bit soubory. Mě se začal vrtat do věcí který potřebuju teď. takže si počkám na ISO a nahodím to radši celý od začátku komplet.
« Poslední změna: 14 Října 2007, 19:51:24 od nezik »
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 15 Října 2007, 06:54:38 »
Po mně chtěl při upgrade přes net 1,4Gb...
Have you tried turning it off and on again?

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Října 2007, 18:40:21 »
Tak som nevydržal a zadal som s 2-dňovým predstihom dist-upgrade, vo štvrtok aj tak budú preťažené servery ;) Momentálne sosám cez 1,1 GB a som docela zvedavý na udalosti po reštarte  ;D

qUAKER

  • Host
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 16 Října 2007, 20:11:00 »
já tvořím live cd,mělo být na FF,ale až jsem viděl novinky v GG tak jsem nechtěl s vývojem čekat,stahnul jsem rc verzi a dělám na tom :) až to vyjde,nebudu mít hotovo,tak ještě upgraduju na finál :)

DarkenCZ

  • Host
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2007, 20:25:50 »
já měl dneska ve škole o volný hodině nutkání pustit update managera, ale pak sem si řek, že se mi to za 20' nestáhne a nebylo by dobrý to přerušovat....a od zítřka do neděle jsem pryč, tak aspoň opadne zátěž serverů ;-)

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 16 Října 2007, 20:29:40 »
to jako, že když si stáhnu ISO z Ubuntu.com, tak nebude v češtině? To se mi nezdá.
A jak je to se stahováním přes torrent? Moc tomu nerozumím, koukal sem do wikipedie, takže sem pochopil princip, ale když sem zkoušel stahovat ISO z ubuntu.com přes torrent tak mi to jelo pomalejc, než když sem tahal normálně. Nebude k dispozici nějaká verze jinde?
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Trips

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 16 Října 2007, 21:15:08 »
Já jsem to udělal už s předstihem, jen ze zvědavosti tímto způsobem:

http://onlyubuntu.blogspot.com/2007/09/upgrade-ubuntu-704-feisty-fawn-to.html

Stáhlo mi to cca 700MB a teď mám každý den nějaké aktualizace cca do 20MB. Jinak nic se mi neztratilo, všechny profily zůstaly a pracuje se mi bez problému. Ale taky uvažuji o čisté nové instalaci až vyjde GG, jelikož tu mám hafo věci s "kde" a mám pocit, že start PC je o dost pomalejší. Víc si budu všimat co mi s sebou přinese instalace K3B, SIM, AmaroK..které rád používám. Spíš si teď hraju s compizem. Vyhazuju zbytečné parádičky a nechávám si jen věci, které opravdu usnadňují práci. Ale ten start je opravdu pomalý, práce v systému mi přijde naopak rychlější.

Juraj

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: jak aktualizovat Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 16 Října 2007, 23:34:08 »
Tak až na konflikt ssmtp so staršou verziou a menšou patáliou compizu z FF (ktorý som vôbec nepoužíval), po čom mi install ukončil inštalačný proces, ale po zdarnom vyriešení konfliktu som rebootoval do nového Gutsyho, v ktorom mi chýbal panel. Po jeho doinštalovaní to zatiaľ šlape dobre. Rýchlosť bootu sa my zrýchlila o pár sekúnd. Zdá sa že Gutsy po zbežnom prehliadnutí neprináša nič prevratné. Je  v ňom pár konzmetických vylepšení a programy v nových verziách. Všetko šlape ako má, to je hlavné. Na väčšie novinky si počkáme asi do vydania LTS verzie. Celkový look Gnome sa mi zdá trochu jemnejší.  Suma sumárum - upgrade sa vydaril...

Ešte by som mal pár pripomienok, fonty vo Firefoxe mám dosť otrasné, to som začal upravovať aj konfiguráky ale bez výsledku. Len tak zo srandy som si zapol Compiz Fusion (tá kocka, ktorú som naposledy skúšal snáď na Dapperovi ma moc neohromila, odvtedy som túto vymoženosť automaticky vypínal), musím uznať, že táto technológia prešla od vtedy kus cesty, myslím že niektoré vymoženosti si ponechám zapnuté, zistil som totiž, že to nie je až také neefektívne. Pri tejto príležitosti chcem upozorniť na jednu vec, správca tém Emerald mi dosť rozhasil desktop, takže ak ho bude niekto inštalovať a systém mu bude podozrivo dlho nabiehať, pričom po nalogovaní sa mu ukáže škaredá hláška v zmysle, že systém má problémy s témamy, na vine bude pravdepodobne tento pašák.
« Poslední změna: 17 Října 2007, 07:25:02 od Juraj »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.