Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Skype plugin pro Pidgin  (Přečteno 6268 krát)

pivik

  • Host
Skype plugin pro Pidgin
« kdy: 03 Února 2009, 21:08:33 »
Ahoj, zajímalo by mě, zda má někdo zkušenosti se Skype pluginem pro Pidgin:

http://eion.robbmob.com/

Zajímalo by mě, jestli to někdo úspěšně používá pod Ubuntu.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2009, 21:30:23 »
skype moc nepoužívám (jsem línej ho naistalovat a nastavit), ale ten plugin se dá stáhnout přímo jak deb balíček pro ubuntu, takže si myslím že by neměl být problém...

pivik

  • Host
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2009, 21:46:39 »
Já právě používám jak Pidgin (pro Jabber a ICQ), tak i Skype a právě mě zajímá, než to budu instalovat, jestli to někdo už nepoužívá a jestli jde i telefonovat a ne jenom psát.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2009, 21:49:36 »
Citace
It is intended as a complete replacement for the Skype user interface, hopefully everything you can do in Skype you can do with this plugin.

podle toho usuzuju, že by mělo jít i volat....

btw proč to nezkusíš sám a v případě že ti to nebude vyhovovat to prostě odinstaluješ...

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2009, 22:00:36 »
myslím že to fungovat nebude,jelikož skype je uzavřený protokol,podle mně to bude jako Miranda Skype Plug-in,tj. že sice to bude hezký,budeš to všechno moct ovládat,ale Skype budeš muset mít spuštěný.Takže bych to moc neřešil,a stáhl si skype pro linux :)
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #5 kdy: 03 Února 2009, 22:02:10 »
myslím že to fungovat nebude,jelikož skype je uzavřený protokol,podle mně to bude jako Miranda Skype Plug-in,tj. že sice to bude hezký,budeš to všechno moct ovládat,ale Skype budeš muset mít spuštěný.Takže bych to moc neřešil,a stáhl si skype pro linux :)

já to chápu tak, že sice budeš muset mít skype puštěný, ale může být někde na pozadí a kontakty budeš mít i v pidginu a psát a volat jim jakoby z pidginu.... i když to bude asi zas nějak volat skype aplikaci...

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2009, 22:04:11 »
Tak tak,tak jsem to myslel.Ale otas.pe asi myslel že ten plug-in je jako kompletní zastoupení skype,takže bude moct mít jenom pidgina.
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

pivik

  • Host
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2009, 09:08:30 »
Jo myslel jsem to přesně tak jak jak píše Bosf. Že nebudu muset mít spuštěný Skype, ale jen Pidgin. Tak na to kašlu a budu dál používat Skype pro linux, je sice krapet retardovanej proti verzi pro windows, ale údajně se intenzivně pracuje na nové verzi... :D Každopádně by to nebylo od věci, když je linux na kdejakém netbooku. Jinak díky za názory.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2009, 09:23:13 »
Skype JE NEJLEPSI komunikator ze vsech, ktere jsou momentalne v obehu - a to plati pro vsechny platformy - teda MS, MAC i Linux. Vsechny ty vyhrady ala : protokol, ze nevime co nam v PC Skype dela atd..., povazuji za prepjate a vice mene s prominutim kapanek fanatickeho razu. Nekteri Linuxaci uz vi, ze tema kecama nemuzou znizit predevsim kvalitu Skype a moznosti, ktere nam nabizi.., tak reknou jednoduse: "nesnasim Skype". Fakticke duvody te nenavisti se vsak stezi dovime... Az mi GNU nebo OS nabidne neco tak kvalitniho, prehledneho a nenarocneho jak je Skype, tak to budu milerad pouzivat. Zatim vsak NIC tak dobreho neni..
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

pivik

  • Host
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2009, 09:27:50 »
Já se Skypu taky nijak nevyhýbám. A celkem je mi jedno co je napsaný v podmínkách, nikdy jsem je nečetl. Teroristický útoky po Skypu neplánuju a ani drogy přes něj neprodávám, tak ať si ty žvásty co vede manželka s kamarádkama někdo klidně poslechne, dlouho ho to bavit nebude... ;D

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2009, 09:28:42 »
Skype JE NEJLEPSI komunikator ze vsech, ktere jsou momentalne v obehu - a to plati pro vsechny platformy - teda MS, MAC i Linux. Vsechny ty vyhrady ala : protokol, ze nevime co nam v PC Skype dela atd..., povazuji za prepjate a vice mene s prominutim kapanek fanatickeho razu. Nekteri Linuxaci uz vi, ze tema kecama nemuzou znizit predevsim kvalitu Skype a moznosti, ktere nam nabizi.., tak reknou jednoduse: "nesnasim Skype". Fakticke duvody te nenavisti se vsak stezi dovime... Az mi GNU nebo OS nabidne neco tak kvalitniho, prehledneho a nenarocneho jak je Skype, tak to budu milerad pouzivat. Zatim vsak NIC tak dobreho neni..
No jo, kazdy ma jine priority. Ja chci pouzivat svuj IM protokol z ruznych klientu na ruznych zarizenich (pidgin, jeti - javovy klient bezi na vice platformach, bombus - v mem obstaroznim mobilu, meebo), takze mi vic vyhovuje jabber s pripadnymi transporty, internetove volani nepotrebuju.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2009, 09:35:05 »



No jo, kazdy ma jine priority. Ja chci pouzivat svuj IM protokol z ruznych klientu na ruznych zarizenich (pidgin, jeti - javovy klient bezi na vice platformach, bombus - v mem obstaroznim mobilu, meebo), takze mi vic vyhovuje jabber s pripadnymi transporty, internetove volani nepotrebuju.
Ja mam predevsim  prioritu univerzalniho uziti. Na vsech tech platformach Skype maka a jeste mam + i to internetove volani! A mam ho i na mobilu, kde maka take. Mnuly tyden sme s ufaakem pres Skype posilali 2. operacni systemy za 1 noc (dohromady 2,2Go). Pres Gajim jsem to raci nezkousel...

Já se Skypu taky nijak nevyhýbám. A celkem je mi jedno co je napsaný v podmínkách, nikdy jsem je nečetl. Teroristický útoky po Skypu neplánuju a ani drogy přes něj neprodávám, tak ať si ty žvásty co vede manželka s kamarádkama někdo klidně poslechne, dlouho ho to bavit nebude... ;D
jj to je presny :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Bosf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 475
  • [ZDE SI PŘEDSTAVTE AVATAR]
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2009, 13:04:47 »
taky nic proti skypu nemam,ale jako im protokol u mne jiste vede Jabber/XMPP :)
windowsácke aplikácie z overených repozitárov?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #13 kdy: 05 Února 2009, 21:14:14 »
taky nic proti skypu nemam
Já mám...
... jednoduchou blokaci ve squidu.  ;D
Ale chvilku mi to trvalo najít. Ta věc se chová jako agresivní internetový červ - proleze skoro vším. A když máte hezký počítač na rychlé lince (100mbit stačil) tak máte supernode a nestačíte se divit kolik přes vás jde spojení.

Až skončí nabídky "takypřipojení" k internetu bez veřejných IP (řešení už pár let existuje) tak se snad konečně začne více využívat SIP nebo Jingle, nebo co to nad tím XMPP nakonec pojede.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

wam]Spider007

  • Host

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #15 kdy: 05 Února 2009, 22:01:07 »
No jo - kdybych se v tom takhle zacal vrtat a hlavne kdybych tomu tak rozumel, tak bych mozna taky zauvazoval...Diky bohu su vsak blahoslaveny, chudy duchem, jemuz patri kralovstvi jiz ted...Proste ja vsecky ty veci kolem internetu a virtuality nejak neberu vazne a uzivam to, co mi vyhovuje. Jako strasaku mame dnes kolem sebe tolik, ze kdyby sme je vsecky brali vazne, takskoncime v Jedlickovem ustavu...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

pivik

  • Host
Re: Skype plugin pro Pidgin
« Odpověď #16 kdy: 05 Února 2009, 22:11:44 »
...skoncime v Jedlickovem ustavu...

tam to ale musí náhodou bejt hezký, už se tam těšim.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.