Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Core 2 Duo & Ubuntu(Kubuntu)  (Přečteno 2705 krát)

Jan Zmátlík

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Core 2 Duo & Ubuntu(Kubuntu)
« kdy: 04 Července 2007, 11:40:21 »
Čus lidi,
mám procík Core 2 Duo na noťasu. S ubuntu nemám žádný zkušenosti, chci teď na tu distribuci přejít (z Fedory).

Slyšel sem že sou nějaký problémy s rozchozením na 2 jádrovém procesoru(64-bit(myslim že má 2x 32-bit)).

 Tak by mělo zahjímalo zda si mám nainstalovat 32-bitovou nebo 64-bitovou distribuci.

díky za připomínky

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Core 2 Duo & Ubuntu(Kubuntu)
« Odpověď #1 kdy: 04 Července 2007, 12:00:56 »
Core 2 Duo má podporu 64bit aplikací.
http://www.intel.com/support/processors/

Zde jsou nějaké benchmarky, jsou tam rozdíly v rychlosti mezi 64bit a 32bit.
http://www.linuxhardware.org/article.pl?sid=06/08/22/0415251

Chtělo by to možná vyzkoušet jestli je 64bit u tvé konkrétní instalace rychlejší.
Ale pokud chceš jistotu tak asi 32bit.
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Core 2 Duo & Ubuntu(Kubuntu)
« Odpověď #2 kdy: 04 Července 2007, 18:15:54 »
Prozatím doporučuji OS 32-bit instalovat. Mám to nyní aplikováno, viz níže můj seznam HW a jenom si broukám. 32-bit systém plně podporuje práci se dvěma jádry a funguje to vzorně.
64-bit ne že by nefungoval, ale jeho správa je příliš pracná - myšleno na to co vlastně a jak to udělat aby.... jinými slovy - pouze pro zkušené a vyvolené a rozdíly nejsou nijak zvlášť dechu beroucí. A o prťky jeden nestojí - není vyliž pravda ;)
» Linux Mint on mini-ITX boards «

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Core 2 Duo & Ubuntu(Kubuntu)
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2007, 15:01:49 »
Prozatím doporučuji OS 32-bit instalovat. Mám to nyní aplikováno, viz níže můj seznam HW a jenom si broukám. 32-bit systém plně podporuje práci se dvěma jádry a funguje to vzorně.
64-bit ne že by nefungoval, ale jeho správa je příliš pracná - myšleno na to co vlastně a jak to udělat aby.... jinými slovy - pouze pro zkušené a vyvolené a rozdíly nejsou nijak zvlášť dechu beroucí. A o prťky jeden nestojí - není vyliž pravda ;)

Nu, pokládám se za ubuntu-začátečníka a nepostřehl jsem jakoukoliv pracnost v nastavování 64bitového ubuntu. Dokonce si začínám libovat, že mě netrápí miliony flashových reklam všude po netu aj. Na sváteční chvilky, když mám chuť se podívat na youtube, stačí, plně, gnash. Naopak, v 32-bitovém systému jsem zaznamenával časté pády xserveru a ostatních aplikací, zamrzání a všelijaké jiné veselosti. Jenom java je taková posední kapka, ale chci-li mermomocí javu, mám tu ještě ies4linux (ten umí i oficiální nejnovější flash), pod wine, ale to neznamená, že to nejde jinak, třeba nativně, a ndiswrapper (či jak-se-to-píše) není zase tak složité chápat. Ale pravda, některé programy mají jenom 32bitovou verzi, což může být u her, jako je třeba savage, kde je k dispozici jenom binárka, problém. U ostatních jsou i zdrojáky.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

pavolzetor

  • Host
Re: Core 2 Duo & Ubuntu(Kubuntu)
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2007, 13:13:33 »
Prozatím doporučuji OS 32-bit instalovat. Mám to nyní aplikováno, viz níže můj seznam HW a jenom si broukám. 32-bit systém plně podporuje práci se dvěma jádry a funguje to vzorně.
64-bit ne že by nefungoval, ale jeho správa je příliš pracná - myšleno na to co vlastně a jak to udělat aby.... jinými slovy - pouze pro zkušené a vyvolené a rozdíly nejsou nijak zvlášť dechu beroucí. A o prťky jeden nestojí - není vyliž pravda ;)

Nu, pokládám se za ubuntu-začátečníka a nepostřehl jsem jakoukoliv pracnost v nastavování 64bitového ubuntu. Dokonce si začínám libovat, že mě netrápí miliony flashových reklam všude po netu aj. Na sváteční chvilky, když mám chuť se podívat na youtube, stačí, plně, gnash. Naopak, v 32-bitovém systému jsem zaznamenával časté pády xserveru a ostatních aplikací, zamrzání a všelijaké jiné veselosti. Jenom java je taková posední kapka, ale chci-li mermomocí javu, mám tu ještě ies4linux (ten umí i oficiální nejnovější flash), pod wine, ale to neznamená, že to nejde jinak, třeba nativně, a ndiswrapper (či jak-se-to-píše) není zase tak složité chápat. Ale pravda, některé programy mají jenom 32bitovou verzi, což může být u her, jako je třeba savage, kde je k dispozici jenom binárka, problém. U ostatních jsou i zdrojáky.

pravda ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.