Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze připojit DVD mechanika po resetu při vypalování  (Přečteno 1853 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Nelze připojit DVD mechanika po resetu při vypalování
« kdy: 22 Října 2007, 10:55:53 »
Příběh je tento: Stáhl jsem Gutsyho a chtěl si jej i vypálit. Nuže dal jsem zápis na disk. Při prvním pokusu se ovšem celé ubuntu seklo a nereagovalo a já chtěl i něco dělat - zvolil jsem tedy tu nejostřejší zbraň: malé šedé tlačítko reset. Při dalších pokusech už Ubuntu jen chtělo, abych vložil prázdný disk nehledě na to, kolikáté zaručeně nepopálené CD jsem mu dával. A co je ale důležité, od té doby se nedostanu na disky v mechanice, a ještě důležitější je pak to, že při bootovaní Ubuntu prostě nesmí být v mechanice disk (vždy se to zasekne a pokračuje až po vysunutí).

Ve zkratce: CD/DVD nejdou připojit a při bootování dělá mechanika problémy, Ubuntu 7.04 FF
Pochopitelně nevím, co by vám mohlo pomoci, takže o fstab apod. si napište.

Dodatek: Zkoušel jsem to jednou vypalovat i z win a taky to nešlo (už po resetu) a GRUB/BIOS se tvářil, jakoby z ní měl co nabootovat, i když v mechanice bylo jen obyčejné CD (zkátka dlouho trvalo, než naběhla nabídka GRUBu) - to jsem odstranil preferencí bootování. Je možné, že bych mechaniku úplně odepsal?
« Poslední změna: 28 Října 2007, 14:36:00 od 3m9d »
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Nelze připojit DVD mechanika po resetu při vypalování
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2007, 14:35:29 »
Opravdu ještě nikdo neodvařil vypalovačku ???
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Nelze připojit DVD mechanika po resetu při vypalování
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2007, 15:51:15 »
No možné je všecko. :) Chtělo by to tam vrznout jinou mechaniku, ať je jasné, že chyba není jinde.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.