Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)  (Přečteno 95821 krát)

honorguard

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #75 kdy: 13 Dubna 2008, 23:47:52 »
Taky bych se chtěl připojit. Šlo by udělat aby byl cairo-dock vidět pořád, ale nepřekrýval okna? Tj. nebyl vždy na vrchu?
Ještě by mě zajímalo jestli někdo máte nějaký zaručený recept jak donutit dock aby vylezl. Občas mám totiž problémy ho dostat ven. Třeba nějakou klávesovou zkratku, nebo tak něco.
Díky moc

gluteus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #76 kdy: 14 Dubna 2008, 00:06:22 »
Citace
Šlo by udělat aby byl cairo-dock vidět pořád, ale nepřekrýval okna? Tj. nebyl vždy na vrchu?
to je přesně ono...

klavesova zkratka se tam da nastavit, je celkem fajn až na to že se mo dock objevuje tam kde je kurzor...  ;D (tudiz nepoužitelne)

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #77 kdy: 14 Dubna 2008, 16:43:41 »
ta volba Always on top byla ve starší verzi..teď jsem se díval a pokud chcete dock spustit pod okny tak jej spusťte příkazem

cairo-dock -n

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #78 kdy: 14 Dubna 2008, 16:57:31 »
Hurá, konečne sa môžem o5 vrátiť k tomuto docku... To že bol stále navrchu bol premna obrovský problém :)
Dík

honorguard

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #79 kdy: 15 Dubna 2008, 00:25:33 »
Díky... docela to pořešilo můj problém...
Ale teď mám zase jiný :(. Pokud poustím dock s parametrem -n tak se mi kolem něj vykresluje černý poloprůhledný obdlélník...
Nevíte někdo jak ho dostat pryč? Bez -n parametru to šlo ok...

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #80 kdy: 15 Dubna 2008, 09:57:03 »
to je divný, možná se to kope s KDE4.. :/ počkej na novou verzi, vyjde s vydáním Easybuntu 1.5

honorguard

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #81 kdy: 15 Dubna 2008, 10:18:39 »
Ono KDE4 se nejspíš kope se všim včetně mojí zvukovky...  Hele, ale mě ten poloprůhlednej obdélníček nijak neomezuje... taky asim vim čím to je... Ono to totiž KDE4 považuje za okno, protože když dám to rozhození oken abych si mohl vybrat tak mi to tak hodí i dock.. když dám autohide tak se to neděje.

Hele, ale mě to vůbec neomezuje :-). Je to lepší než autohide, takže u máš velké +.
Dobrá práce.

honorguard

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #82 kdy: 18 Dubna 2008, 17:59:19 »
Takže... za ten poloprůhledný obdélník mohla akcelerace kwin4. Stačí vypnout akceleraci kwinu a zapnout compiz a obdélník je pryč

sry Quakere, že to sem píšu, ale nevím jak to nastavit :-D:
Potřeboval bych to udělat tak, aby byl stále na vrchu, ale aby se na něj nahoře rezervovalo místo. Tudíž by nebyl přes okno, ale okno by začínalo těsně pod dockem. Tím bych vyřešil to že nemusím minimalizovat aplikace a zároveň nemusím mít zapnutý autohide, který nemám rád, protože odkrývání je alespoň u mě nespolehlivé. Popíšu co jsem zatím udělal:
Nastavení cairo-docku->"rozšířené volby->karta possition a zatrhnul jsem "Reserve space at the edge of the screen for the dock...
Podle mě i podle Quakera by to mělo fungovat. Poté jsem dock vypnul a znovu spustil (bez parametru -n)... Dock je sice navrchu (to jsem nastavil), ale okna stále překrývá dock protože se natáhnou až na konec obrazovky...
Víte prosím někdo jak na to?
Díky

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #83 kdy: 07 Května 2008, 22:11:21 »
Zítra přibude Hardy repozitář na greenie.sk a bude obsahovat Beryl 32 a 64bit, cairo-dock nejnovější verzi 64bit a 32bit, envy, fusion-icon, ubuntutweak, playonlinux a další :) vše pro obě architektury.

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #84 kdy: 09 Května 2008, 17:32:27 »
CAIRO-DOCK 1.5.5.4

Nové věci:

1.Dock se díky nové funkci automaticky zmenšuje, pokud přesahují okraje obrazovku
2.Mnoho nových appletů - Compiz-icon(jako fusion-icon, ale na dock), Show Desktop, počasí atd.
3.Bylo už ve starší verzi, ale nezmínil jsem se: tzv. Desklet mode, tzn. jakýkoliv applet se dá "vytáhnout" z docku a použít jako desklet - pro zobrazení všech deskletů slouží applet "ShowDesklets"
4.Možnost "Mix launchers and taskbar applications"
5.Applety už fungují všechny korektně.
6.Mnoho oprav bugů.
7.Korektně funguje autohide.
8.Různé módy subdocků a docku
a další..

Instalace(Pro Hardy Heron):

Přidejte si repozitář

deb http://greenie.sk/ubuntu hardy main

Aktualizujte seznamy balíků

sudo apt-get update

Nainstalujte cairo-dock

sudo apt-get install cairo-dock-new cairo-dock-new-icons

Spusťte jej

cairo-dock

Screenshoty:

Mé tři témata:





Dvě výchozí Cairo-dock témata.


Výchozí Cairo-dock jich má víc, ale nevypadají moc dobře..




Mirrodin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #85 kdy: 24 Května 2008, 23:11:21 »
Mám trochu problém s cairo-dock, nastavil jsem si ho takhle:
http://img4.net/public/15478/Obrazovka-1.png

Ale po nějakej době co ho mam zaplej (delší době, v řádu hodin) se mi tam ikony přešoupou:
http://img4.net/public/15477/Obrazovka.png

Nevíte čim by to mohlo být a jak tomu zabránit?
Po restartu cairo-docku jsou zase tak jak mají být.
« Poslední změna: 24 Května 2008, 23:13:14 od Mirrodin »

Bernard Williams

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Santiaco.cz
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #86 kdy: 02 Června 2008, 16:18:56 »
Zdravím, nevím proč, ale nefunguje mi v Cairo-dock koš, tak jak by měl. Koš se zobrazuje pořád prázdný a ani nevypisuje velikost dat v koši - což spolu nejspíš souvisí. Nevíte čím by to mohlo být?
Cairo jsem instaloval včera a mám Ubuntu HH.
ASUS NB F3E, Intel Core 2 Duo T5450, 15.4" WXGA, int. graf. karta Intel GMA X3100, 2GB RAM, HD 250GB.
Debian 5 "Lenny" + Windows 7
 Santiaco.cz | Maturitní tabla

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #87 kdy: 03 Června 2008, 11:15:39 »
tato verze cairo-docku ještě není dobře integrovaná s novým gnome v ubuntu hardy..zanedlouho bude aktualizace, tam už je podpora pro nové gnome..

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #88 kdy: 03 Června 2008, 11:24:12 »
Da sa nastavit aby Cairo-dock bol vzdy nad gnome panelom. Lebo ked kliknem na gnome panel tak Cairo-dock sa schova pod nim a uz sa neda dostat hore..

Kiba-Dock a AWN su futrt hore cize nemaju problem ale AWN sa neda presunut nikam inde ako na spodok monitora..
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #89 kdy: 03 Června 2008, 18:29:35 »
ne, neda se to nastavit - ja to mam vyreseno tak, ze mam panel jenom nahore a cairo-dock pouzivam misto dolniho panelu - mam tam launchery, taskbar, show desktop applet, logout applet, trash applet a terminal applet

Bedbord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #90 kdy: 08 Června 2008, 20:50:38 »
hoj ...zkoušim nastavit  Cairo dock ale nikde jsem nenašel jak mám udělat abych za dockem neměl černo .. chtěl bych to za dockem vidět plochu atd ...

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #91 kdy: 08 Června 2008, 20:55:48 »
Cairo dock potřebuje kompozitní manažer (compiz, beril).
« Poslední změna: 08 Června 2008, 20:57:43 od chrasty »

Bedbord

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #92 kdy: 09 Června 2008, 22:05:43 »
Cairo dock potřebuje kompozitní manažer (compiz, beril).
a to tam mám někde v tom compiz manažeru nastavit? protože jsem ho už naistaloval a nic se nestalo ...

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #93 kdy: 09 Června 2008, 22:07:18 »
nene, stačí mít compiz spuštěnej.

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #94 kdy: 18 Června 2008, 18:41:45 »
mám úžasnou zprávu! vyšla verze cairo-docku 1.6.0, kde byl vyslyšen můj feature request aby cairo-dock fungoval bez composite manageru a používal bez zaplého compizu pseudoprůhlednost..

balíčky se pokusím udělat ještě dnes

so wait for the new release!

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #95 kdy: 18 Června 2008, 18:44:58 »
changelog:

Release Name: v1.6.0


Notes: v1.6.0 :\n - A new view has appeared : Diapositive !\n - A huge stock of new applets :\n cpusage\n ramusage\n netspeed\n tomboy\n nVidia\n - 2 new themes : Neon & Clear\n - A new cute character for Cairo-Penguin : Wanda the Cairo-Fish ^_^\n - Cairo-Dock can now run without composite manager, with fake transparency.\n - The dock can now stay below windows and be popped up on demand.\n - Auto-reload on crash.

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #96 kdy: 18 Června 2008, 20:35:30 »
V repozitarich (64-bit) se porad objevuje verze 1.5.5.4. To si jeste nenahral novou, nebo se mi nechce aktualizovat tvuj zdroj?

premet

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #97 kdy: 18 Června 2008, 20:43:57 »
Tak to už se nemůžu dočkat, protože pokud to funguje bez použiti kompozitního manažeru tak je to to nejlepsí co to může umět  ;D :D.

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #98 kdy: 18 Června 2008, 20:50:09 »
Ještě není aktualizováno, please wait..

qUAKER

  • Host
Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« Odpověď #99 kdy: 19 Června 2008, 19:54:07 »
CAIRO-DOCK 1.6.0 RC2

Nové věci:

1.Nové zobrazení: Curve, Slide pro subdocky
2.Mnoho nových appletů - nVidia, tomboy..
3.Cairo-dock nyní běží bez kompozitního manageru. Zatím experimentální funkce.
4.Volba "Pod okny" v nastavení
5.Nechal jsem v balíku některé témata z výchozího cairo-docku.
6.Mnoho oprav bugů.
7.Automatické znovuspuštění docku při pádu.

atd.

Instalace(Pro Hardy Heron):

Přidejte si repozitář

deb http://greenie.sk/ubuntu hardy main

Aktualizujte seznamy balíků

sudo apt-get update

Nainstalujte cairo-dock

sudo apt-get install cairo-dock-new cairo-dock-new-icons

Spusťte jej

cairo-dock

Pokud jej chcete provozovat bez kompozitního manageru - experimentální funkce - spusťte takhle:

cairo-dock -F

Pokud chcete provozovat "Pod okny", v nastavení na záložce "Position" je checkbox. Po zaškrtnutí a kliknutí na "Použít" je třeba restartovat dock.

Pokud používáte pseudo-transparentnost a dock vám blikne, když na něj najedete myší, spusťte ho takhle:

cairo-dock -F --toolbar-hint

Parametr --toolbar-hint dá dock pod okna, takže uživatelé xcompmgr nebudou mít dock zatím nad okny, bug je nahlášen.

Pokud vám funguje 3D akcelerace a používáte xcompmgr, nainstalujte v Synapticu všechno s názvem glitz, nainstalujte a přidejte ke spouštění docku parametr

--glitz

S tímto parametrem nemusíte používat parametr --toolbar-hint a můžete mít dock nad okny bez blikání s xcompmgr.


Screenshoty:

Mé tři témata:





Tři výchozí Cairo-dock témata - je jich víc, já jsem vyfotil ty nejlepší.


Výchozí Cairo-dock jich má víc, ale nevypadají moc dobře..





Curve pohled a Slide pro subdocky:


« Poslední změna: 21 Června 2008, 21:15:15 od qUAKER »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.