Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Live CD - nepodporovaný grafický režim [vyřešeno]  (Přečteno 1232 krát)

Banhof

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
    • Banhofův debilníček
Live CD - nepodporovaný grafický režim [vyřešeno]
« kdy: 23 Října 2007, 17:39:21 »
Dobrý den, mám grafickou kartu GForce FX 5200 a LCD monitor zapojený přes VGA. Po nepovedené aktualizaci se snažím o novou instalaci Gutsyho. Bohužel, nedaří se mi najít jedniný grafický režim ve kterém bych viděl co je na obrazovce (buď je to No signal -> Going to sleep, nebo Unsupported input). Xka jinak běží, protože kdzž přepnu do vedlejší konzole, a dám startx tak to vypíše že jeden X server je již spuštěn. "Failsafe" grafika nefunguje. Dělo se to už při instalaci Feistyho, ale tam pomohlo přepojit monitor přes redukci na DVI. Jsem fakt v koncích, tahám alternative, ale dost se bojim, že budu řešit stejný problém po instalaci. Nemáte někdo nějaký tip?

P.S.: Jinak ten monitor je uplně normální, nikdy s nim nebyly problémy, běžně běhá ve všech rozlišeních od 640x480 do 1280x1024
« Poslední změna: 23 Října 2007, 20:13:24 od Banhof »
Kód: [Vybrat]
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1 GED/CS D- s: !a E---- W++ N+ ?o K- w--- O-- M- V- PS+++ PE+ Y PGP+ t? 5? x? R-- !tv b++ DI+ D+ G e !h r-- y-- ------END GEEK CODE BLOCK------

Banhof

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
    • Banhofův debilníček
Re: Live CD - nepodporovaný grafický režim [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2007, 20:23:40 »
Tak jsem to pořešil, stačilo nastartovat normálně a jak zhasne monitor přepnout do vedlejší konzole (F1). Podival jsem se do xorg.conf kde byla karta nakonfigurována pro ovladač vesa, který by teda podle mě měl fungovat vždy a všude, a jak je vidět tak snad i funguje, ale asi má nějakou divnou obnovovací frakvenci kterou můj LCD nepobíral. Takže stačilo dát v konzoli
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg, zvolil jsem jako driver nv a rozlišení jsem si zaškrtnul 1024x768, potom jsem se vrátil do tý konzole kde běžely ty "neviditelný" xka a dal jsem CTRL+ALT+ <- , xka se restartly a normálně se to zobrazilo. Takže jestli má někdo kartu od Nvidia a blbej LCD monitor a nefunguje mu to, ví, čim to asi bude.

P.S.: V Puppy Linuxu mi s tím monitorem normálně xvesa běhá, takže je mi divný že to Ubuntu tým ještě nějak nevykoumali, aby aspoň na instalaci ta grafika spolehlivě fungovala, spoustu BFU (a to nemyslim pravý BFU, ale uživatele který si ve světě jisté malé firmy říkají PowerUsers) to může odradit od instalace jinak poměrně povedeného a použitelného OS.
« Poslední změna: 23 Října 2007, 20:25:14 od Banhof »
Kód: [Vybrat]
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1 GED/CS D- s: !a E---- W++ N+ ?o K- w--- O-- M- V- PS+++ PE+ Y PGP+ t? 5? x? R-- !tv b++ DI+ D+ G e !h r-- y-- ------END GEEK CODE BLOCK------

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.