Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: "Zobrazení" a přehrávání DVD  (Přečteno 1862 krát)

evžen106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
"Zobrazení" a přehrávání DVD
« kdy: 25 Října 2007, 22:39:56 »
Zdravím!
Dostal jsem k prohlédnutí "nahrané" (ne originál kupované) DVD s vytvořeným úvodním menu. Po vložení do mechaniky na PC, kde mám 6.06-ku se automaticky spustí Totem a DVD se přehraje. V Gnome-commanderu je vidět struktura adresáře VIDEO-TS s jednotlivými soubory. Když jsem stejné DVD vložil do jiného PC s 7.10 tak pro jeho přehrání musím spustit Kafeine, Totem to "neumí", otevře Nautilus a nic nezobrazí. Když se chci na strukturu podívat commanderem, tak adresář VIDEO-TS z DVD-čka se zobrazí jen jako soubor s nulovou velikostí a nelze se na něj podívat. Na jiném oddílu mám ještě 7.04, zde se struktura DVD zobrazí a dvd lze přehrát, nikoliv však automaticky po vložení do mechaniky. Jiné DVD fungují normálně, to citované bylo tvořeno ve Win. Je chyba v DVD nebo v nastavení distribuce? w32codecs i libdvdcss2 mám všude.

evžen106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: "Zobrazení" a přehrávání DVD
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2007, 07:58:19 »
Tak to kamarád - linuxový expert Lyon vyřešil po asi hodinovém "googlování. Problém byl v tom, že DVD bylo v UDF formátu. Musel se však upravit fstab a to přehozením pořadí udf a iso9660 v řádku týkajícím se mechaniky. ve Fiesty a starších distrech to nevadí, v Gutsy nutná tato úprava

původní řádky
/dev/scd1       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec 0       0
/dev/scd0       /media/cdrom1   udf,iso9660 user,noauto,exec 0       0

upravené řádky
/dev/scd1       /media/cdrom0   iso9660,udf user,noauto,exec 0       0
/dev/scd0       /media/cdrom1   iso9660,udf user,noauto,exec 0       0

Udělal jsem ji raděj u obou mechanik

Možná řešení problému od shafy http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=15546.0 by bylo zde

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: "Zobrazení" a přehrávání DVD
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2007, 12:43:40 »
Další řešení by bylo dát "auto".

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Re: "Zobrazení" a přehrávání DVD
« Odpověď #3 kdy: 29 Října 2007, 12:19:52 »
S automatickým přehráváním si zkuste pohrát v Systém/Volby/Výměnná zařízení a média. Nebo jste to zkoušel?

evžen106

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: "Zobrazení" a přehrávání DVD
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2007, 14:37:57 »
Nezkoušel, po výše uvedené změně fstabu se přednastavený přehravač (Totem) spustí. Problém byl s nemožností zobrazit strukturu DVD. Po odstranění tohoto další problém není.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.