Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory  (Přečteno 3340 krát)

libco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Zistil som že Gaim ani Kopete nedokážu posielať a prijímať súbory.
Chcel by som posielať a prijímať súbory s Windows ICQ.
Má niekto skúsenosti s inými klientami či to dokážu? Ak áno, ktorý?

Simple Instant Messenger
Licq (ICQ)
Centericq (Téměř všechny IM protokly, konsolové)
Alicq (ICQ)
Micq (ICQ)
GnomeICU (ICQ)
Ayttm (Téměř všechny IM protokly)
Everybuddy
Imici Messenger
Ickle (ICQ)
aMSN (MSN)
Kmerlin (MSN)
Kicq (ICQ)
kxicq
Kmess (MSN)
AIM
« Poslední změna: 27 Října 2007, 21:48:03 od Anna Taliánová »
LAPTOP COMPAQ, ubuntu Edge, procesor 2000MHz, RAM 256M, HDD 20G, CD-RW

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2007, 14:02:50 »
Osobně mám zkušenosti s tím, že pod ICQ to funguje velmi podivně a díky tomu, že se jedná o uzavřený protokol, tak v alternativních klientech ještě podivněji (nehledě na licenční problémy, které znemožňují jejich použití). Doporučuji začít používat Jabber, tam to chodí bez problémů a je jedno, jaký klient používáš.
Kubuntu forever :-)

libco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #2 kdy: 26 Srpna 2007, 14:09:07 »
Citace: corwin78
Osobně mám zkušenosti s tím, že pod ICQ to funguje velmi podivně a díky tomu, že se jedná o uzavřený protokol, tak v alternativních klientech ještě podivněji (nehledě na licenční problémy, které znemožňují jejich použití). Doporučuji začít používat Jabber, tam to chodí bez problémů a je jedno, jaký klient používáš.
Ak som to správne pochopil Jabber podporuje aj protokol ICQ?
LAPTOP COMPAQ, ubuntu Edge, procesor 2000MHz, RAM 256M, HDD 20G, CD-RW

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #3 kdy: 26 Srpna 2007, 15:37:12 »
je možné se připojit na ICQ ale i další protokoly pomocí transportu. Ovšem ten přenos souborů asi nebude fungovat. Mě tedy nikdy nefungoval, když jsem ICQ ještě používal.
Kubuntu forever :-)

fritzek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 231
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #4 kdy: 26 Srpna 2007, 16:35:45 »
Nevim, kde jste co zjistil, ale me v GAIMu posilani uplne normalne funguje. (S uzivateli ICQ ve Windows, i se vsemi ostatnimi.)
« Poslední změna: 27 Října 2007, 21:48:40 od Anna Taliánová »
P4 2.94GHz / 1024MB RAM / NVidia 6600 256MB / 80GB Seagate / DVB MSI Megasky / Leadtek Winfast 2000 / LENNY
NB Centrino Duo / 1024MB RAM / Intel 945GM / Intel wifi 3945ABG / Intel ethernet 100 VE

DarkenCZ

  • Host
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #5 kdy: 26 Srpna 2007, 16:39:17 »
Opravdu? já používám Kopete a Gaim jsem jen zkoušel, ale posílání nefungovalo... nemůže to být tím, že jsem za NATem? a tedy musím přesměrovat porty?

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #6 kdy: 26 Srpna 2007, 16:47:39 »
Citace: DarkenCZ
Opravdu? já používám Kopete a Gaim jsem jen zkoušel, ale posílání nefungovalo... nemůže to být tím, že jsem za NATem? a tedy musím přesměrovat porty?
Řekl bych, že to bude tím. Třeba u Jabber serveru od jabbim.cz je pro tyto případy k dispozici proxy pro file transfery.
Kubuntu forever :-)

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #7 kdy: 26 Srpna 2007, 18:22:36 »
me to u Gaimu fungovalo a jsem taky za natem :-) jinak doporucuji prejit na jabber :-) [popr. premluvit i kamarady.. protoze prenos tam chodi jak hodinky]
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Pavel Tihlařík

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #8 kdy: 26 Srpna 2007, 18:26:44 »
ja pouzivam Kopete a Gaim na stridacku podle toho, esi potrebuju psat: k tomu Kopete, zvlada automaticky rozpoznavat kodovani, takze se misto textu od WINdowsaku nezobrazuje sypany caj.  A Gaim na posilani souboru. V Gaimu mam totiz problemy s nastavenim kodovani pro WINdowsaky. Problem je v tom, ze jak GAIM tak Kopete jsou bety, takze ani jeden neni uplne v pohode a tak kazdy umi jinou vec.

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #9 kdy: 26 Srpna 2007, 22:44:15 »
pod pidginom mi nefunguje, ale v gaime to fungovalo - naposledy zaručene na verzii 2.0.0.6beta, ktorú som sám v dapperovi skompiloval

edit: downgradeoval som na gaim beta6 z repozitárov, transfer ku mne funguje, odo mňa nie. V Gutsym by sa to už mohlo dať do poriadku.
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #10 kdy: 27 Srpna 2007, 01:17:15 »
Já osobně jsem se nesetkal s fungujícím alternativním klientem, na kterém by to fungovalo... Ani Windowsí Miranda či Trilian.

Doporučuji používat nějaké FTP, službu jako edisk nebo v Jabberu Public Filestore (nabízí třeba Jabber.cz).
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #11 kdy: 27 Srpna 2007, 08:21:38 »
Já používám Pidgin poslední verze - vlastní balíček. Přenos souborů oběma směry funguje dobře. A to i na jiné potokoly v jiných systémech. Celou svojí lokální síť mám za routerem/NAT-em. Je potřeba totiž splnit několik důležitých požadavků. Vše lze nastavit. Složitější je správně pochopit jak nastavit router v souladu s nastavením IM. Na druhou stranu musím ovšem potvrdit, že i značka routeru hraje velkou roli. Ještě před nedávnem jsem používal SMC 7004 AWBR Barricade dokud nelehnul. A tam i když bylo vše nastaveno správně tak s přenosy souborů potíže byly. Mezi různými klienty to nechtělo pracovat. Nyní mám D-Link DI-524UP a to je úplně jiná káva.
Shrnuto - ne vždy je to problém pouze klienta IM.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

qUAKER

  • Host
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #12 kdy: 27 Srpna 2007, 10:01:54 »
já mám na Ubuntu Edgy Pidgin od GlidingFLY (diky) - prenos funguje oboustranne - na protokol ICQ. Internet mam napojeny pres Ovlislink WL-5460 na dve PC..
« Poslední změna: 27 Října 2007, 21:50:07 od Anna Taliánová »

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #13 kdy: 27 Srpna 2007, 15:21:47 »
Nezapomínejte na fakt, že funkční podmínkou pro posílání a přijímání souborů v ICQ protokolu je veřejná IP adresa. V Pidginu lze i nastavit v případě, že je počítač za NATem. Z tohoto hlediska jde asi o nejpoužitelnějšího IM klienta.
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:07:03 od Anna Taliánová »

olbrait

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 814
  • Registered User #452059
Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #14 kdy: 29 Srpna 2007, 19:10:58 »
môžem potrvdiť, že v osobne skompilovanom Pidgine mi prenos súborov funguje

Citace: nikola
Nezapomínejte na fakt, že funkční podmínkou pro posílání a přijímání souborů v ICQ protokolu je veřejná IP adresa.
verejnú IP adresu nemám, pripojenie cez wifi (môj komp -> access point -> router 1 -> router 2 -> server providera)
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:07:28 od Anna Taliánová »
laptop: HP COMPAQ 6735s, AMD QL-60, ATI HD3200, Ram 1754 MB, HDD 250 GB, Ubuntu 9.04 64bit, Debain Squeeze 64bit. ...Ubunt 9.10 64bit šlo do /dev/null/
desktop: MB SV KT 400, AMD Athlon 2000XP, MSI GeForce MX 440 64 MB, Ram 512 MB, HDD Maxtor 80 GB, Ubuntu 8.04.3
 Linuxák v mojom okolí

libco

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
Re: Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #15 kdy: 27 Října 2007, 21:09:42 »
Nezapomínejte na fakt, že funkční podmínkou pro posílání a přijímání souborů v ICQ protokolu je veřejná IP adresa. V pidginu lze i nastavit v případě, že je počítač za NATem. Z tohoto hlediska jde asi o nejpoužitelnějšího IM klienta.

Potom nechápem, prečo pri win nemusí byť verejná IP.
« Poslední změna: 27 Října 2007, 21:50:33 od Anna Taliánová »
LAPTOP COMPAQ, ubuntu Edge, procesor 2000MHz, RAM 256M, HDD 20G, CD-RW

8472

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 460
  • Zivot je ako rebrik do kurina, kratky a osraty ...
Re: Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #16 kdy: 27 Října 2007, 21:25:55 »
tiez posledne dni sledujem ze to posielanie suborov je nejake divne, uz mam 7.10 a Pidgin 2.2.1 a nemam verejnu IPcku.
prijem mi funguje v pohode. pred par dnami som skusal poslat jednej osobe co viem ze ma XPcka a orig. ICQ klienta (asi poslednu verziu), a nie a nie to poslat. dnes som skusil inej osobe poslat (zatial neviem na com slape), a bez problemov to odoslalo. divne
Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #17 kdy: 27 Října 2007, 22:46:19 »
S posielaním mám tiež problémy: na ICQ 6-ku, vydedukoval som že to asi bude nejaké ďalšie "vylepšenie" kódu zo strany AOL...

nojvirt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 286
Re: Instant Messaging klienti - posielať a prijímať súbory
« Odpověď #18 kdy: 29 Října 2007, 15:44:58 »
pouzivam Pidgin a MSN protokol (z historickych duvodu ;) ) a posilani i prijimani fungovalo jak ve FF, tak i ted v GG
« Poslední změna: 23 Listopadu 2007, 00:08:16 od Anna Taliánová »
Ubuntu od 5.04...

"My howercraft is full of eels!!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.