Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nekorektní grafické zobrazení při startu  (Přečteno 1637 krát)

novalu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • Personal page
Nekorektní grafické zobrazení při startu
« kdy: 19 Listopadu 2007, 17:18:47 »
Stejný problém jsem měl už u Feistyho, ale říkal jsem si teda, že počkám jestli to v Gutsym nebude vyřešený. A jak jsem zjistil, nebylo  >:( ... Jde o to, že při startu do GRUBu, zůstane na monitoru logo zakladní desky (intel). To tam zůstává i po dobu startování kubuntu, jen nahoře jsou pásky, který vcelku pofidérně ukazují status nepříjemnou barvou (image). KDM se již poté nastartuje v pořádku. Nejspíš to všechno bude grafikou, kterou mám, a to nVidia GeForce 8600GS. Podobné problémy jsem měl i s LiveCD, kde mi v normálním režimu vubec nenaběhlo, čili jsem musel dát ten záchranný režim, či co. Podototýkám, že při testu kompu s HDD s tím druhým systémem(tm), šlo všechno v pořádku a taky to, že po restartu už vše naběhne v pořádku. Nevíte v čem ten problém může být, nebo rovnou jak ho vyřešit :) Dík, novalu ;)

[attachment deleted by admin]
Kubuntu 9.10 Karmic Koala - KDE 4.4.0
Seklo se to zase, z kuze bych vylit, Bill Gates je prase, ctrl+alt+delete !!! :D

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Re: Nekorektní grafické zobrazení při startu
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2007, 07:14:53 »
Možno by pomohol update BIOSu matičnej dosky.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

Tominn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
Re: Nekorektní grafické zobrazení při startu
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2007, 08:01:05 »
Priklanel bych se take k update BIOSu tak jak tady kolega. A co kdyby jsi vypnut v BIOSu zobrazovani teto StartUp Intel obrazovky?
Good luck.........;)
Kdyz pivo, tak plzensky, kdyz OS, tak tucnacky,
kdyz zenu, tak nahou, kdyz browser, tak Yahoo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.