Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HH v cerne a oranzove barve?  (Přečteno 60159 krát)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #75 kdy: 23 Prosince 2007, 13:09:43 »
tak to naprogramujte :D
No, já nejsem ani placený programátor, ani programátor a ani neumím programovat... ale pro toho, kdo to umí to takový problém určitě nebude :)
Jinak mi tykej, jsem moc mladej na vykání :D
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Mae

  • Host
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #76 kdy: 23 Prosince 2007, 15:12:17 »
Nejlepší by bylo, kdyby přidali do základního instalátoru systému volby pro grafické prostředí: GNOME, KDE, XFCE, ... přičemž  by se ty ostatní dostahovaly z internetu (jsou to balíky okolo 50-200mb, že?) a pod to výběr vzhledu, jako třeba kancelářský (například současný uhlazený vzhled) a moderní vzhled (například ta tmavší paleta).
« Poslední změna: 23 Prosince 2007, 16:44:41 od Anna Taliánová »

qUAKER

  • Host
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #77 kdy: 23 Prosince 2007, 16:23:04 »
tak to naprogramujte :D
No, já nejsem ani placený programátor, ani programátor a ani neumím programovat... ale pro toho, kdo to umí to takový problém určitě nebude :)
Jinak mi tykej, jsem moc mladej na vykání :D

to jsem nemyslel jen pro tebe, ale i pro Septyka.. ;) takže ne vykání, ale jen množné číslo ;)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #78 kdy: 23 Prosince 2007, 17:36:19 »
Já tam tak nenápadně sunul poznámku že já bych to taky nezmák. Každopádně ať by byl výchozí vzhled jakýkoli, stejně ho celkem často měnim. Nikoho určitě nezabije to kliknutí na jiné téma, a když se mu výchozí nelíbí, tak ho může i poslepu změnit na jiné :-D Ale docela se uteklo od tématu "černé a oranžové barvy" :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #79 kdy: 23 Prosince 2007, 17:58:27 »

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #80 kdy: 24 Prosince 2007, 15:56:15 »
Jaj to vypada drsne :D
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

averton

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #81 kdy: 30 Prosince 2007, 13:37:21 »
mohli by tam dat aj toto http://www.root.cz/zpravicky/tvurce-temat-pro-gnome-pridal-pruhlednost-do-gtk/

no kukol som dany link a pozrel som si screeny a nechapem z toho. Neviem, preco je poslednu dobu strasna moda skinovat ci uz gnome alebo kde prostredie na Vistu. Netvrdim, tiez sa mi paci Vista, ale to ju radsej emulujem cez Virtual Box  ;D Navyse, temu mam standardnu ktora je priamo hned po instalacii pretoze skusal som rozne ale jednoducho tato je najlepsia :) Z toho co som videl, cierna oranzova - neviem neni to moc pekne. Skor by mali nechat klasiku a radsej sa pohrat s vylepseniami OS :)

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #82 kdy: 01 Ledna 2008, 12:43:00 »
Nejlepší by bylo, kdyby přidali do základního instalátoru systému volby pro grafické prostředí: GNOME, KDE, XFCE, ... přičemž  by se ty ostatní dostahovaly z internetu (jsou to balíky okolo 50-200mb, že?) a pod to výběr vzhledu, jako třeba kancelářský (například současný uhlazený vzhled) a moderní vzhled (například ta tmavší paleta).

Víte proč? Aby byla instalace jednoduchá a nemuselo se u ní přemýšlet, byla rychlá a efektivní atd. To se mi na Ubuntu líbí, neřeší nesmysly a podle mého je to tak správně. Mému bráchovi se podařilo nainstalovat ubuntu za 4 minuty, tomu se říká úspora práce, to je ta efektivnost, to je to co na Windows není. To je to co Linux odlišuje! Proč řešit něco, co se může řešit po instalaci.  Je tak težké kliknout druhým na plochu a změnit vzhled?

EDIT: ikdyž když nad tím přemýšlím, možná by akorát stálo za to udělat trošku jinej systém pro OEM instalaci, to by vše vyřešilo, popř nevím jak je řešená doinstalace OEM a tu nějak dotvořit směrem k tomu. Ale normální instalaci, pro většinu, bych nechal tím stylem jaká je, snažit se udělat jí zároveň rychlou a efektivní.

Btw to téma, o kterém se teď bavíme jsem ukázal pár profesionálním grafikům a i amtérům a říkají jen 'radost pohledět' dobře spojené barvy, skvělé tvary. Tedy já osobně doufám, že ještě vylepší vzhled rhythmboxu:) A budemeli se bavit o průmyslovém zpracování neboli správně ''designu'' tak dle mého nemá obdoby a je super.  Je jasné, že když se podíváme např. Mac OS X, tak tady je vidět výtečné průmyslové zpracování, využití potencionálů barev a dobře řešené menu atd. (nehledě na to tipne si někdo zvás proč má GNOME menu nahoře? (podobně jako Mac OS X?)
A proč někteří nechápou, proč tam je a jeden panel dají pryč a na spodní přidají fce a mají jen jeden? Ten panel je nahoře kvůli rychlosti. Např většina lidí tahá za okna, zavírá je minimalizuje pomocí myši (na přepínání oken už většina lidí používá Alt+TAB, popř super, prostě nějakou:) ale okna málokdo zavírá Alt+F4, q, :q atd a to samé u posouvání oken, také většina lidí posouvá za rám, místo Altu+ myši. A díky tomu, je myš ve většině případů v horní časti obrazovky (také díky menu aplikací atd), proto je rychlejší se dostat nahoru, ale i efektivnější. Jinak tohle právě dělá z GNU/Linuxu pracovní stanici, to že vývojáři píší aplikace pro sebe, používají je, tak proč ničit, něco co vymysleli skvěle, např tím spojováním panelů?

V době, když jsem měl ještě win, tak jsem také měl nabídku Start nahoře, právě po vzoru Mac OS X, který je co se týče kvality/designu na tom nejlépe a od něho je dobré se učit

:) snad jsem svůj pocit popsal správně a bez hrubek:D
« Poslední změna: 01 Ledna 2008, 12:47:41 od Fracty »

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #83 kdy: 01 Ledna 2008, 12:51:17 »
4 Fracty:
Pěkně popsané, plně vystihující funkčnost a ergonomičnost Gnome a dvou panelů - naprosto s tebou souhlasím! Já taky ve widlích mám panel raději nahoře (navíc když používám styl Mac OS X) a dole mám Dock s nejvíce používanými aplikacemi a díky tomu mi i ve widlích nyní přijde práce přehlednější.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #84 kdy: 16 Ledna 2008, 20:44:30 »
Já bych teda nechal defaultně hnědý Human... Na prvních třech/čtyřech instalacích ubuntu jsem si ho okamžitě změnil, ale teď ho spokojeně používám... A hlavně: Právě kancelářští uživatelé si často vůbec nemění vzhled - v mnoha kancelářích můžete vidět klasický XP kopeček. Kdo to chce mít "vychytané" ten si to změní ať je default jakkýkoli - pro ten pocit "to jsem si vyladil sám" ;) Takový je můj názor... Černé téma? Pěkné - do nabídky bych ho jistě zařadil...
PS: Na Vistě se mi líbí jedna věc: rozšířené a oddělené tlačítko křížek... 8)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #85 kdy: 16 Ledna 2008, 21:13:20 »
PS: Na Vistě se mi líbí jedna věc: rozšířené a oddělené tlačítko křížek... 8)
Tak si nainstalujte Emerald a dejte si tam třeba přímo skin, co vypadá jak Vista ;) :D

Mimochodem, jak to vypadá s novým tématem? Už je vybraný aspoň nějaký návrh nebo tak něco? Jinak fakt nevím, jestli to za ten zbytek času, co zbývá, stihnou dostatečně sladit. Ale možná vývojáře podceňuji...

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #86 kdy: 16 Ledna 2008, 21:29:05 »
PS: Na Vistě se mi líbí jedna věc: rozšířené a oddělené tlačítko křížek... 8)
Tak si nainstalujte Emerald a dejte si tam třeba přímo skin, co vypadá jak Vista ;) :D
To taky mám - na jednom kompu (s nVidií), ale na nastavování na druhym (s ATI) jsem línej - a tak moc to zase nechci ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Banhof

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
    • Banhofův debilníček
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #87 kdy: 18 Ledna 2008, 16:55:23 »
Sory, ale nechapu o co jde? Kazdymu prece vyhovuje neco jinyho a tu instalaci v hnede snad vydrzis (kdyz ne instaluj z alternate  ;D). Ne vazne, me se taky human nejak zvlast nelibi (vadej mi kulaty widgety a ramy oken), ale vubec neni problem si ho zmenit, ja treba pouzivam ovladaci prvky z tematu Glider, okna z MinimaListy ikony ze standardního Gnome tématu.
Kód: [Vybrat]
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1 GED/CS D- s: !a E---- W++ N+ ?o K- w--- O-- M- V- PS+++ PE+ Y PGP+ t? 5? x? R-- !tv b++ DI+ D+ G e !h r-- y-- ------END GEEK CODE BLOCK------

Matěj "wizaard" Gottwald

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
    • Blog
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #88 kdy: 20 Ledna 2008, 12:36:53 »
Jestli můžu, přidám se taky k hodnocení nápadu "Hardy v černo-oranžové". Osobně si myslím, že je to výborný nápad. Bohužel, ale ať se to komukoliv nelíbí, dnešní styl především taky hardware (LCD televize, DVD přehrávače, počítačové skříně, notebooky, ...) směřuje do černé lesklé barvy často se stříbrnými linkami a modrými diodami. A jak už tu bylo řečeno - vzhled vážně prodává a přestože "Human-look" není špatný a osobně si myslím, že i přehledný, rozhodně není od věci přijít s něčím novým. Především to musí být moderní, zároveň přehledné a všeobecně vzhledné (prostě mainstream design ;D). Černá s oranžovou to myslím splňuje (taky mám moc rád černou s zelenou, ale to k Ubuntu prostě nejde).
"For cryin' out loud!" - Plk./Gen. Jack O'Neill ;)
PC: AMD Athlon64 3000+, 1GB RAM, GeForce 6600
NTB: HP Pavilion dv6655ec: AMD Turion64 X2, 2GB RAM, GeForce 8400M GS Windows Vista (NTB) + Ubuntu Hardy Heron 8.04 (PC, NTB VirtualBox)

col_boggy

  • Host
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #89 kdy: 20 Ledna 2008, 12:50:01 »
Skvěle řečeno. Dát jako jeden ze skinů "shiny black + alien blue" není špatný nápad, osobně se mi tenhle designový směr líbí - pokud bude černá s oranžovou, nevadí. Hlavně když na osmičce budu moct i s mou ati9700 akcelerovanou grafiku.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #90 kdy: 20 Ledna 2008, 16:47:32 »
Souhlasím, že vzhled prodává.
Zkusmo jsi teď přidal kubuntu-desktop na 7.10 a příjde mi v defaltním nastavení líbivější.
Bohužel dost lidí z mého okolí na dá vzhled a pokud se 8.04 krom stability funkčnosti a rychlosti podaří ještě velmi "oku lahodící",
bude se mi okolí přesvědčovat na linux snáze :).

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #91 kdy: 21 Ledna 2008, 20:34:13 »
Mno teda necekal jsem ze by se tema o barvickach co bude mit defaultne HH rozrostlo az na 7 stranek :)
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #92 kdy: 21 Ledna 2008, 23:55:17 »
Barvičky jsou vděčný téma - do toho totiž může kecat každej (včetně mě) :D
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #93 kdy: 22 Ledna 2008, 09:38:16 »
To já spíš čekal, že se tu průběžně budou ukazovat nový návrhy, a ne že skončíme u jednoho screenshotu :D
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #94 kdy: 22 Ledna 2008, 14:12:54 »
Tak se do tech navrhu muzes pustit :). Ja uz jsem s ubuntu alespon prozatim skoncil, takze to tady neaktualizuji. ;)
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
« Poslední změna: 22 Ledna 2008, 20:58:24 od Anna Taliánová »
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #96 kdy: 22 Ledna 2008, 15:03:54 »
Návrh v černé:
http://willwill100.deviantart.com/art/Ubuntu-Mockup-Hardy-Heron-74511244
Odporúčam pozrieť si hneď prvý názor v diskusii, dokazuje že zmeny designu majú zmysel.

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #97 kdy: 22 Ledna 2008, 15:47:23 »

Novější Human(?):
https://wiki.ubuntu.com/Artwork/Incoming/Hardy/Alternate/BasicIdeals
no tohle ani jeden obrazek neni hezky a chci jak je puvodni nebo lepsi vzhled
« Poslední změna: 23 Ledna 2008, 10:25:21 od Anna Taliánová »
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

col_boggy

  • Host
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #98 kdy: 22 Ledna 2008, 16:31:28 »
Eh... kam se poděl vkus lidí, co tyhle témata vymýšlejí?! Působí to tak, jako bych to vyrobil já v gimpu :-D

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: HH v cerne a oranzove barve?
« Odpověď #99 kdy: 22 Ledna 2008, 16:41:42 »
Novější Human se mi fakt líbí - dokazuje, že není nutné jít do extrémů :)
Teď jsem zabrouzdal na gnome-look, taky by se mi líbilo něco takového
myslím, že oni to taky dělají v GIMPu... Jsou to povětšinou (předpokládám) první návrhy - určené k doprácování...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.