Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Citrix ICA client a Ubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 3177 krát)

Myšpulín

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Citrix ICA client a Ubuntu [vyřešeno]
« kdy: 14 Listopadu 2007, 07:59:50 »
Zdravím,
potřeboval bych poradit, jestli nevíte, jak zprovoznit Citrix ICA clienta pod Ubuntu. Potřebuji přistupovat z Ubuntu na terminálový server (WIN2003) a spouštět z něho aplikace v terminálovém režimu. Stáhnul jsem si ho ze stránek Citrixu, ale je to ve formát tar.gz nebo *.rpm. Zkoušel jsem balíčky *.rpm překonvertovat pomocí programu alien. Naistalovaly se sice, ale nefungovaly. Pak se mi to povedlo nainstalovat z *.tar.gz, ale zasekl jsem se na tom, že to potřebuje OpenMotif. Ten jsem našel, ale je ve formátu tar.gz. Po rozbalení to po mě chtělo kompilaci a na můj začátečnický vkus dost složitou instalaci. Proto se chci zeptat, jestli neexistuje už něco co je připravené pro Ubuntu nebo jestli někdo nemá jednodušší postup. Podotýkám, že už mi to jednou fungovalo, ale bohužel se mi už nepodařilo tento úspěch zopakovat.

Díky Myšpulín
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:15:38 od Anna Taliánová »

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 14 Listopadu 2007, 14:30:36 »
Ahoj. pre openmotif potrebujes knihovnu libmotif3 a veci od citrix potom bezia v pohode /vyskusane s citrix presentation server client 10.6/.

Myšpulín

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 14 Listopadu 2007, 14:46:33 »
To jsem vykoumal, ale nevím, jak ten openmotif nainstalovat, když není v *.deb formátu. Chce to po mě nějakou kompilaci, ale to je zatím nad mé síly.

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 14 Listopadu 2007, 14:46:56 »
Jede to v pohode akorad  je potreba mit vsechny knihivny a pak to slape v pohode pouzivam ho take...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

_mali_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 14 Listopadu 2007, 14:57:53 »
To jsem vykoumal, ale nevím, jak ten openmotif nainstalovat, když není v *.deb formátu. Chce to po mě nějakou kompilaci, ale to je zatím nad mé síly.
Kompilacia znamena spustit z adresara so zdrojakmi postupne prikazy:
Kód: [Vybrat]
./configure
make
sudo make install

V tom adresary so zdrojakmi by mal byt aj textovy subor INSTALL alebo README. Tam by mohli byt napisane podrobnosti

Myšpulín

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 14 Listopadu 2007, 15:21:01 »
Stahnul jsem si ten openmotif z www.motifzone.net a je to jen pro Fedoru, RedHead a SuSe. Když chci balíček otevřít, tak to hlásí, že to tento formát neumí *.rpm. Když jsem to zkoušel zkonvertovat do *.deb, tak se to povedlo, povedla se i instalace, ale nevypadalo to, že by to fungovalo. ICA klient se mi nešel spustit, i když jsem ho mám nainstalovaný. Jsem zaseklý na tom openmotifu. Zkouším to s verzí 2.3

_mali_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 138
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 14 Listopadu 2007, 15:25:28 »
Postup, ktory som pisal sa vztahuje na zdrojove subory. Takze z tej stranky si stiahni ftp://ftp.ics.com/openmotif/2.3/2.3.0/openmotif-2.3.0.tar.gz, rozpakuj to a precitaj si instrukcie ako som pisal vyssie.

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 14 Listopadu 2007, 17:30:09 »
ale naco to chces kompilovat ked openmotif je priamo v repozitaroch. staci nainstalovat ten balicek co som ti pisal.

Myšpulín

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Citrix ICA client a Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2007, 12:13:46 »
Díky moc, nějak mi to s tou knihovnou nedošlo. Stáhnul jsem ji pomocí apt-get, nainstalovala se a pak fungoval i ten Citrix klient. Jen se mi nezařadil do menu a tak jsem musel vyrobit zástupce. Takže je to vyřešeno. Díky moc. PS: nevíte jak ručně přidávat do menu v Gnome položky?

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Citrix ICA client a Ubuntu - vyřešeno
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2007, 13:20:45 »
no v xfce ked kliknes pravym tak  tam mas moznost editovat menu. ale inak pre gnome sa ten program vola alacarte, takze to staci spustit tym prikazom.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.