Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VLC Player  (Přečteno 6263 krát)

xRiCky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • Linux RULEZ!
VLC Player
« kdy: 09 Února 2008, 02:22:04 »
Ahoj, neviete niekto ako sa da nastavit aby po prehrati filmu vypol prehravac pocitac? Nasiel som navod na http://wiki.videolan.org/How_to_shut_down_computer ale nejak sa mi nedari vytvorit to podla toho. Ak niekto vie ako to ma vyzerat nech mi nahodi priklad resp. presnejsi postup ako to rozbehat alebo aj poznate iny sposob tak sem s nim. A este jedna vec, neda sa vo VLC nastavit aj ovladanie v celoobrazovkovom rezime? Za vsetky odpovede Dakujem
Intel Pentium D 915@2.8 GHz, MB ASRock 775Dual-VSTA, 2x1 GB RAM (DualChannel) Kingston DDR2-667 MHz, GeForce FX 5500 128 MB, HDD Maxtor 250 GB (IDE), TV Card Leadtek WinFast TV2000XP Deluxe, Webcam Genius LooK 313 Media, 19"CRT Hansol 930D, Repro Creative SBS 350 (2.1), Mys Genius NetScrool+ Superior, LG DVD-RW, LG DVD-ROM, Dualboot - Ubuntu 7.10 GG (EN) / Vista Ultimate 32Bit (EN)

existpierre

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2008, 08:44:02 »
no pokial vies, kolko trva film tak mozes aj
Kód: [Vybrat]
sudo shutdown -P Dlzka_trvania
ale tento z tej sajty...

Kód: [Vybrat]
vlc && shutdown -h now
neviem, ci v tomto skripte sa druha cast prikazu po && pusti az po ukonceni VLC, kedze VLC po skonceni filmu je stale pusteny, asi preto to nevypne no a -h je tusim hybernate nie? malo by tam byt -P
« Poslední změna: 09 Února 2008, 08:48:13 od existpierre »

premet

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2008, 09:34:48 »
Já na automatické vypínání používám program Gshutdown  :) jen ho zapneš nastavíš si v kolik chceš počítač buď vypnout,restartovat nebo tak a necháš ho na pozadí a on už se o zbytek postará :)

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: VLC Player
« Odpověď #3 kdy: 09 Února 2008, 10:51:44 »
Stáhněte si Kaffeine - přehrávač videa pro KDE a KShutDown - vypínač počítače. V Kaffeine je v "Soubor - Možnost ukončení" volba "Ukončit po této stopě, playlistu". Nastavíte tedy "Vypnout po této stopě" a v KShutdown zvolíte "Vypnout počítač" - v dalším selectu "Po ukončení daného programu" a ze seznamu běžících procesů vyberete Kaffeine a je hotovo.

Proběhne to tak, že se ukončí Kaffeine po dohrání filmu, aktivuje se KShutdown, který zaznamenal konec programu Kaffeine a vypne počítač.

Způsob trochu na první pohled složitější, ale snadno udělatelný.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

premet

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #4 kdy: 09 Února 2008, 11:01:35 »
Myslím, že pokud má uživatel Gnome tak pod ním Kshutdown mi nějak nešlo, zkusil bych Gshutdown je to to samé, ale pro gnome.  :)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: VLC Player
« Odpověď #5 kdy: 09 Února 2008, 11:12:50 »
Vie gshutdown aj taký fígeľ že vypne PC po skončení nejakého procesu?

existpierre: v tom skripte sa 2. príkaz spustí po ukončení toho prvého (e.g. sudo apt-get-update && sudo apt-get upgrade)

premet

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2008, 11:22:10 »
No to neumí, ale pokud Kshutdown nefunguje je též k ničemu  ;).

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: VLC Player
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2008, 11:58:11 »
Myslím, že pokud má uživatel Gnome tak pod ním Kshutdown mi nějak nešlo, zkusil bych Gshutdown je to to samé, ale pro gnome.  :)
Tak jestliže to neumí, no tak nevím co s tím. Já to říkám stále, že pod KDE jsou lepší aplikace :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

nettezzaumana

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2008, 12:04:02 »
#!/bin/bash
# tento skript zpusobi, ze se vlc ukonci po dokonceni playlistu
# nahrad v tomto skriptu akci (u me 'echo done') tim co potrebujes, treba 'poweroff', ale neni nutne, pac pro
# vypnuti postaci spustit aka ::
# vlc_exit_when_done.sh [options] & wait && echo 'rootovo_heslo' | sudo -S poweroff

vlc "$1" &>.vlc.log &
PID_VLC=$!

while :; do
        sleep 3
        if [ "$(cat '.vlc.log' | grep -E 'main\ playlist\:\ nothing\ to\ play')" ]; then
                kill $PID_VLC
                rm '.vlc.log'
                echo "done"
                exit
        fi
done
« Poslední změna: 09 Února 2008, 12:32:38 od nettezzaumana »

premet

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2008, 12:06:10 »
Možná se bude muset spokojit s tím skriptem , nebo s tím, že se vždycky podívá jak je ten film dlouhej a nastaví si dobu vypnutí podle délky filmu. Já to tak dělám pořád  ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2008, 12:10:04 »
Možná se bude muset spokojit s tím skriptem , nebo s tím, že se vždycky podívá jak je ten film dlouhej a nastaví si dobu vypnutí podle délky filmu. Já to tak dělám pořád  ;)
spokojit se skriptem? docela nevhodne pojmenovane .. heh. spokojit neznamena 'to use happily'. Tenhle skript by mel fungovat naprosto 100% a je plne kompatabilni jako spoustec vlc, vcetne jeho vlastnich option a pridava funkci, ze se proste vlc vypne po skonceni playlistu, kterou samotnej vlc nema (alespon jsem ji u nej nenasel ani v nastaveni) ..

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: VLC Player
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2008, 12:12:03 »
já sem to taky vždycky dělal přes sudo shutdown -P +120, ale moc se mi líbí to co řikal existpierre: vlc && sudo shutdown -P now, to je really smart.

nettezzaumana

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2008, 12:14:35 »
já sem to taky vždycky dělal přes sudo shutdown -P +120, ale moc se mi líbí to co řikal existpierre: vlc && sudo shutdown -P now, to je really smart.
ale vlc se AFAIK neukonci po dokonceni playlistu, takz 'vlc && command' je k nicemu, pac to nebude fungovat bez zasahu uzivatele, a bo vic se tam musi napsat rucne heslo pro sudo
« Poslední změna: 09 Února 2008, 12:16:08 od nettezzaumana »

premet

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2008, 12:20:50 »
Ještě další možnost je pustit to v Kaffeine, které se umí vypnout po přehrání stopy a spusti to tak jak to uváděl existpierre akorát spustit tento skript se sudo a mělo by to fungovat taky ne ?
Kód: [Vybrat]
#! /bin/sh
kaffeine && shutdown -P now

nettezzaumana

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2008, 12:23:10 »
navic jako user se muj skript podari zpustit nasledujicim zpusobem, ktery sice neni moc elegantni, ale funguje.
Dulezite je, nebyt paranoidni ::

vlc_exit_when_done.sh [options] & wait && echo 'root's_passwd' | sudo -S poweroff

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Re: VLC Player
« Odpověď #15 kdy: 09 Února 2008, 12:29:36 »
já sem to taky vždycky dělal přes sudo shutdown -P +120, ale moc se mi líbí to co řikal existpierre: vlc && sudo shutdown -P now, to je really smart.
ale vlc se AFAIK neukonci po dokonceni playlistu, takz 'vlc && command' je k nicemu, pac to nebude fungovat bez zasahu uzivatele, a bo vic se tam musi napsat rucne heslo pro sudo

Ajo, tak to máš recht(jako vždycky :) ), škoda...

nettezzaumana

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #16 kdy: 09 Února 2008, 12:31:11 »
pouzij muj skriptik, udelej si zastupce na plose, delej si s nim co chces. u me funguje na 100% i vcetne vypnuti, jak je to v nem popsano!

vlc_exit_when_done.sh [options] & wait && echo 'rootovo_heslo' | sudo -S poweroff

sice neni uplne elegantni vzhledem k pouckam o bezpecnosti, ale ja si myslim, ze v prvni rade by melo platit::
hlavni je nebyt paranoidni

zdravi ntz
« Poslední změna: 09 Února 2008, 12:34:15 od nettezzaumana »

xRiCky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
  • Linux RULEZ!
Re: VLC Player
« Odpověď #17 kdy: 09 Února 2008, 12:44:07 »
Dik ten tvoj skriptik funguje a je to to co som chcel. Nevies mi este poradit ako podla toho navodu co som pisal v prvom prispevku vytvorim aj ten bat subor pre widly, lebo by sa to hodilo niekedy aj tam. Dik
Intel Pentium D 915@2.8 GHz, MB ASRock 775Dual-VSTA, 2x1 GB RAM (DualChannel) Kingston DDR2-667 MHz, GeForce FX 5500 128 MB, HDD Maxtor 250 GB (IDE), TV Card Leadtek WinFast TV2000XP Deluxe, Webcam Genius LooK 313 Media, 19"CRT Hansol 930D, Repro Creative SBS 350 (2.1), Mys Genius NetScrool+ Superior, LG DVD-RW, LG DVD-ROM, Dualboot - Ubuntu 7.10 GG (EN) / Vista Ultimate 32Bit (EN)

nettezzaumana

  • Host
Re: VLC Player
« Odpověď #18 kdy: 09 Února 2008, 12:47:02 »
Dik ten tvoj skriptik funguje a je to to co som chcel. Nevies mi este poradit ako podla toho navodu co som pisal v prvom prispevku vytvorim aj ten bat subor pre widly, lebo by sa to hodilo niekedy aj tam. Dik
je mi lito, .bat ti asi neporadim, pac nemam "widle" k dispozici abych to vyzkousel, ac me nejake moznosti napadaji .. pokud si nainstalujes cygwin a bash_for_windows, bude to po male modifikaci fungovat i tam v pohode (takhle bych to udelal ja)

zdravi ntz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.