Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu a bankovnictví, která banka podporuje Ubuntu?  (Přečteno 16113 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Ubuntu a bankovnictví, která banka podporuje Ubuntu?
« kdy: 15 Listopadu 2007, 09:23:56 »
Podělte se o zkušenosti s bankovnictvím na Ubuntu. Díky.

Motto: Pokud nemohu komunikovat s bankou, nemohu mít jako jediný systém Ubuntu.

eBanka www.ebanka.cz
webový přístup jede ve Firefoxu bez problémů
eKomunikátor (pro příjem a odesílání dávek při dávkové komunikaci) je jen pro Windows (není ani pro Vista, je prý "někde" pro Mac, ale není pro Linux, cituji hotline eBanky). Nepodařilo se mi ho plně zprovoznit ani ve Wine.
« Poslední změna: 10 Října 2009, 11:11:41 od Pavel Půlpán »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2007, 09:47:53 »
Česká spořitelna www.servis24.cz   :)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2007, 09:49:11 »
Ceska sporitelna - servis24 100% ok
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2007, 09:58:14 »
GE Money jen na půl. Do inet banky se dostanu, ale nejde zadávat příkazy, protože jsou problémy s Java Apletem. Nechodí mi to ani pod wine. Jak mi řekli na Hot-line banky - je příliš mnoho distribucí, což považuju za hodně trapnou výmluvu, když to podporuje i prastará spořitelne, se kterou mám jen ty nejhorší zkušenosti.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2007, 10:00:44 »
Česká spořitelna www.servis24.cz   :)
Teď jsem tam volal 844111144 a nepodporujou dávkovou komunikaci z Linuxu. Jen webové bankovnictví na www.servis24.cz :-( škoda.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #5 kdy: 15 Listopadu 2007, 10:03:14 »
GE Money jen na půl. Do inet banky se dostanu, ale nejde zadávat příkazy, protože jsou problémy s Java Apletem. Nechodí mi to ani pod wine. Jak mi řekli na Hot-line banky - je příliš mnoho distribucí, což považuju za hodně trapnou výmluvu, když to podporuje i prastará spořitelne, se kterou mám jen ty nejhorší zkušenosti.
Jinými slovy, je příliš mnoho distribucí, co nezvládnou náš nestandardně napsanej aplet :-) a navíc, nám to tu v MSIE přeci jde...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #6 kdy: 15 Listopadu 2007, 10:08:32 »
GE Money jen na půl. Do inet banky se dostanu, ale nejde zadávat příkazy, protože jsou problémy s Java Apletem. Nechodí mi to ani pod wine. Jak mi řekli na Hot-line banky - je příliš mnoho distribucí, což považuju za hodně trapnou výmluvu, když to podporuje i prastará spořitelne, se kterou mám jen ty nejhorší zkušenosti.

Tomu nerozumiem...Ja som uz 2x daval prikazy k platbe na GE Money cez Ubuntu - a bez problemov. Jedine co mi neslo, bolo otvorenie vypisov starsich ako mesiac...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

DevilMuF

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 265
    • MuFí stránky
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #7 kdy: 15 Listopadu 2007, 12:34:20 »
GE Money jen na půl. Do inet banky se dostanu, ale nejde zadávat příkazy, protože jsou problémy s Java Apletem. Nechodí mi to ani pod wine. Jak mi řekli na Hot-line banky - je příliš mnoho distribucí, což považuju za hodně trapnou výmluvu, když to podporuje i prastará spořitelne, se kterou mám jen ty nejhorší zkušenosti.

Tomu nerozumiem...Ja som uz 2x daval prikazy k platbe na GE Money cez Ubuntu - a bez problemov. Jedine co mi neslo, bolo otvorenie vypisov starsich ako mesiac...

GE má 2 systémy. Původně byl jenom ten co má zřejmě nezik, ten má certifikáty a chce javu. Pak rozjeli takovou "jednoduší verzi" bez certifikátu. Ten jede ve Firefoxu stoprocentně, mám ho ke svému účtu Genius. Zabezpečení je řešeno přes heslo a autorizační SMS pro přihlášení a zadání příkazu. Myslím, že by neměl být problém zajít si na pobočku a změnit tu internet banky, pokud se tedy obejdete bez certifikátů.

jinak tady máte celkem dost informací o internetovém bankovnictví na linuxu http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=173
Ubuntu 16.04 64bit Clevo W230SS

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #8 kdy: 15 Listopadu 2007, 12:43:02 »
CSOB jede pres Firefox v pohode.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #9 kdy: 15 Listopadu 2007, 14:09:25 »
jinak tady máte celkem dost informací o internetovém bankovnictví na linuxu http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=173

Díky, článek znám, ale není přesný, například u eBanky zcela pominul nemožnost dávkové komunikace bez Windows, tím pádem nepoužitelnost pro firmy. Článek není vůbec zaměřený na firemní použití banky.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #10 kdy: 15 Listopadu 2007, 15:04:35 »
GE Money jen na půl. Do inet banky se dostanu, ale nejde zadávat příkazy, protože jsou problémy s Java Apletem. Nechodí mi to ani pod wine. Jak mi řekli na Hot-line banky - je příliš mnoho distribucí, což považuju za hodně trapnou výmluvu, když to podporuje i prastará spořitelne, se kterou mám jen ty nejhorší zkušenosti.

Tomu nerozumiem...Ja som uz 2x daval prikazy k platbe na GE Money cez Ubuntu - a bez problemov. Jedine co mi neslo, bolo otvorenie vypisov starsich ako mesiac...

Zapomněl sem dodat, že používám certifikáty. Ale je mi divný proč to nechodí, když to používá Javu6. Pod WIN mi to ve Firefoxu chodilo v klidu. Tady se to zasekne, páč to neumí z appletu načíst info o certifikátu.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #11 kdy: 15 Listopadu 2007, 15:12:58 »
InternetBanking od Poštovní spořitelny (patří pod ČSOB) v poho jak v Mozille, tak v Konqueroru a bez sebemensich chybicek. :)

Tominn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #12 kdy: 15 Listopadu 2007, 15:32:23 »
Sluzba www.sevis24.cz od Ceske sporitelne funguje bez jakychkoliv porblemu......
Kdyz pivo, tak plzensky, kdyz OS, tak tucnacky,
kdyz zenu, tak nahou, kdyz browser, tak Yahoo.

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #13 kdy: 15 Listopadu 2007, 16:57:33 »
Tiez mam CSOB a vsetko ide v pohode.
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #14 kdy: 16 Listopadu 2007, 17:38:58 »
CSOB je uplne bez problemu, jede i v Opere.

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #15 kdy: 17 Listopadu 2007, 12:11:53 »
Mám účty v několika bankách a finančních institucích:
ČSOB - naprosto bez problémů
ČS - sice to před přihlášením píše hlášku, že prohlížeč není 100% podporován (používám Operu), ale nikdy jsem neměl jediný problém
PayPay - taktéž naprosto bez problémů
Washington Mutual - taktéž naprosto bez problémů

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #16 kdy: 23 Listopadu 2007, 14:41:01 »
Nainstaloval jsem poslendní verzi Wine na GG a eKomunikátor (eBanky) jede, ale neodesílá požadavky serveru banky (firma1.ebanky.cz:80). Prostě nevylezou z Wine ven. V bance nedostávají žádné požadavky na komunikace. Na technické podpoře banky (kde jsem zatajil wine :-) to nepodporujou) mi sdělili, že mám vše nastaveno dobře, akorát mám (v WXP) zkusit vypnout firewall. Domníval jsem se, že mi v GG žádný neběží. Prosím tedy o radu...

Běží v GG nějaký firewall?
Běží nějaký ve Wine?
Má Wine nějaké omezení portů?


Díky za tipy a hezký víkend.

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tominn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #17 kdy: 23 Listopadu 2007, 23:12:27 »
No nejak takhle:

Běží v GG nějaký firewall? - ano bezi, iptables jsou v provozu, od pocatku instalace (jestli se teda nepletu), otaka jak jsou nakonfigurovane
Běží nějaký ve Wine?  - ne v programu Wine zadny firewall bezet nemuze
Má Wine nějaké omezení portů? - nejak nerozumim, jako ze by Wine nemohlo naslouchat na nekterych portech?

Pokud je neco spatne, tak me prosim opravte ...... dekuji ;)
Kdyz pivo, tak plzensky, kdyz OS, tak tucnacky,
kdyz zenu, tak nahou, kdyz browser, tak Yahoo.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #18 kdy: 24 Listopadu 2007, 12:39:11 »
4 Tominn, pokud se já nepletu tak, firewall od začátku neběží, začne běžež, až když ho nakonfiguruješ pomocí fireholl, firestarter apod. To znamená když naistaluješ fireholl, firestarter tak firewall začne běžet.

Tominn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #19 kdy: 25 Listopadu 2007, 13:03:45 »
4 Tominn, pokud se já nepletu tak, firewall od začátku neběží, začne běžež, až když ho nakonfiguruješ pomocí fireholl, firestarter apod. To znamená když naistaluješ fireholl, firestarter tak firewall začne běžet.
OK. Dekuji za info........nebyl jsem si jist.
Kdyz pivo, tak plzensky, kdyz OS, tak tucnacky,
kdyz zenu, tak nahou, kdyz browser, tak Yahoo.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #20 kdy: 24 Července 2008, 16:03:02 »
Tiez mam CSOB a vsetko ide v pohode.
Teď jsem volal na podporu ČSOB 844111124 a tam mi řekli, že mi to fungovat nebude (jinými slovy, když bude, neděláme podporu), takže jak je to. Funguje opravdu i obousměrná dávková komunikace?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

wam]Spider007

  • Host
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #21 kdy: 24 Července 2008, 16:52:39 »
co sa slovenskych bank tyka, tak vsetky internet banking's idu vo firefoxe

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #22 kdy: 24 Července 2008, 16:57:46 »
co sa slovenskych bank tyka, tak vsetky internet banking's idu vo firefoxe
Jedná se mi o obousměrnou dávkovou komunikaci, ne koukání přes web na stav účtu :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

wam]Spider007

  • Host
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #23 kdy: 24 Července 2008, 17:12:00 »
co sa slovenskych bank tyka, tak vsetky internet banking's idu vo firefoxe
Jedná se mi o obousměrnou dávkovou komunikaci, ne koukání přes web na stav účtu :-)
napriklad?

filip102

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 246
  • F.I.L.I.P. 102 : Fašistický Inkvizitor na Likvidac
Re: Ubuntu a bankonvictví, která banka podporuje Ubuntu?
« Odpověď #24 kdy: 24 Července 2008, 20:09:55 »
SLSP
PayPal
Liberty Reserve

ok  ;D
01001010 01101111 01101010 00101100 00100000 01100001 01101100 01100101 00100000 01110011 01101111 01101101 00100000 01110000 01100101 01101011 01101110 11111101 00100000 00111010 00101001 00101110 00001101 00001010

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.