Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wine, Cedega- odstránenie!  (Přečteno 2019 krát)

Jakub

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 41
Wine, Cedega- odstránenie!
« kdy: 17 Listopadu 2007, 20:03:13 »
Zdravím

Ako stále mám jeden problém. No s týmto si neviem rady. Ide o to, že nedávno som si nainštaloval Wine a Cedegu. Po čase som zistil, že nejako si zavádzajú, tak isto ako mne a rozhodol som sa, že obe odinštalujem. Ako prvé som odstránil (vyhodil do koša) priečinky, ktoré boli v "home". Potom som prešiel na Synaptic a odinštaloval som balíky Wine a Cedega. Myslel som, že ich nemám dokonca ani v menu som ich nemal ale ak som sa pozrel do Systém→ Predvoľby→ Hlavné menu, mám tam priečinky Transgaming (Cedega) a Wine. To znamená, že ich mám v systéme kde veci len tak mazať nemôžem, pretože sa to nedá. Chcel som sa ujistiť či ich fakt mám v systéme pretože sa mi to hľadať nechcelo, tak som prešiel na Miesta→ Hľadať súbory a dal som aby hľadalo programy v Súborom systéme. A oba našlo presne ako sú tam nainštalované.

Tak preto vás žiadam o pomoc, aby sme mi dali nejaký príkaz radu aby sa ÚPLNE odstránili z môjho compu a nič tam neostalo z obidvoch programov.

Za pomoc vám popred ďakujem...
Bol som, som a ešte pravdepodobne budem.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Re: Wine, Cedega- odstránenie!
« Odpověď #1 kdy: 17 Listopadu 2007, 23:46:56 »
Zkuste sudo apt-get remove --purge wine cedega, programy by se tak měly odinstalovat i přídavnými a konfiguračními soubory. V synapticu tomu odpovídá volba „Kompletně odebrat“. Pokud vám i tak zůstanou v menu, je možné že tam po nich zůstaly jen prázdné, na reálné soubory neodkazující položky. Ty pak jdou ručně odstranit editací hlavní nabídky. Ostatně, když pak zkusíte cedegu nebo wine spustit z terminálu, neměly by tam být.

qUAKER

  • Host
Re: Wine, Cedega- odstránenie!
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2007, 16:36:25 »
smaz ~/.local

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.