Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Padání systému po hraní her na CompizFusion  (Přečteno 3629 krát)

col_boggy

  • Host
Padání systému po hraní her na CompizFusion
« kdy: 28 Listopadu 2007, 15:31:44 »
Ti, kdo mají slabší graické karty a používají Compiz Fusion, můžou mít nepříjemný problém: Po hraní jakékoliv hry (třeba i jen Frozen Bubble2) a po jejím ukončení systém zatuhne, a musí se "natvrdo" restartovat. Pro GNOME je tu řešení, stačí do terminálu napsat "metacity --replace", což vypne Compiz a nastartuje místo něj defaultní Metacity. Podstatně se tím sníží systémová žravost, a grafická karta bude mít víc volné paměti. Po dohrání zase stačí napsat "compiz --replace", a Fusion bude zase "online and operational"... ;-) Spíš to ale platí pro ty, co si ještě nesehnali Compiz Manager, kde se to dá nomálně vypnout :-D.

Microo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
  • Tux Rules!!!
Re: Padání systému po hraní her na CompizFusion
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2007, 10:18:43 »
Dalo by sa to aj nejak automaticky spravit? Ze napisem to do spúštača a pred tym ako sa mi zapne hra tak sa mi vypne compiz?
Sony VAIO VGN-AR630E 17-inch Laptop Intel Core 2 Duo Processor T7250, 2 GB RAM,320 GB HDD, Blu-ray DVD Drive
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?

col_boggy

  • Host
Re: Padání systému po hraní her na CompizFusion
« Odpověď #2 kdy: 01 Prosince 2007, 21:18:22 »
Něco ve stylu "if game, proceed "metacity --replace, if no-game, proceed compiz --replace"? O tom pochybuji. Ale ikdyž nejsem vývojář, a co není v grafice, tomu se vyhýbám na sto mil, tak si myslím, že by šel vytvořit spouštěč na plochu, a dát tomu hezkou ikonku... Nevím, já si těd při reinstalaci wokenXP nějak smazal nebo schoval ubuntu, takže nepomůžu :-(...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.