Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Qtek 9100  (Přečteno 5243 krát)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Qtek 9100
« kdy: 11 Května 2006, 20:35:03 »
Nemáte náhodou někdo zkušenosti s připojením tohoto telefonu? Ani bych moc nepotřeboval synchronizaci a podobné kraviny, ale rád bych si občas stáhnul "obsah" telefonu tj. fotky, dokumenty atd. Asi nejideálnější by bylo připojit toto zařízení jako další PC v síti (výhody jsou jasné). Telefon sice má WiFi, ale já bohužel nemám AP :)


Ještě mne napadá, pokud má někdo nápad, jak by se tam dalo dostat ubuntu, sem s ním :-D
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

iqvak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Qtek 9100
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2006, 10:13:20 »
Zdravim,

podlem ne je nejlepsim resenim pretahovani dat z pristroje do pc(ma-li ctecku) pres SD kartu. Je to velmi rychle reseni.

Preji fajn den.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Qtek 9100
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2006, 10:18:46 »
Vcera jsem akorat rozchodil novy synce 9.2 (musi se zkompilovat - navod je v jejich mail listu o wm5) a funguje na prochazeni souboru v konqueroru (pres kio-slave), ale je to hrozne pomaly na kopirovani.
PS: mam teda T-mobile vario, ale to by melo byt jedno.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

geoRG77

  • Host
Qtek 9100
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2006, 10:20:24 »
Synchronizaci s WM5 zatím nerozjedeš kvůli chybějící podpoře tohoto systému v synce. Můžes buď vytahovat paměťovku nebo si stáhni WM5torage, připoj USB kabel a po zapnutí se bude karta v PPC chovat jako Mass Storage... viz http://www.mobilnaut.cz/?inc=art&id=606

Vojtin

  • Host
Qtek 9100
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2006, 16:57:07 »
Jen doplnim, že ultrapomalí je kopírování i přes activesync ve win. Používám radši sd čtečku.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Qtek 9100
« Odpověď #5 kdy: 20 Května 2006, 12:09:50 »
Diky vsem za podnetne napady. Bohuzel se mi nezdarilo rozjet synce (ackoliv pry by s WM5 melo mirne jet), ani wm5storage neni uplne to prave orechove, protoze SD kartu nepouzivam (nepotrebuji tolik pameti, staci ta, co tam je), tudiz neprichazi v uvahu ani SD ctecka. Jinak souhlas s tim, ze i ve Windows ten activesync je pekne pomaly. Podarilo se mi nakonec odesilat soubory z Qteku do Ubuntu pres Bluetooth, obracene to z neznameho duvodu nejde. Rad bych pres bluetooth rozjel i pripojeni na internet, ale opacne - tj. z PC udelat pristupovy bod pro Qtek pres Bluetooth. Take se nejak nedari :( Znova se ptam, zda nema nekdo nejake zkusenosti s instalaci ubuntu nebo jineho distra na smartphone. Docela mne tam ty wokna stvou.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Vojtin

  • Host
Qtek 9100
« Odpověď #6 kdy: 20 Května 2006, 12:37:57 »
Já mam taky pocketpc a řešil jsem to nějakej pátek. Pak jsem zjistil. že zálohovat do pc nepotřebuji a to z těchto důvodů:
Kalendář, úkoly, kontakty v pc nepotřebuji mít, protože mam pocketpc vždy po ruce (tim mi odpadla ta synchronizace)
Pokud chci nějakej program do pocketpc, seženu si instalák .cab. Všechny programy, které v pocketpc používám mám na kartě v .cabu
Zálohy pocketpc dělám taktéž na kartu.
Teď jsem dělal hardreset (kvůli flash romky) a vůbec jsem nemusel nabootovat do win, protože vše mám na kartě.
Co se týče připojení na internet, řešil jsem to takhle: zakoupil jsem router a Bluetooth AP DLINK DBT-900AP. Už kvůli tomu, že pc vypínám občas na noc. Je to sice dražší řešení cca 2300Kč za obě zařízení, ale aspoň mam hw firewall.
Jednou za čes si celou kartu zkopíruju na hardisk a mám zálohu i tohoto.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Qtek 9100
« Odpověď #7 kdy: 23 Května 2006, 20:20:49 »
Cim dal tim vice se mi zacina nutit myslenka, ze neco jako linux pro telefon snad neexistuje a to co je, nevypada, ze funguje :( Ach jo.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

P3T3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Qtek 9100
« Odpověď #8 kdy: 13 Června 2006, 21:45:37 »
Citace: merlin
Cim dal tim vice se mi zacina nutit myslenka, ze neco jako linux pro telefon snad neexistuje a to co je, nevypada, ze funguje :( Ach jo.
Nevím, do které rodiny spadá Qtek, ale nějaké informace o Linuxu pro HTC mobily jsou třeba tady http://wiki.xda-developers.com/index.php?pagename=Xanadux velmi nadějně vypadá Universal zde http://www.handhelds.org/moin/moin.cgi/Universal :-)

Ale ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že portování Linuxu na HW, který nemá dokumentaci, je rasovina = momentálně se snažím (marně) o Linux pro Palm Tungsten C / klávesnice, WiFi, XSCALE @400MHz, 64MB RAM :-) /. Na LinuxSoftu jsem před rokem napsal sérii článků o Familiaru pro iPAQy http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=233

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Qtek 9100
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2006, 07:51:39 »
Podle vsech informaci, ktere jsem o tom vygooglil (a i z hlediska ohlaseni zarizeni po pripojeni USB) se jedna prave o HTC a musim rici, ze link vypada pomerne nadejne :) Diky
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.