Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Acer Extensa 5220 + Ubuntu + Compiz. Co Vy na to?  (Přečteno 3532 krát)

shloyjmaa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Acer Extensa 5220 + Ubuntu + Compiz. Co Vy na to?
« kdy: 04 Listopadu 2007, 04:14:48 »
Ahoj všem, potřeboval bych poradit, kdo máte Acer Extensa, jak Vám na něm šlape Ubuntu? Nehraju hry a neočekávám obrovské výkony, ale rád bych na něm v pohodě rozjel Compiz.. Uvažuju o jeho koupi, co Vy na to? Budu rád, za každou radu a zkušenost  ;) dík

Edit:
Procesor a chipset: Intel® Celeron® M procesor 530SR (1 MB L2 cache, 1.73 GHz, 533 MHz FSB), čipová sada: Mobile Intel® GL960 Express chipset,
Paměť: 1x512MB DDR2 533 MHz,
Disk: 80GB (5400ot./min) s ochranou disku DASP (Disk Anti-Shock Protection),
DVD: 8X DVD-Super Multi double-layer mechanika,
Grafika: Mobile Intel® GL960 Express Chipset s integrovanou 3D grafikou, představující Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) X3100 až s 358MB s Intel® Dynamic Video Memory Technology 4.0 (8 MB vlastní systémové paměti, až 350MB sdílené systémové paměti)
Audio: Audio systém s dvouma vestavěnými reproduktory, vestavěný mikrofon, podpora Sound Blaster Pro a MS Sound
Komunikace: 56K ITU V.92 modem, Wake-on-Ring ready, Gigabit Ethernet s podporou ASF; Wake-on-LAN ready, Integrovaná wireless network connection (dual-mode 802.11b/g) Wi-Fi CERTIFIED™, Podpora bezdrátové technologie Acer SignalUp
Rozhraní: ExpressCard™/54 slot, PC Card slot (Type II), čtečka karet 5-in-1 (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD), 4x USB 2.0, 1x IEEE 1394 port (4-pin), Fast infrared (FIR) port, 1x VGA External display, 1x S-video/TV-out (NTSC/PAL), Headphones/speaker/line-out jack, Microphone jack, Line-in jack, Ethernet (RJ-45), Modem (RJ-11), DC-in jack for AC adapter
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 00:20:22 od Anna Taliánová »
Ubuntu 7.10 GG na Athlon XP 1600+, 256MB RAM, GeForce 2 MX 32MB, LG DVD H50L

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2007, 10:01:04 »
Nechtějte, abychom hledali jaká to je konfigurace. Napište obsažený HW.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

vojtaeus

  • Host
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2007, 17:50:14 »
Instaloval jsem Kubuntu 7.10 na Acer Extensa 5510 (Intel Centrino 2 Duo 1,6 GHz, 120 GB, RAm 1 GB, komplet chipset od Intelu) a šlape to jak divý. Compiz sice nešel, ale kašlu na něj (v Kubuntu se asi moc nepoved).  Z hardware šlo okamžitě vše kromě bluetooth a čtečky datových karet (jinak pohoda) a musel jsem dowgradovat kmilo na verzi z kubuntu 7.04, protože ta novější je nějaká pošahaná. Ale celkově jsem s výsledkem spokojen. Je to hodně rychlý.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #3 kdy: 02 Prosince 2007, 09:44:57 »
A jak to vypadá na zvukem? Já jsem instaloval 7.10 a zvuk jde potichu a nejde výstup na sluchátka  :-\.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #4 kdy: 06 Prosince 2007, 18:22:27 »
Extensa 5210: Zvuk je oproti widlím ztišený. Dále se mi nepodařilo rozchodit mikrofon, sluchátka jsem rozběhal, ale nedokáží vypnout reproduktory. Čtečka karet umí pouze formáty, pro které jsou v linuxu ovladače, t.j. neumí třeba xD karty, SD chodí snad jako jediné. Dále bych upozornil na problémy s uspáváním a rovněž notebook s linuxem neumí měnit taktovací frekvenci procesoru, takže proti widlím kratší výdrž na baterii (ta ale stejně není nijak závratná). Umí ale snížít podsvícení monitoru. Vůbec grafika od intelu funguje parádně, compiz (v ubuntu, kubuntu skutečně trhá) šlape na jedničku se všemi efekty. Konektivita výborná přes síťovou kartu a přes wifi, modem jsem nezkoušel. Shrnuto a podtrženo - ubuntu na tomto železe běhá svižněji než WinXP, má to však své chybky. Za tu cenu se to ale dá zkousnout  ;).

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #5 kdy: 06 Prosince 2007, 20:11:34 »
No ten zvuk nějak nemohu zkousnout ani ten mikrofon.
"Království" za řešení  :D.

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #7 kdy: 07 Prosince 2007, 10:28:01 »
Je špatný. Ntb, co mi jeden uživatel svěřil  má sloužit na brouzdání po netu a na VOIP (Skype).
Přehrávání filmů, čtečka karet atd.
Takhle je to nepužitelný  :-\.

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #8 kdy: 07 Prosince 2007, 16:16:10 »
Hm, pak ale zbývá jen nainstalovat Win. Nebo vrátit notebook - prodávat notebook s linuxem co nemá plnou podporu linuxu není moc fér. S předinstalovaným Linpusem totiž nesplňuje inzerované funkcionality, čili z hlediska případného soudního sporu je výrobek nefunkční. Záleží na tom, zda jej prodejce inzeroval jako "notebook s linuxem", nebo "notebook bez OS". Problémový HDA kodek se sice cpe do spousty notebooků, ale pochybuju, že se v brzké době objeví plnohodnotný linuxový ovladač (ten od realteku taky nezprovoznil všechno). Zvl. při variabilitě, kterou ho obměňují jednotliví výrobci. Mimochodem právě ze zvědavosti, jak rychle bude, nebo nebude, plně funkční, nainstaloval jsem na tohle železo Hardyho (zatím však není znát rozdíl, první alfa se moc od GG neliší, i jádro je stejné).

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: ??Acer Extensa 5220+ubuntu+compiz. Co Vy na to?
« Odpověď #9 kdy: 07 Prosince 2007, 16:45:51 »
Nefunkční mikrofón řeším v tomto vlákně
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=17030.0
« Poslední změna: 10 Prosince 2007, 08:54:14 od Luban »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.