Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Proc odsuzovat Acer  (Přečteno 12612 krát)

jhrdka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
    • Jan Hrdina
Proc odsuzovat Acer
« kdy: 09 Prosince 2007, 19:30:42 »
Dobrý den, uvažuji o koupi notebooku Acer Aspire 5315-051G08Mi. Na fóru jsem však zaslechl negativní názory na všechny acery a proto se ptám, z jakých důvodů je acer odsuzován, případně bych rád slyšel vaše zkušenosti s tímto notebookem + ubuntu (nebo jiný linux). Přikládám parametry

Předem děkuji

AS5315-051G08Mi / 15.4" WXGA CB / CM530SR / Mobile Intel® Graphics Media Accelerator X3100 128MB shared / 1x1024MB / 1x80GB / DVD SuperMulti / 802.11bg / 6 cells / Linpus / 12 605,- Kč

Stajnyc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2007, 20:03:53 »
Tak nevím jak je to celkově s notebooky Acer, ale momentálně píši z Aspire 5315 akorát s tím rozdílem že má jen 512MB Ram... bohužel musím říct, že Ubuntu se s tímhle notebookem nechce domluvit ... zvukovka nejede i po 2 denním zkoušení co a jak sem zjistil, že ovladače bohužel dodnes na tomhle OS nejedou jak mají ... někomu částečně někdy ... ale já sem je zatám nezprovoznil ... tlačítko pro spuštění wifi taky nic a internet taky nic (pokud to tlačítko spouští prohlížeč ...) takže zatím to vypadá že budu muset složitě přejí na Win a to ještě na pir.kopii protože za orig se mi penízky dávat nchcou, takže sem z toho docela nešťastný ... a taky nic lehkého dostat Linux z HD když tam není předem Win ... tak asi takhle k tomuto notebooku ale pokud se nemýlím tak tvoje verze obsahuje WinVis ale ten ho bude spomalovat (podle mého názoru a zkušeností ) ... tak si vyber .... notebook se mi líbí moc a na jednoduché věci stačí ... žádne složitější jak graficky tak paměťové operace by asi nezvládl .. někdy musíš chvilinku prostě počkat .... tak mnoho zdaru a zatím  ;D :D

Pavel Půlpán

Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2007, 20:09:18 »
Acer TravelMate 2492NWLMi 8)
Debian Etch. Nevali ctecka karet, pze se mi nechce kompilovat novejsi jadro. Taky sem nezkousel webku, coz me taky nako netizi. Wifi sitovka Broadcom mi jde celkem prekvapive v pohode i bez ndiswrapperu, jenom s vysosanym firmwarem. Ostatni veci pohoda... je fakt ze je to pres rok stary notebook.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2007, 20:40:43 »
Acer Aspire 3103 funguje v pohodě, snad až na webkameru, kterou jsem ale vůbec nezkoušel rozchodit  :) Podle mě k odsuzování není důvod - problémy nastávají často i u jiných značek... :(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2007, 21:00:38 »
Acer 7720g

Ide vsetko az na :

Vystup na sluchadla. (zabil som tyzden na forach a nic..)
Vstup na mikrofon. (zabil som tyzden na forach a nic..)
Integrovany mikrofon. (zabil som tyzden na forach a nic..)
Web kameru. (zabil som den a nic)
Tlacidla rychleho spustenia. (neriesil som)
Tlacidlo zap/vyp wifi (neriesil som)
Suspend a Hinernate zapomen.. (neriesil som)
Grafika ide len na ovladacoch 8.42 a viac.

Neda sa normalne vypnut..((ak ho znova zapnem tak sa nezobrazi ani bios len cierna obrazovka a treba vybrat bateriu.., musim teda vypinat len podrzanim PowerOff 4sek....) (zabil som tyzden na forach a dalej neriesim, robi to aj na inych distribuciach..))

Na Viste ide vsetko az na nespravne zarovnanie kurzora. Kurzor je posunuty o cca 1 cm dole voci tomu co kresli windows..

Acer 1692wlmi

Ide vsetko az na:
Suspend a Hinernate zapomen..


Pravda je zalezi od modelu..
« Poslední změna: 09 Prosince 2007, 21:29:16 od it-neuro »
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2007, 21:14:21 »
Ano, všeobecně se tvrdí že Acer moc linux nepodporuje, ale zavisí to vždy na konkrétním modelu.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2007, 21:46:20 »
Pro kamarády jsem kupoval celkem 4 ntb. Z toho 3 HP a 1 Acer (Extensa 5220 - vybrali jej kvůli ceně).
HP ok, s Acerem se teď 14 dní "peru" - problémy se zvukem.
Osobně bych šel do Lenova, HP nebo Toshiby (ale ta je trošku dražší).
Docela se mi líbi
http://lenovo.mironet.cz/lenovo-n200-tops-m530--512-mb--120gb-dvdrw154quotdos+dp78810/
ale tam by to chtělo za 1.100,- rozšířit paměť na 1024

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #7 kdy: 09 Prosince 2007, 21:53:48 »
Pro kamarády jsem kupoval celkem 4 ntb. Z toho 3 HP a 1 Acer (Extensa 5220 - vybrali jej kvůli ceně).
HP ok, s Acerem se teď 14 dní "peru" - problémy se zvukem.
Osobně bych šel do Lenova, HP nebo Toshiby (ale ta je trošku dražší).
Docela se mi líbi
http://lenovo.mironet.cz/lenovo-n200-tops-m530--512-mb--120gb-dvdrw154quotdos+dp78810/
ale tam by to chtělo za 1.100,- rozšířit paměť na 1024

Ak das na Acer Fedoru 8 tak zvuk pojde tak ako ma, teda apon u mna to plati.
Ale oproti Ubuntu je pomala a RPM..
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #8 kdy: 10 Prosince 2007, 02:02:08 »
NB ACER, praskaly lasty u kloubů --> výměna v rámci reklamace
dost topí, větráčky celkem dost hučí - toto se vyřešilo s Ubuntu 7.10, ale tam bylo tolik bugů že jsem se musel vrátit k feistymu
pod feistym nefungovalo uspání do RAM --> vyřešeno kompilací kernelu 2.6.22
když notebook není na stole tak občas začne o něco "drhnout" větráček --> většinou musí nastat vypnutí počítače a znovuzapnutí
Wifi --> tlačítko nefunguje (neřešil jsem) - WiFi je stále zapnutá
čtečka karet - nevím zda funguje, mám jen xD katu a ty pod linuxem nefungují
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2007, 08:44:43 »
 :o Osobně nedoporučuji downgrade na Windows kvůli tomu, že máte NB, který si nerozumí s Ubuntu, ale je to můj názor...

 ;) Uklidním majitele NB Acer a Ubuntu... měl jsem Acer 3 roky a HW 100% nefungoval ani s Windows XP. Problémy byly (pokud se pamatuji) s uspáváním, externí vypalovačkou, ovládáním zvuku, zvukem obecně a přepínámím videovýstupů atd..

 ;D Video se dalo lehce (klávesnou) přepnout i "někam do pekla" odkud nebylo návratu a muselo se restartovat v nouzovém režimu (nebo připojit externí monitor, který zvládl nastavené rozlišení), nebo obojí...

 :-* Závěr: Jediná přednost Aceru je jeho cena!
« Poslední změna: 10 Prosince 2007, 11:56:11 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2007, 11:02:06 »
NB ACER, praskaly lasty u kloubů --> výměna v rámci reklamace
dost topí, větráčky celkem dost hučí - toto se vyřešilo s Ubuntu 7.10, ale tam bylo tolik bugů že jsem se musel vrátit k feistymu
pod feistym nefungovalo uspání do RAM --> vyřešeno kompilací kernelu 2.6.22
když notebook není na stole tak občas začne o něco "drhnout" větráček --> většinou musí nastat vypnutí počítače a znovuzapnutí
Wifi --> tlačítko nefunguje (neřešil jsem) - WiFi je stále zapnutá
čtečka karet - nevím zda funguje, mám jen xD katu a ty pod linuxem nefungují


Nove NB Acer maju uz sasi z horcika takze nic nepraska, neotiera sa ta strieborna farba pod rukou a ani s chladenim nieje ziaden problem.

Toto nove prevedenie nema konkurenciu u inych znaciek za rozumnu cenu. Akurad HW na Linuxe robi problem..
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

syru

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #11 kdy: 22 Prosince 2007, 00:51:48 »
No já bych tyhle nové Acery rozhodně neodsuzoval. Soudím ale pouze podle vlastní zkušenosti. Mám Aspire 5520G kupovaného v září a zatím žádný problém s hardwarem nebyl. Pořizoval sem ho především kvůli poměru výkon/cena.
Jinak Ubuntu 7.10 na něm jdou v pohodě.
Na grafiku sem musel použít nesvobodný ovladač, wifi už si nevzpomínám a zvuk sem vyřešil tímto balíčkem linux-backports-modules.
Jinak uspání a čtečka mi nefungujou.
P.S.: Názor amatéra  :)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #12 kdy: 22 Prosince 2007, 08:19:49 »
Já musím pokaždé ručně přepnout v ovládání hlasitosti na front mic a zpět na mic, aby mi jel mikrofon ve Skype :(, jak jsem psal výše.
Ten bezproblémový zvuk je jediné co mě trápí, ale jsem rád, že alespoň někdo je v poho :).

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #13 kdy: 22 Prosince 2007, 09:06:27 »
... zvuk sem vyřešil tímto balíčkem linux-backports-modules ...

Zkusil jsem a nepomohlo :(

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #14 kdy: 15 Ledna 2008, 17:12:47 »
Ten můj Acer je asi nejstarší a nejjednodužší ze všech co jste zde popisovali, ale zato běží na 100%   ;D
Já si nemohu stěžovat, vždy jsem vše zozběhal ( ať už rychleji nebo pomaleji ) 8)

Kony.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 289
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #15 kdy: 15 Ledna 2008, 17:40:04 »
ACER 5101 a na Ubuntu zadny problem (relativne), wifi jede hned od instalace, grafika no tak nejak, nemuzu sprovoznit animovany vzhled, ctecku jsem nezkousel a webku taky ne

it-neuro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #16 kdy: 11 Dubna 2008, 08:06:39 »
Acer 7720g

Ide vsetko az na :

Vystup na sluchadla. (zabil som tyzden na forach a nic..)
Vstup na mikrofon. (zabil som tyzden na forach a nic..)
Integrovany mikrofon. (zabil som tyzden na forach a nic..)
Web kameru. (zabil som den a nic)
Tlacidla rychleho spustenia. (neriesil som)
Tlacidlo zap/vyp wifi (neriesil som)
Suspend a Hinernate zapomen.. (neriesil som)
Grafika ide len na ovladacoch 8.42 a viac.

Neda sa normalne vypnut..((ak ho znova zapnem tak sa nezobrazi ani bios len cierna obrazovka a treba vybrat bateriu.., musim teda vypinat len podrzanim PowerOff 4sek....) (zabil som tyzden na forach a dalej neriesim, robi to aj na inych distribuciach..))

Na Viste ide vsetko az na nespravne zarovnanie kurzora. Kurzor je posunuty o cca 1 cm dole voci tomu co kresli windows..

Acer 1692wlmi

Ide vsetko az na:
Suspend a Hinernate zapomen..


Pravda je zalezi od modelu..


S Ubuntu 8.04 sa veci trosku zmenili..

Ide vsetko az na :

Vystup na sluchadla. OK
Vstup na mikrofon. STALE NIC
Integrovany mikrofon. STALE NIC
Web kameru. OK
Tlacidla rychleho spustenia. OK
Tlacidlo zap/vyp wifi OK
Suspend a Hinernate zapomen.. OK (az nato ze po prebudeny nejde zvuk)
Grafika. OK

Neda sa normalne vypnut.. OK

Musim povedat ze je to pokrok..
Notebook Lenovo X230Tablet Intel Core i5 3320M  (2,6 GHz), 16GB DDR3RAM, 500GB 2.5" SSD HDD, 12.5"  HD Anti-Glare , 802.11 a/b/g/Draft-N Wlan, Bluetooth 3.0, 3G
DualBoot:
Ubuntu 12.04 - 64bit  (boot 4s) Windows 8.1 64bit (boot 5s)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #17 kdy: 11 Dubna 2008, 09:42:44 »
Měl jsem Acer Travelmate 4102WLMi - grafárna ATI Mobility Radeon X700, procák Pentium M 750 (nejsem si už jistý). Ubuntu 7.04 Fiesty Fawn na něm šlapalo bez sebemenších problémů. Nezkoušel jsem pouze WiFi. Nasdruhou stranu musím říci, že si tento noťas moc nerozuměl se s náím dodávanými Win XP.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #18 kdy: 11 Dubna 2008, 11:56:27 »
Mám 3 roky starý TravelMate 4100 (3x reklamace kvůli vypalovačce, ale chyba nebyla v ní - ovšem to si neuvědomili několikrát)
jediné co nefungovalo donedávna byly ovladače na Radeon X700 což jsem nakonec díky fóru vyřešil přes Envy. Všechno šlape jak má a neměl jsem zatím s Ubuntu sebemenší problém.
Teda musím říct, že s povolenými nesvobodnými ovladači nefunguje uspání do RAM, ale to mně až tak žíly netrhá - a když je vypnu, funguje už všechno na 100% :)

snad jen parkování hlaviček na disku je příliš časté, ale to je notebooku obecnější problém a myslím, že zrovna u mě je to dané biosem (který stojí fakt za velké NIC)

vše tedy funguje jak má bez potíží, akorát jak je starý trochu víc topí...
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #19 kdy: 11 Dubna 2008, 14:28:46 »
Měli jsme dva Acery a nebyli jsme nikdy plně spokojeni. Největší problém bylo jejich obchodní zastoupení, servis, podpora atd.

K hardwaru: měsíc po záruce odešel v jednom disk i CD mechanika (?), u druhého zlobila mechanika od začátku, v servisu mě varovali, před výměnou za mechaniku jiného výrobce, ale musím říci, že od té doby, co jsem tam dal neznačkovou vypalovačku za 1200 Kč, běžela dobře a kamarádovi běží dodnes.

K software: stálé problémy s WXP a ovladači, Ubuntu jsem nezkoušel.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

hawker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #20 kdy: 25 Dubna 2008, 14:29:20 »
Už nějakou dobu prodávám hardware, dřív jsem se tím živil, teď už jenom tak doplňkově. Zpočátku jsem Acery prodával, sám mám doma ještě Aspire 3023WLMi. Bohužel po osobních zkušenostech s jejich servisem v Brně jsem musel od prodeje jejich produktů natrvalo ustoupit. Dál můžu říct, že poruchovost byla vyšší než například u značky Asus, jejichž notebooky prodávám do dneška. Nevím jaké je to s novými modely Aceru a jak v současnosti funguje servis, moje zkušenosti jsou už více než rok a půl staré.
Acer Extensa 5430 - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit Asus EEE-1005HA - Lubuntu 14.04-32bit/Windows 8.1-32bit
www.qblog.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #21 kdy: 25 Dubna 2008, 14:46:31 »
Kdo jednou zklame, navždy zklame. Já si Acer nikdy nekoupím... je u mě na BlackListu :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Karel Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #22 kdy: 26 Dubna 2008, 14:11:11 »
Ahoj, mám Acer Aspire 3103 a také mi běží vše, jediné co mi zatím nejede (ani jsem to zatím nezkoušel rozběhnout) je webová kamera. Jinak k wifi bych dodal jen to, že ubuntu je jediná distribuce, ve které mi wifi fungovala ihned po instalaci bez jakéhokoliv dalšího nastavování či doinstalovávání ovladačů. Jinak tento ntb mám již dva roky a jsem plně spokojen a ve spojení s Ubuntu, žádný problém.
Acer Aspire 3103 WLMi, AMD Sempron 3400+ 1.8GHz, 2,5 Gb DDR2, 100 Gb HDD - Kubuntu 9.10

Chcete se seznámit, založit si blog či se jen bavit? Navštivte www.najdisime.cz

martin.slezacek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 74
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #23 kdy: 27 Dubna 2008, 11:58:08 »
Mám Acer už 2 roky a ještě nikdy s ním nebyl nejmenší problém. Až teď mi tam Kubuntu každou chvíli úplně zatuhne :-( ale to asi bude chyba v jádře, dřív to nikdy nedělalo ...

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Proc odsuzovat Acer
« Odpověď #24 kdy: 27 Dubna 2008, 12:58:00 »
Acer Extensa 5620G - 1A1G16Mi
Centrino Duo (santa rosa)
ATI Radeon HD 2400 XT
1GB RAM
Displej 1280x800
Ubuntu 8.04 i386
s nesvobodným ovladačem GK jde i 3Dfx na 100% (compiz ;D)
webka jde OK
zvuk OK
wifi OK
klávesový zkratky Fn+x jdou
power management - vydrží déle než pod xp
čtečku jsem nezkoušel
onboard mikrofon asi nejde-neslyším se ve skype - zatím sem neřešil
jinak vše funguje až jsem se divil...
oddíl s winxp si nechám jenom pro aplikace co tady nerozjedu (spec. GIS software)
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.