Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: gdesklets a notifikace gmailu  (Přečteno 7655 krát)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
gdesklets a notifikace gmailu
« kdy: 19 Prosince 2007, 12:34:56 »
Nějak se mi nedaří v žádné z možností gdesklets nastavit upozornění na novou poštu gmailu.
Seznam mi jde. Nepodařilo se vám někomu to rozchodit?

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: gdesklets a notifikace gmailu
« Odpověď #1 kdy: 19 Prosince 2007, 20:31:43 »
Namiesto gdesklets skus Mail Notification alebo Gnubiff (aplet do gnome panelu) mozno ti to pojde v tomto.
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: gdesklets a notifikace gmailu
« Odpověď #2 kdy: 19 Prosince 2007, 20:36:03 »
Díky. Zapomněl jsem uvést, že ač je to gmail, bude to spravované v Thunderbirdu.
« Poslední změna: 20 Prosince 2007, 02:57:36 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: gdesklets a notifikace gmailu
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2007, 03:01:00 »
Používám Thunderbird a notifikátor zpráv Gnubiff (tuším měl by být v repozitářích), je stabilní, jednoduchý a praktický. :-) Oproti tomu Mail-Notification mi dělal pořád nějaké problémy, neplechu a choval se divně. :-(

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1638
Re: gdesklets a notifikace gmailu
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2007, 08:52:50 »
Díky. Nakonec jsem vyzkoušel mail-notification. Ten gnubiff mi přišel na první pohled jako složitý :).
Nenašel jsem třeba, kde se spouští (spustil jsem ho přes terminál).
Taky přidání nové schránky (konkrétně gmailu) mi přišlo v mail-notification intuitivnější. Zatím nepozoruji problémy.
Pokud byste Aničko měla odkaz na nastavení (nejlépe nějaký tutoriál) pro gnubiff, postněte ho, prosím, sem.
« Poslední změna: 20 Prosince 2007, 14:11:07 od Anna Taliánová »

anicka

  • Host
Re: gdesklets a notifikace gmailu
« Odpověď #5 kdy: 20 Prosince 2007, 15:10:42 »
Díky. Nakonec jsem vyzkoušel mail-notification. Ten gnubiff mi přišel na první pohled jako složitý :).
Nenašel jsem třeba, kde se spouští (spustil jsem ho přes terminál).
Taky přidání nové schránky (konkrétně gmailu) mi přišlo v mail-notification intuitivnější. Zatím nepozoruji problémy.
Pokud byste Aničko měla odkaz na nastavení (nejlépe nějaký tutoriál) pro gnubiff, postněte ho, prosím, sem.

Gnubiff - instalovala jsem ho přes Synaptic. Poté by se měl objevit v nabídce Aplikace → Internet (pokud by se tak nestalo, lze Gnubiff přidat do nabídky aplikací v Hlavní nabídce, příkaz je gnubiff).

Zajímavostí je možnost nastavit si animované ikonky: při nové poště poskakujícího tučňáčka co mává křídly :-) "tux-jump(64x64).png" a při žádné poště spícího chrápajícího tučňáčka "tux-sleep(64x64).png.

Kromě toho máte na výběr při nové poště mezi příkazem pro zvuk "coin.waw" (zvuk co vydává tučňáček) anebo "mail.waw" (obálky: Pošta!).

Webová stránka aplikace Gnubiff je tady, více viz Gnubiff Documentation - ovšem není nutné v případě distribuce Ubuntu kompilovat, protože Gnubiff je už v repozitářích jako .deb balík, případně jako stručný návod slouží stránka Gnubiff screenshots.

Česká Wiki Ubuntu o Gnubiff je zde.
« Poslední změna: 19 Února 2008, 02:06:33 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.