Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odstranění disku bez následků na bootování  (Přečteno 3322 krát)

DukE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Odstranění disku bez následků na bootování
« kdy: 17 Prosince 2007, 15:03:02 »
Zdravím, napřed bych nastínil svůj problém. Mám 2 disky, SATA a PATA. Na SATA je Vista a Ubuntu, na PATA XP, ale o ty nejde, ty nespouštím, ten disk jsem používal dočasně pouze k záloze dat při reinstalaci systemů na SATA disku. Pokud je vše zapojeno tak, jak jsem popsal, vše běží normálně, naběhne Grub tabulka, vyberu si systém a pokračuju. Já však potřebuju ten PATA disk dát pryč z výše uvedených důvodů. Když ho odpojím, tak se při startu Grub neukáže a neběhnou rovnou Visty, jakoby tam byly jen ony. Nevíte, kde je problém, případně co udělat, aby se mi opět zobrazovala Grub tabulka (avšak nebyl připojená ten PATA disk)? Dík

crowndip

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Odstranění disku bez následků na bootování
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2007, 15:16:50 »
ktery disk je nastaven jako bootovaci ?

Ja bych si tipnul, ze bootovaci je ten PATA a na nem je i nainstalovan zavadec GRUBu.

Na SATA je zrejme zavadec na Windows Vista.

Navrhuju vytahnout PATA disk a pouzit navod na obnoveni GRUBu.
( samozrejme si nejdrive stahnete navod a vse potrebne a pak az odpojte PATA disk )

DukE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Odstranění disku bez následků na bootování
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2007, 18:19:33 »
ktery disk je nastaven jako bootovaci ?

Ja bych si tipnul, ze bootovaci je ten PATA a na nem je i nainstalovan zavadec GRUBu.

Na SATA je zrejme zavadec na Windows Vista.

Navrhuju vytahnout PATA disk a pouzit navod na obnoveni GRUBu.
( samozrejme si nejdrive stahnete navod a vse potrebne a pak az odpojte PATA disk )

No bojím se, že to tak nebude. .../boot/grub/... je na SATA disku. Ale zkusím to, snad se to nezesype celý  ;D

crowndip

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Odstranění disku bez následků na bootování
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2007, 10:14:21 »
Tak jak to dopadlo ?

/boot/grub patri grubu, to jo, ale nejdrive se spusti cast v master boot sectoru bootovaciho disku a to muze byt na jinem disku nez /boot/grub

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.