Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xmms- přednastavení ekvalizéru  (Přečteno 4914 krát)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
xmms- přednastavení ekvalizéru
« kdy: 20 Prosince 2007, 21:37:41 »
pro zájemce o import voleb ekvalizéru z winampu jsem se pokusil vyřešit tento problém:
V xmms dejte presents - nahrát - z winamp eqf souboru. Následně presents - uložit - předvolbu - pojmenovat - OK.
soubory EQF mnou vyexportované+nalezené na webu jsou zde:
Kód: [Vybrat]
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/87927/EQF.7z_953B.htmlDoufám, že to někomu pomůže. :)
prostý user
...selským rozumem...

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2008, 23:38:11 »
soubor jsem si stahl, nahral a ulozil presne podle navodu, ale nevim, pres co potom ty ekvalizery nacist... mam vsechno porad stejny a nic se nemeni.....  ???

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #2 kdy: 07 Ledna 2008, 08:13:51 »
jestli to máš stejně tak presets - nahrát - uloženou předvolbu.
kdyby to nešlo, pošlu ti celej /~.xmms :)
prostý user
...selským rozumem...

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #3 kdy: 07 Ledna 2008, 13:06:58 »
to mi vsechno funguje, ale ve winapmu sis timhle hral s tou krivkou, ne??? tady mi to nic nedela.... dam nahrat ulozenou a je vsechno porad pri starym....

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2008, 13:51:40 »
no dyt. proto jsem to dělal, byl jsem na to zvyklej. mě to funguje, něco musíš mít špatně. jak se jmenujou ty předvolby?pojmenoval sis je? asi jsem to blbě napsal takže: 1.naimportuješ si EQF - máš jí na ekváku, takže jí vidíš !!!ještě jí nemáš uloženou!!!
2.pak jí z toho ekva musíš uložit do předvoleb - presets - uložit(při tom kroku pojmenovat, jinak se uloží s nějakým defaultním názvem)

nebo: tady je konfigurační soubor, nakopírovat do /~.xmms
Kód: [Vybrat]
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/36315/eq.preset.7z_991B.htmlnezkoušel jsem, takže napiš, jestli to chodí. :)

P.S. vyzkoušel, šlape akorát musíš vydržet moje pojmenování.
« Poslední změna: 07 Ledna 2008, 13:56:05 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2008, 16:17:39 »
/~.xmms

to je nejaka slozka???? sorac mozna ted mam trapny dotazy, ale s linuxem zacinam a ve strukture ukladani linuxu na disk mam porad gulas....  :-[

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2008, 16:24:36 »
tak jsem to zkusil tim prvnim zpusobem a uz to jede bez problemu.... kazdopadne dik za EQF, jenom nemohl bys mi prosim te jeste rict, jak je to s tema adresarema v linuxu???

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2008, 16:42:07 »
btw nevis nahodou, kdyz si otevres XMMS, equalizer a playlist najednou, tak se tim da pohybovat jako jednim oknem normalne jako ve woknech, ale kdyz pouzivam compiz a plugin expo, tak presunout to najendou z plochy na plochu to dela problem....

nejde to vzit cely a prehodit si to, jde prehodit jenom prehravac s odecitajicim casem

a kdyz to nedelam pres expo a chci to pretahnout normalne mezi plochama ze to chytnu a premistim, tak se mi to automaticky neprehodi na vedejsi plochu, ale musim to dat pres okraj, prepnout na vedlejsi plochu a dat si to kam potrebuju....

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2008, 19:35:19 »
Rád bych Ti pomohl i s tímhle, ale mě z 3D trošku bolí šiška a nepoužívám ho (dokonce ani efekty ne).
Teď bojuju s ripováním, tak až budeš potřebovat něco k tomu... :)

jo a s těma adresářema: pokud se nechceš zabývat konfiguracema a fcí linuxu tak tě budou zajímat jenom tyhle adresáře: /home/MrShaman - tam máš svojí muziku,video, data, svoje nastavení aplikací(v souborech tečka něco čili /~.xmms při čemž /~ se čte /home.tyto soubory jsou běžně skryty a zobrazujou se v nautilu ctrl+h. tomu se říká dot  files, ten soubor co jsem ti poslal se teda nakopíruje do /~.xmms)
              /etc - tam jsou uložený konfigurační soubory funkcí tvého stroje, určitě se setkáš /etc/X11/xorg.conf ve kterým je uložená konf. rozlišení, obnovovací frekvence apod, radši nic nepřepisovat, když všechno funguje.
              /var/log - když něco nešlape, tady jsou logy, kde se dočteš proč to nejde a podle toho můžeš něco řešit.
              /media defautně v ubuntu, možná i /mnt - tady jsou připojený flešky, cdéčka, diskety, když se nezobrazí na ploše, jsou tady.

složitý? doporučuju koupit knížku Přecházíme na linux od pana Kysely - dietní ale dobrý. Od stejnýho autora 333 tipů a triků pro linux mi už párkrát pomohlo. fuj to je litanie, mám icq.   
« Poslední změna: 07 Ledna 2008, 20:46:03 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Mr Shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: xmms- přednastavení ekvalizéru
« Odpověď #9 kdy: 08 Ledna 2008, 11:51:59 »
dik za tipy, knizku urcite poridim, jo a pridal jsem si te do icq kontaktu, kdyby ti to nejak vadilo, tak me normalne odmintni....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.