Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FM karta MediaForte SF 64 PCR (PCI RadioLink)  (Přečteno 5962 krát)

dust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
FM karta MediaForte SF 64 PCR (PCI RadioLink)
« kdy: 22 Prosince 2007, 15:29:35 »
Dobrý den

Mám nainstalováno Ubuntu 7.10, bohuzel tato karta je zcela nefunkční. V /etc/modules mam zadáno :

options snd-fm801 tea575x_tuner=3

lspci identifikuje tuto kartu jako

00:0a.0 Multimedia audio controller: Fortemedia, Inc Xwave QS3000A [FM801] (rev b2)
00:0a.1 Input device controller: Fortemedia, Inc Xwave QS3000A [FM801 game port] (rev b2)

Pokousel jsem se take pomoci prikazu sudo ln -s /dev/radio0 /dev/radio vytvorit zarizeni /dev/radio, ale gnomeradio mi stale pise ze nemuze otevrit /dev/radio nebo /dev/radio0. Muze mne nekdo ze zkusenejsich uzivatelu popostrcit ke spravnemu reseni popr. rict kde delam chybu?
Chip na karte je Philips TEA 5757H, vzadu jsou jen jacky na antenu a link out, tj. karta nemá žádný gameport. Ltze tuto PCI kartu vůbec pod Ubuntu rozchodit? Děkuji za jakékoliv rady.

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: FM karta MediaForte SF 64 PCR (PCI RadioLink)
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2007, 17:23:07 »
Lze, já ji provozuji v práci,ale musí se zkompilovat ovladač. V práci budu až po novém roce, pak bych se na to podíval.Dřív bohužel nemůžu.Na této stránce se tomu celkem věnují,ale je to návod pro Fedoru. Ovladač je pro zkompilování ke stažení zde. Co máš za verzi Ubuntu?
Aj dont spíík ííngliš :)

dust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: FM karta MediaForte SF 64 PCR (PCI RadioLink)
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2007, 18:17:47 »
Mam Ubuntu 7.10. Pod Fedorou fungovala tato karta bez problemu,zpusobem na ktery jsi mi poslal link. Pokud se ti bude chtit, muzes mi prosim poslat presny postup (krok za krokem) jak jsi tuto kartu zprovoznil? Diky moc!!!

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Re: FM karta MediaForte SF 64 PCR (PCI RadioLink)
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2007, 18:50:45 »
Mam Ubuntu 7.10. Pod Fedorou fungovala tato karta bez problemu,zpusobem na ktery jsi mi poslal link. Pokud se ti bude chtit, muzes mi prosim poslat presny postup (krok za krokem) jak jsi tuto kartu zprovoznil? Diky moc!!!
Zkus si zatím stáhnout ten ovladač z toho druhého odkazu a zkus postupovat podle Readme. Když se nezadaří,tak bych to pak zkusil já, ale až v novém roce ;)
Aj dont spíík ííngliš :)

dust

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: FM karta MediaForte SF 64 PCR (PCI RadioLink)
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2007, 21:21:19 »
Z http://jumbo.narod.ru/fmio.html stahnout balicek fmio. Ve fmio/src/config.h zmenit default driver na sf4r. V makefile zmenit skupinu wheel na daneho uzivatele (v mem pripade petr). make, make install. ostatni viz fmio -h. Karta jede bez problemu,distro Ubuntu 7.10.
« Poslední změna: 27 Prosince 2007, 15:22:10 od dust »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.