Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ovladace k mysi a klavesnici  (Přečteno 5493 krát)

asenkyr

  • Host
ovladace k mysi a klavesnici
« kdy: 23 Prosince 2007, 13:51:27 »
ahoy lidi ja sem naprosta linux lama, tenhle operacni system sem nainstaloval teprve pred par dny. mam mys microsoft habu gaming mouse a klavesnici logitech g11 a oba pouzivaj specialni ovladace od vyrobce...  zkousel sem nainstalovat ovladac mysi pomoci wine ale kdyz ten ovladac pak pustim tak mi to napise ze nebyla detekovana mys. nevite nekdo co stim?   
dik za odpoved

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ovladace k mysi a klavesnici
« Odpověď #1 kdy: 23 Prosince 2007, 14:28:57 »
Ty ovladače co instaluješ, tak se instalují pomocí "emulátoru" windows (wine), tudíš se ti naistalují do něj, ale ne do systému. Jsi v linuxu, tak potřebuješ linuxové ovladače (až na vyjímky).
Ona ti ta myš a klavesnice nefunguje?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ovladace k mysi a klavesnici
« Odpověď #2 kdy: 23 Prosince 2007, 14:46:05 »
To mě je jasný, ale tohle asi bude problém. To aby ti to šlo tak jako ve win, to půjde jedině pokud výrobce myši má i ovladače pro linux. Takže zkusit mrknout na jejich stránky zda mají ty ovladače.
Jinak v lin pro myš máš nastavení v Systém - Volby - myš (jen ty základní věci, ale většinou stačí)
Pro klavesnici se toho dá však nastavit dost (mám nastavenou multimediální klávesnici), tak by ti to mohlo stačit. Systém - Volby - klávesové zkratky (popř. klavesnice)

Obecně v linuxu by mělo fungovat vše hned po instalaci, jelikož linux obsahuje jádro, kde jsou ovladače obsaženy, bohužel ne všechni výrobci ovladače poskytují i pro linux. A bojím se, že microsoft pro linux ovladače mít nebude. :)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: ovladace k mysi a klavesnici
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2007, 21:27:07 »
Na programování tlačítek je program lomoco... bohužel ale nejsem uživatel myši od fy Logitech, takže nemůžu udělat víc, než vám dát odkaz:
http://www.lomoco.org/
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.