Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s Intel pro wireless 3945  (Přečteno 7011 krát)

Maeko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Problem s Intel pro wireless 3945
« kdy: 24 Prosince 2007, 23:08:56 »
Zdarec lidi mám notas fs amilo pro a mám na něm ubuntu 7.10. Mno a když se chci připojit přez wifi tak dam vpravo nahoře ikonku připojení, ale problem je v tom, že systém nenajde tu kartu. Proste v tý nabídce není. Je tam jenom modem nebo kabel. Prosím neví te jak to vyřdešit? V linuxu jsem asi 2 hodiny předtim jsem ho nikdy ani neviděl..:D Tak prosím buďte ohleduplní. Dočetl jsem se něco o upravě kernellu nebo co vůbec se v tom neorientuju. Předem díky za vaše rady..

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Re: Problem s Intel pro wireless 3945
« Odpověď #1 kdy: 25 Prosince 2007, 00:46:48 »
Detekce hardware, detekce modulu a pokud je vsechno ok staci sudo ifconfig ethX up a karta je viditelna.
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

Maeko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Problem s Intel pro wireless 3945
« Odpověď #2 kdy: 25 Prosince 2007, 08:36:32 »
mno mohl by jsi to trochu rozvest? Jak se provedou jednotlivé kroky? Jsem v tom jako arab z oázy na zámořskym parníku..:D

gargy2002

  • Host
Re: Problem s Intel pro wireless 3945
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2008, 12:04:06 »
mno mohl by jsi to trochu rozvest? Jak se provedou jednotlivé kroky? Jsem v tom jako arab z oázy na zámořskym parníku..:D
Napis do terminalu "lspci" tim zjistis zda system kartu vidi.
05:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (rev 02)

 Pak ve spravci nesvobodnych ovladacu povol ovladac ipw3945 a melo by to fungovat. Ja si nastavil ten ovladac uz v live cd a po instalaci slapala wifi bez problemu. Na tuhle kartu se nemusi nic sloziteho nastavovat. Pokud je ovladac zavedeny atd staci v system/administration/network vypnout eth0(LAN) a zapnout eth1, pak nastavit DHCP, ci staticke adresy atd a melo by to fungovat. Site se vyhledavaji prikazem sudo iwlist scan
 :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.