Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zamrznutí webkamery  (Přečteno 20692 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zamrznutí webkamery
« Odpověď #25 kdy: 27 Prosince 2007, 15:08:41 »
Ne dumi, jak jsem psal měl jsem stejné hlášky, ale ten tvůj příkaz jsem zkusil až když mě už kamera jela, takže nevím co by to dělalo před tím než se mě ji podařilo sprovoznit. Napadlo mě, zkoušel jsi spustit ekigu, tam mě kamera fungovala aniž bych něco instaloval, pouze pokud jsem naistaloval ovladače spca5xx nebo gspcav (to nevím, dělal jsem hrozný kusy) tak se rapidně zvýšila kvalita, aniž by mě skype, camstream, camorama fungovala.

Lades

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Zamrznutí webkamery
« Odpověď #26 kdy: 27 Prosince 2007, 15:09:37 »
Taky si říkám, že pokud systém kameru najde a je schopen z ní nahrát záznam (i když max 1.5 sekundy dlouhý), tak problém s ovladačem by být nemusel. Teď jsem postupoval s instalací podle Luisahe. Instalace proběhla úspěšně, ale problém přetrvává. Kamera se zasekne v jakémkoliv programu. Ještě dodám, že pokud do USB připojím jiné zařízení (CD, USBdiky) tak fungují v pohodě.
Pro tuto chvíli mi došli nápady a fakt už nevím co s tím :'(

Díky všem  :)

Lades

PS: Zaseknutý terminál mi běží asi 5 minut bez známek života, takže z něj se asi nic nedozvím.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zamrznutí webkamery
« Odpověď #27 kdy: 27 Prosince 2007, 15:16:44 »
A zkusil jsi tu ekigu?
Já jsem pak jak psal dumi, přes terminál v mc, zkopíroval /dev/video0 a hodil si ho do vlastního adresáře a pak přejmenoval na video1 a přes mc zase vložil do /dev/ s tím, že jsem tam nechal to video0 a restartnul.

Lades

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Zamrznutí webkamery
« Odpověď #28 kdy: 27 Prosince 2007, 16:10:44 »
Ekigu jsem zkusil a je to stejné. Do 1 sekundy od zobrazeni prvniho snímku přestane webkamera snímat a obraz je furt stejny. Potom už nastává opět problém
Citace
unable to open '/dev/video0': Device or resource busy
postup s nakopírováním video1 do adresáře dev k video0 jsem také udělal a stále nic.

Linux vyhrál :(

Lades

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Zamrznutí webkamery
« Odpověď #29 kdy: 27 Prosince 2007, 20:37:00 »
ja som vedel, že mi ten squash pomôže prevetrať závity. pravdepodobne váš problém nevyriešia ani moje posledné dve rady, ale aspoň zistíme, čim to je (bod 3). takže:
1. v tomto vlákne je HOW-TO na sprevádzkovanie webkamery, v ktorého závere sa píše:
Citace
I should mention that when I completed these steps, rebooted my computer, and opened Camorama, my webcam ran for a random number of seconds and then froze. This kept happening even after several reboots and I simply could not figure out how to fix the problem. Even when I opened Kopete and ran my webcam there it froze all of Kopete. I always had to force quit to get out of it. To be honest, I still never figured out how to fix this problem, but once when I tried opening XawTV (Applications --> Sound & Video --> XawTV) to see if I could view my webcam there, it opened and I saw my webcam stream and waited for it to freeze but it never froze. It kept running. Ever since then it will run freely without freezing in Camorama and in Kopete. I don't know what happened, but at least my cam is working now. So if you experience the freezing like I did, maybe running XawTV once will do the trick. Or maybe not, I have no godly idea. I'm simply reporting my experience.
tak skúste nainštalovať XawTV a spustiť kameru v ňom, či nepomôže. ak nie, môžete skúsiť to how-to, či sa niečo nezmení.
2. ak nepomôže, tak na druhej stránke toho vlákna niekto písal, že webkamera mu fungovala, keď odpojil všetky ostatné USB zariadenia.
3. stále nefunguje? nebojte sa, je to BUG! dovolím si zopár odkazov na zúfalé otázky, ktoré stále čakajú na odpoveď:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=4003662
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=557866
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=607604
všetky majú spoločné dve veci: všetky sú veľmi nové a vo všetkých sa objavuje ovládač gspcav. samozrejme to nič nemusí znamenať a môže to byť zhoda okolností. ak sa však skutočne jedná o bug, pomôže iba počkať na jeho opravu...bohužiaľ.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Lades

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Zamrznutí webkamery
« Odpověď #30 kdy: 28 Prosince 2007, 11:13:28 »
Po naistalování XawTv se nic nezměnilo (ještě si s tím hraju). Do USB mám zapojenou pouze webkameru a ostatní zařízení jsem odpojil.
Myslím, že v tuto chvíli mi nezbývá něž čekat, jestli někdo tento problém vyřeší na svém PC. Já už nevím co s tím mám dělat. Maximálně můžu někomu  umožnit připojení na mé PC.

Díky všem a pokud vás něco napadne sem s tím  :)

Lades

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Zamrznutí webkamery
« Odpověď #31 kdy: 28 Prosince 2007, 11:23:44 »
Napadlo mě ještě něco.
Než se mi to povedlo sprovoznit, jak jsem psal, dělal jsem hrozné psí kusy. V Synapticu jsem si nechal vyhledat V4L a cam a vše co se mě zdálo, že by mohlo pomoci jsem naistaloval. Hlavně mě zaujala položka qc-usb-modules, utils a sources. Zkus do vyhledávání zadat qc-usb.
Nevím zda pomůže, ale píše že jde o Quickcam Express.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.