Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prostorový zvuk(ALSA) - zasekávý se zvuk!  (Přečteno 7586 krát)

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Prostorový zvuk(ALSA) - zasekávý se zvuk!
« kdy: 25 Prosince 2007, 20:57:42 »
Mám integrovanou zvukárnu(základovka nVidia) a mám tenhle problém:

Včera sem dostal k vánocům supr bedničky(5.1, 150W). Chtěl sem rozběhat prostor.zvuk, ale moc mi to nešlo. Dneska sem se pokusil zase, ale už podle návodu (původně to bylo přenastavení ALSA na 6 kanálů v tray ikonce) na: http://wiki.ubuntu.cz/Prostorový_zvuk
Všechno funguje, ale zvuk se zasekává - několikrát za vteřinu. Prostě si ho to naporcuje, aby místo 2 minut trval 4 :(

Nevíte někdo o řešení??? Jentak mimochodem ten test (speaker-test -t wav -D plug:surround51 -c 6) mi funguje bezvadně, spíš mě zaráží, že ještě než jsem to nastavil, tak to dělalo VLC po přepnutí na 5.1 taky :(


JSEM OPRAVDU V KONCÍCH. Fórum jsem prolez, ale nic. JDE MI HLAVNĚ O SUBWOOFER, zadní repro jsou to poslední. Teď to řeším spouštěním Audacious(hudba) na OSS a (jako předtím) přepnutím repro na vstup 2.0(subwoofer si to umí roztřídit opravdu pěkně, takže supr požitek....ale na film by byl lepší prostor. zvuk, navíc kdoví jestli subwoofer nekazí zvuk - hraje si vždycky když najde nižší frekvenci(2.0 vstup), zato u vstupu 5.1 hraje jenom když má).



Kdyby někdo chtěl, tak ten zvuk(sekanej) nahraju a pošlu(pro přibližnou představu...ale fakt se to nedá poslouchat)

A NEMÁM ZAPOJENÝ ZADNÍ REPRO!(k jednomu nemám kabel(potřeboval bych tak 4x delší) a komu by se taky chtělo o vánocích hrabat se ve zdi, aby si tam moh pověsit to co dostal???).

Jinak PC by to mělo utáhnout(na starším to běhalo bez problému). Možná špatná karta(i když podpora digit.výstupu přes koaxiál. kabel není asi záležitost nejlevnějších karet). Jo na kartě mám 6 Jacků
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.