Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu  (Přečteno 14095 krát)

Chrizo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
    • Nepsavec
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #50 kdy: 02 Ledna 2008, 20:38:39 »
Podle mě by bylo nejlepší kdyby se tito aktivní jedinci domluvili se školama jestli nemohou přilepit podobnou nálepku na nástěnku nebo pokud chodí do školy se zeptat správce třídy.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #51 kdy: 02 Ledna 2008, 20:42:40 »
Podle mě by bylo nejlepší kdyby se tito aktivní jedinci domluvili se školama jestli nemohou přilepit podobnou nálepku na nástěnku nebo pokud chodí do školy se zeptat správce třídy.
;D ;D ;D ...pardon, ale to mě fakt rozesmálo... Jinak k tématu jsem už svůj názor řekl. Taky souhlasím s NTZ, že třeba agresivní politika MS se s tímhle vtípkem nedá srovnávat...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #52 kdy: 03 Ledna 2008, 13:15:39 »
Podle mě by bylo nejlepší kdyby se tito aktivní jedinci domluvili se školama jestli nemohou přilepit podobnou nálepku na nástěnku nebo pokud chodí do školy se zeptat správce třídy.

Tak to je fakt hláška roku z václaváku :D. No už se nebudu do té diskuse zapojovat, moje názory jsou výše a nezměnily se.
« Poslední změna: 03 Ledna 2008, 17:23:40 od Duffy »
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #53 kdy: 03 Ledna 2008, 16:48:52 »
Většina z vás to chválí ,ale kdyby někdo na obchod s linuxovejma distrama nalepil nálepku JE TU VISTA ŘEKNĚTE WOW tak by tu byla diskuze o 250 přízpěvků jak je microsoft špatnej a jak lidi neví co je dobré.Navíc odlepovat nálepky ze skla občas jde fakt blbě a jedině přiděláváte práci lidem kterým ten krám patří.Oni těžko ovlivní co lidi chtějí kupovat pokud je po tom poptávka tak proč sobě dělat zlo a prodávat linux ?Windows už nepoužívam ,ale pořád to beru jako slušnej OS i když je dost předraženej.


Musím reagovat.
Samo sebou, že by tu byli xxx příspěvků. Ovšem není se proč rozčilovat. Bral bych to jako recesi. Když jsem odcházel na vojnu psali jsme vápnem před domem hesla (dlouholetá tradice) jen těm NEJ jsme psali hesla bílým latexem. A nikdy z toho malér nebyl.
Ze skla se dá krásně cca za 1min strhnout samolepka. Je k tomu potřeba fén a trochu okeny (zkušenosti s dálničními známkami). Je pravdou, že se však přidává práce. Jak jsem se zmímil o nápisech na cestě. Ten kdo nesouhlasil s heslem si nápis umyl a byl ještě větší posměch v dědině. Ten kdo to tam nechal a mávl nad tím rukou, počkal na déšť a bylo ticho.
Těžko ovlivnit co lidi chtějí? Tak to abych se z dovolením zasmál. Pokud prodavač dovede nabídnout zboží, je to dobrý prodavač a tím pádem dovedl kupujícího ovlivnit. Ovšem dejme si ruku na srdce. Prodavač v obchodě asi ani neví, že je nějaký linux natož Ubuntu. I kdyby věděl, proč by doporučoval Ubuntu, když z win má pěkný zisk a z Ubuntu ani korunu. Sám vím, když jsem si kupoval počítač. Prodavač mi nabízel wim za 4 tis, pak šel dolů s cenou, nakonec šel až na 1500,-kč. Nezlomil mě, naco kupovat něco, co mám zadarmo a ještě mi slouží lépe než win. Takže suma sumárum, v obchodě zaplatíte o dobré 4 000,- kč navíc k ceně PC.

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #54 kdy: 03 Ledna 2008, 16:59:45 »
trochu prepalena cena, pokud nemyslite krabicovou, coz by vam k PC nenabidl ... pokud to neni nastrceny operator z MS linky, ten nema obcas paru o nicem  ;D
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #55 kdy: 03 Ledna 2008, 17:33:11 »
No nevím jestli přemrštěná cena. Počítač jsem si nechal skládat podle mých představ a ceny, které jsem si našel na internetu. Prodavači byli ochotní a tvrdili, že za jsou schopni PC poskládat. No až došlo na placení, tak se cukali, že na tom moc nevydělali a nutili mi win, kterým si to asi chtěli vykompenzovat. Já se o cenu win nezajímal, takže nevím kolik stojí.

Původní diskuse se nám svezla úplně někam jinam.

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #56 kdy: 03 Ledna 2008, 18:37:25 »
treba tu ale rozvineme vseobecny klid  8)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Podporujeme legální win. a co vy ? > ubuntu
« Odpověď #57 kdy: 03 Ledna 2008, 19:03:13 »
Když už ta diskuse dopadla takhle pojdte založit anketu :D.

Zvrhla se tato diskuse v flame war alebo gaychat?

http://cs.wikipedia.org/wiki/Gaychat
http://cs.wikipedia.org/wiki/Flamewar
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.