Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]  (Přečteno 7197 krát)

ameriko

 • Návštěvník
 • Příspěvků: 71
ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« kdy: 28 Prosince 2007, 17:49:36 »
Dobrý den.
 Prosím,někde na netu byl návod(příkazy do konzole),jak k ubuntu doinstalovat kubuntu,aby se nemuselo  stahovat celé CD.Neznáte někdo,kde to je,nebo jaké ty příkazy jsou?
« Poslední změna: 28 Prosince 2007, 17:51:58 od Vojtěch Trefný »

Vojtěch Trefný

 • Příspěvků: 9307
 • Don Quijote
Re: ubuntu plus kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2007, 17:51:22 »
Co trochu hledat?!? Google, wiki nebo tady na fóru?!? A netvrďte, že jste to nemohl najít...

http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99echod_z_Ubuntu_na_Kubuntu%2C_Xubuntu

ameriko

 • Návštěvník
 • Příspěvků: 71
Re: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2007, 21:20:59 »
Děkuji a můžete mi stoprocentně věřit,že hledám už druhý den,jinak bych to sem nepsal....učím se vše sám a nerad obtěžuji,ale zase si uvědomte,že už asi všechny otázky byli někdy zoodpovězeny,takže když se ted někdo na něco zeptá,tak už tu jednou bylo...takže dle tohoto Vašeho porýpnutí už veškeré fora jsou úplně zbytečná,můžou se uzavřít a napsat jedním velkým písmem NAJDI SI TO CO CHCES SAM A NEOTRAVUJ...:-) Nemyslím to zle,ale podívejte se ,že odpovědi tohoto druhu se vyskytují čím dál tím víc...a nevím,co Ti dotyční chtějí dokázat,-bud chci odpovědět a odpovím po padesáté,nebo nechci odpovídat,tak jednoduše mlčím,ale tohle věčné pokárání opravdu nechápu,připadé mi to jako nabubřelé chování.Je to jen můj názor a netýká se Vás.ale nikdo si neuvědomí,že jsou lidé,kteří se dostanou k PC tak na hodinu za dva dny a potřebují ten svůj problém vyřešit co nejrychleji a né trávit několik hodin hledáním jedné věty na netu,když mu ji rád někdo může sdělit za pět minut.To není lenost,ale jen komunikace.Přeci když nevíte nějaké slovo,tak nejdete do knihovny a nehledáte ve slovníku hodinu,ale jednoduše se zeptáte lidí kolem sebe.To je normální komunikace...a dovedete si představit odpověd od kamaráda" já to vím,ale neřeknu Ti to,protože jsi línej,běž si to zjistit do knihovny,jednou už na to někdo odpověděl,"..pěkné že?..:-)
Ještě jednou děkuji a hezký nový rok

ameriko

 • Návštěvník
 • Příspěvků: 71
Re: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 28 Prosince 2007, 22:15:59 »
Ještě jeden dodatek,jestli můžu.
 Ten odkaz od Vás vede na stránku,kde je jen obecný postup,ale neřeší mojí otázku...ale opravdu po delším hledání jsem to našel...je to  http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=2607.15     toto jsem měl přesně na mysli od Lukáše Svobody.

Duffy

 • Aktivní člen
 • *
 • Příspěvků: 436
Re: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 29 Prosince 2007, 01:05:54 »
1)Forum bylo vytvořeno aby si uživatelé Ubuntu vzájemně pomáhali a vyměnovali informace s tímto operačním systémem, ne aby se neustále dokola opakovalo na stejné otázky (k tomu byla stvořena wiki)
2)Zadat na wiki nebo do gůglu několik klíčových slov je časově méně náročné než napsat dotaz na forum a čekat na odpověd.
3)Na té wiki je to napsané zcela jasně:
Citace
Pokud chcete přejít na kompletní Kubuntu, nainstalujte balík kubuntu-desktop.

Další možností je nainstalovat balík kde-core a následně si ručně doinstalovávat pouze potřebné aplikace. Tento postup je však vhodný pouze pro alespoň mírně pokročilejší uživatele.
A pokud byste náhodou něvěděl co to znamená "nainstaloval balík" tak je na tom slově odkaz na kompletní návod kde je uvedeno opět několik způsobů.
4)Myslím že zrovna tady Vojtěch odpovídá na dotazy velmi trpělive a odhaduji že si ani nemyslí že by byli veškerá fóra zbytečná :).

S přáním příjemného Nového Roku a bouřlivého Silvestra :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

ameriko

 • Návštěvník
 • Příspěvků: 71
Re: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 29 Prosince 2007, 18:02:32 »
Dobrý večer..:-)
add 1) Souhlas
add 2) Já můžu zase říct,že napsat sem ten příkaz o který jsem slušně požádal dá daleko méně práce a času,než se rozepisovat,jak to tu už jednou bylo a hledej šmudlo atd......a ještě nezapomenout pokárat
add 3)Já jsem neprosil o to,jak a kde se co nainstaluje,ale jen o ten příkaz...jsem opravdu začátečník,který se chce učit a jednoduše jsem si to nepamatoval a co jsem vždy po hledání našel bylo ,že se  a jak nainstaluje celý systém Kubuntu a ne jen KDE.Přečtěte si prosím moji první otázku.Jen jsem nemohl najít tu stránku.nic jsem nechtěl poradit.....
add 4)Nic jsem Vojtovi nevyčítal,naopak si takových vážím,ale ta věta"už to tu jednou bylo,hledej,se opakuje nějak moc  v každé otázce.Podle mě je jednoduší a příjemnější neodpovědět,než pořád jen moralizovat.

Vojtěch Trefný

 • Příspěvků: 9307
 • Don Quijote
Re: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 29 Prosince 2007, 19:32:57 »
Podle mě je jednoduší a příjemnější neodpovědět,než pořád jen moralizovat.
Jednodušší možná, ale rozhodně ne lepší. Moje "odpovědi" jsou dobré jak pro tazatele (třeba si uvědomí, že je i pro ně lepší napřed hledat na wiki, protože tak májí odpověď hned a to zcela kvalitní), tak pro fórum (kde se nemnoží dotazy na něž existuje odpověď "odkaz na wiki"). A všimněte si, že ke svému "moralizování" dávám vždy odkaz na návod (jo kdybych jen moralizoval a neodkazoval, tak to bych by bídák ;)).

Martin 'Želva' Malý

 • Závislák
 • ***
 • Příspěvků: 2438
 • Zalezlej v krunýři
  • Želvův zápisník
Re: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2007, 19:47:31 »
Tady na tomto fóru totiž panuje taková hezká atmosféra: všichni všechno vědí, dobře poradí, nehádají se. Pro komunikativní lidi připadá lepší, aby se zeptali tady těch hodných človíčků a tučňáků. Proč hledat, když mi to všechno vysvětlí? A možná i lépe než na wiki. Ubuntu komunita na fóru je prostě úžasná a když někdo zjistí, jací jsou tady lidé, zeptají se radši tady a nehledají. Já mám toto fórum také proto rád...
Osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Arch, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-(

Pokud mi dáváte zápornou karmu, budu rád, když mi napíšete proč, abych aspoň věděl, jak jsem vám uškodil. ;-)

ameriko

 • Návštěvník
 • Příspěvků: 71
Re: ubuntu plus kubuntu [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 29 Prosince 2007, 20:01:11 »
Ale já s Vámi přeci souhlasím,ALE Vám asi uniklo,že já jsem nechtěl poradit s problémem,který se tu už několikrát probíral,ale je přeci z mého dotazu jasné,že odpovědi hledám jak na wiki,tak ve foru a zbytečně se neptám-já jen hledal ZNOVA odpověd jednoho z uživatelů,kterou jsem nedávno četl a postupoval podle ní,ale nemohl jsem ji znova najít....podívejte se na moji otázku...aodpověd byla zase v diskuzi...takže je vidět,že odpovědi opravdu hledám a zbytečně neotravuji a učím se sám...
P.S. Deset let jsem se hrabal ve Windousu a po měsíci,co se hrabu v Linuxu,nechápu,proč už jsem to neudělal dávno a pomáhal jsem Billovi k tomu,aby byl nejbohatší člověk na planetě....l

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.