Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [Fórum] Na prd blokování spammerů  (Přečteno 5182 krát)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
[Fórum] Na prd blokování spammerů
« kdy: 04 Ledna 2008, 10:31:53 »
Často se mi stává, že dostávám hlášku ve stylu:
"Před 15ti vteřinami jsi odeslal příspěvek, počkej ještě chvíli"... Samozřejmě jsem příspěvek odeslal dlouho po tom, co odesílám další, jenže mám spuštěné panely, ale fórum to nějak nepřelouská.. Nedalo by se s tím něco dělat? Je to docela otravné...
Jinak se omlouvám, jestli se to tu už řešilo...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #1 kdy: 04 Ledna 2008, 16:36:23 »
Taky se mi toto stává, zatím to řeším odkliknutím hlášky, poté aktualizací, hozením zpět, opět aktualizací a poté se mi to vždy podařilo odeslat. Ale taky mě to docela štve.

Skeletonix

  • Host
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #2 kdy: 04 Ledna 2008, 17:35:36 »
+1

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #3 kdy: 04 Ledna 2008, 17:53:07 »
Tak to mám taky stejný problém. Pravděpodobně je to způsobeno slabším připojením nebo si na chvíli vypněte svůj stahovací program na torrenty.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #4 kdy: 04 Ledna 2008, 19:58:49 »
Take si myslim, ze siti to nebude - 10/10Mbit, sit prazdna, ipecko nesdilene. Kdesi ze zacatku tu Ondrej resil cosi o presmerovani v dusledku cehoz se vsem ukazovala jedna a tataz IP adresa - to uz je zmeneno, nicmene, neni to ten samy problem?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #5 kdy: 04 Ledna 2008, 20:12:27 »
To vám to dělá tak často? Mě to dělá cca. jednou za týden a to to překousnu... Vypnout to nejde (minimálně netuším jak), ale už jsem dvakrát měnil ten čas...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2008, 20:16:30 »
Tak jsem ten čas změnil ještě jednou - na 60s tak doufám, že ty problémy přestanou...

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #7 kdy: 04 Ledna 2008, 21:13:06 »
Jo, v 20:58:49 jsem odeslal posledni zpravu, ted pokud se pokusim o nejaky prispevek, dostanu hlasku o 60 vterinach a hotovo ... snad alespon tento projde.

Prosel :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2008, 01:18:30 »
no, jsem na to zvědavej, hned napíšu report, jak to vypadá, až mi zase skočí ta hláška :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2008, 12:33:22 »
Tak od vcerejsiho vecera jsem nebyl schopen odeslat ani jeden prispevek. Z jakekoliv IP adresy (pres proxy), dokonce i pres TOR mi to tvrdilo, ze mam smulu, ze posledni prispevek byl z me IP adresy odeslan pred mene nez 60 sekundami. Nakonec jsem ze zoufalstvi nahledl do sveho profilu a zjistil, ze lokalni cas mam udajne o hodinu vice, nez lokalni cas serveru (jinak receno v budoucnosti) - tak trochu jsem odhadl, ze pokud se ono blokovani nevaze ne IP (coz jsem si overil proxynama a TORem), ale na ucet, pravdepodobne cas v budoucnosti je pro forum pricina zobrazeni one hlasky o 60 vterinach (kazdy muj prispevek byl ucinen o hodinu vice jinak receno pred mene jak 60 vterinama, dokonce pred -3600 vterinama). Nastavil jsem si v profilu cas (Editace profilu -> Nastavení vzhledu -> Časový posun = 0) shodny se serverovym a zda se, ze vse je uz ok.

[edit]
tak tim to neni :( Uz mne to vazne stve - KAZDY prispevek, ktery se snazim poslat posilam na 3x na 4x (cekam mezi pokusy o odesilani zcela urcite vice jak 60 vterin). Toto uz zacina byt moc i na mne.

Ted jsem si jeste vsiml, ze u poznamky prispevku, kde by mela byt zobrazena ma ip adresa je napsano jen "unknown"

HALELUJA povedlo se mi odeslat prispevek :-D
[/edit]
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2008, 12:47:21 »
tými 60 sekundami sa to myslím len zhoršilo, skús čo najnižší čas, každý príspevok posielať na 10 krát je fakt muka, 15 sekundový error som vídal tak raz dvakrát týždenne, ale teraz vidím 60 sekúnd každých 5 minút :'(

Petr 'Merlin' Vaněček: Ja vidím pod tvojim príspevkom "logged", pod svojimi vidím "unknown", takže to tak asi má byť...

EDIT: tento prešiel na prvý šup, možno to bde tám že väčšinou mám otvrených ~10 tabov s rôznymi threadmi...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #11 kdy: 05 Ledna 2008, 13:14:52 »
Hm, tak jsem tam dal nulu... Snad to přejde (a spammeři mají pré...).

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #12 kdy: 05 Ledna 2008, 13:22:35 »
tými 60 sekundami sa to myslím len zhoršilo, skús čo najnižší čas, každý príspevok posielať na 10 krát je fakt muka, 15 sekundový error som vídal tak raz dvakrát týždenne, ale teraz vidím 60 sekúnd každých 5 minút :'(

Petr 'Merlin' Vaněček: Ja vidím pod tvojim príspevkom "logged", pod svojimi vidím "unknown", takže to tak asi má byť...

EDIT: tento prešiel na prvý šup, možno to bde tám že väčšinou mám otvrených ~10 tabov s rôznymi threadmi...

Byt to tak nema - u cizich mas videt "zaznamenano" u svych svou IP adresu
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #13 kdy: 05 Ledna 2008, 13:31:17 »
Hm, tak jsem tam dal nulu... Snad to přejde (a spammeři mají pré...).

Zdá sa mi že sa to zlepšilo, dúfam že s tými spamermi nemáš pravdu...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #14 kdy: 05 Ledna 2008, 14:10:14 »
Nula znamená vypnuto.... To mě těší :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #15 kdy: 05 Ledna 2008, 16:03:18 »
Vynikající rozhodnutí :). S těma 60 sekundama to bylo vážně neusnosný, jsem to sem chtěl postnout už dřív ale když bylo těch 60 sekund, tak se mi nepodařilo ten příspěvek odeslat ani na 5. pokus :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #16 kdy: 05 Ledna 2008, 16:15:36 »
Vynikající rozhodnutí :). S těma 60 sekundama to bylo vážně neusnosný, jsem to sem chtěl postnout už dřív ale když bylo těch 60 sekund, tak se mi nepodařilo ten příspěvek odeslat ani na 5. pokus :).
To se omlouvám, to jsem nějak zblbnul, když jsem myslel, že víc pomůže, to pardon...

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #17 kdy: 05 Ledna 2008, 19:54:36 »
citace Petr 'Merlin' Vaněček:
Citace
Byt to tak nema - u cizich mas videt "zaznamenano" u svych svou IP adresu

Nevím, jak to má být, ale po spuštění tohoto fóra se mi zobrazovala moje IP adresa, ale už dlouho ji nevidím.


Mě to hlásí Tvůj příspěvek byl poslán před "0" minutami

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #18 kdy: 05 Ledna 2008, 20:24:21 »
Psal jsem Ondrejovi a zadal ho o pomoc ohledne tohoto problemu, opravdu si myslim, ze nefunguje spravne resolver ipadres, tim padem pak vlastne vsichni, kdo chteji prispet na forum vystupuji pod jednou adresou.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #19 kdy: 05 Ledna 2008, 20:28:17 »
Tak každý člověk dostane přidělený čas kdy může psát na forum :D. 24 hodin děleno počtem účastníků :), to bude asi lepší vyřešit nějak jinak :).
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: [Fórum] Na prd blokování spammerů
« Odpověď #20 kdy: 05 Ledna 2008, 20:33:24 »
Tak každý člověk dostane přidělený čas kdy může psát na forum :D. 24 hodin děleno počtem účastníků :), to bude asi lepší vyřešit nějak jinak :).

OMFG a čo keď zaspím  :o

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.