Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tlačítko na xterním boxu na pevný disk  (Přečteno 3863 krát)

horada

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Tlačítko na xterním boxu na pevný disk
« kdy: 08 Ledna 2008, 15:08:15 »
Dobrý den,
pořídil jsem si externí box na pevný disk na kterém je jedno tlačítko - při použití s operačním systémem jisté nejmenované firmy a patřičným programem dodávaným k boxu má toto tlačítko spustit zálohu - mě by zajímalo je li možno toto tlačítko nějak využít v Linuxech (Ubuntu) - tedy přiřadit mu nějakou vlastní funkci. Nemáte někdo nápad jak na to?
externí rámeček je od firmy Cooler Master - Xcraft - na SATA disk s USB hubem
Ubuntu 7.10
Dobré věci jsou drahé, ty nejlepší jsou zdarma....

Ubuntu 10.10, ntb: IBM ThinkPad T60  | (G)Vim, LaTeX, Python, Git, VLC, mpd + Sonata | Fotografování

Pavelp

  • Host
Re: Tlačítko na xterním boxu na pevný disk
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2008, 17:32:01 »
Bude se to cele na rozdil on nejmenovaneho systemu, chovat naprosto pokazde jinak, usne kdy chce a nelze probudit, pripoji se jednou jako /dev/sda1, podruhe jako /dev/sdb1 a nikdo nevi proc. Zkratka to bude skoro nepouzitelne.
Never more USB disk na linux.

horada

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Tlačítko na xterním boxu na pevný disk
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2008, 18:13:11 »
Mám jej zatím den tak nemůžu říct - ale zatím dobrý - já jinou možnost nemám (notebook s 60GB diskem - to něco navíc chce)
Dobré věci jsou drahé, ty nejlepší jsou zdarma....

Ubuntu 10.10, ntb: IBM ThinkPad T60  | (G)Vim, LaTeX, Python, Git, VLC, mpd + Sonata | Fotografování

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: Tlačítko na xterním boxu na pevný disk
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2008, 09:40:39 »
Bude se to cele na rozdil on nejmenovaneho systemu, chovat naprosto pokazde jinak, usne kdy chce a nelze probudit, pripoji se jednou jako /dev/sda1, podruhe jako /dev/sdb1 a nikdo nevi proc. Zkratka to bude skoro nepouzitelne.
Never more USB disk na linux.


Používám USB externí disk na GG a tenhle problém nemám. Nic jsem nenastavoval, jen zapojím USB a jedu.
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

horada

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Tlačítko na xterním boxu na pevný disk
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2008, 09:42:32 »
Disk jako takový mi funguje také bez problému - de mi o případné využití toho tlačítka na něm...
Dobré věci jsou drahé, ty nejlepší jsou zdarma....

Ubuntu 10.10, ntb: IBM ThinkPad T60  | (G)Vim, LaTeX, Python, Git, VLC, mpd + Sonata | Fotografování

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Tlačítko na xterním boxu na pevný disk
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2008, 11:24:29 »
Bude se to cele na rozdil on nejmenovaneho systemu, chovat naprosto pokazde jinak, usne kdy chce a nelze probudit, pripoji se jednou jako /dev/sda1, podruhe jako /dev/sdb1 a nikdo nevi proc. Zkratka to bude skoro nepouzitelne.
Never more USB disk na linux.

Nešlo by takto využít UUID, pokud se u USB disků vygeneruje? Pak by teoreticky stačilo disk přidat do fstab.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

horada

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Tlačítko na xterním boxu na pevný disk
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2008, 11:50:51 »
co se týče toho UUID, možná by mohl posloužit tenhle článek - jen jsem jej zběžně prolétl očima - ale vypadá to celkem nadějně
http://www.linuxexpres.cz/praxe/konfigurace-disku-a-souborovych-systemu
Dobré věci jsou drahé, ty nejlepší jsou zdarma....

Ubuntu 10.10, ntb: IBM ThinkPad T60  | (G)Vim, LaTeX, Python, Git, VLC, mpd + Sonata | Fotografování

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.