Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční instalace  (Přečteno 3095 krát)

Fisa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Nefunkční instalace
« kdy: 09 Června 2006, 12:03:38 »
Ahoj mám notebook Fujitsu Siemens Celsium H230(testoval jsem live CD korora a v datasheetu je certifikace pro linux), stahl jsem si CD s UBUNTU a myslel jsem si že si ho nainstaluji. Instalace absolutně nejde když po dlouhé době nabootuje system v rozlišení 640x480 a spustím instalátor tak končím u rozdělení disků. Nastavím si partition podle sebe pro / a swap. Po té by se to mělo formatovat, formátování začne ale za 10 sec napíše chybu. Příjde mi to CD nějaké nedoladěné. Chjo :((

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Nefunkční instalace
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2006, 12:22:14 »
No uprimne receno, s tou nedoladenosti mas naprostou pravdu, je volovina takhle narychlo totalne menit instalator! Proto bych Ti doporucil instalovat z "Alternate CD", to je, pokud vim, stary dobry debianni instalator :-) J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Nefunkční instalace
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2006, 12:32:40 »
Mozna by bylo dobre zkusit najit, co maji spolecneho pocitace, na kterych ten partitioner v grafickem instalatoru nefunguje. Instaloval jsem DD 6.06 na trech pocitacich (2x desktop, 1x notebook) a na vsech graficky instalator zafungoval vyborne (vzdy se ubuntu instalovalo jakko druhy system za winXP, partitionerem jsem menit velikosti stavajicich FAT32 a NTFS oddilu.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Nefunkční instalace
« Odpověď #3 kdy: 09 Června 2006, 12:39:59 »
No pozor, ono to fakt nic moc odladeneho neni...sice jsem to nainstaloval, ale ty problemy okolo...J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Fisa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Nefunkční instalace
« Odpověď #4 kdy: 09 Června 2006, 12:40:35 »
Já jsem instaloval tuto verzi na starý notebook (cca 2 roky) tam fungovalo vše a neměl jsem ani moc dobre podporovany chipset. Ted je to vše INTEL +SATA disk a ani nahodou. Zkusim to "Alternate CD" a pak uvidim. ale bojim se bojim že to stejně nepujde :/. Pak se asi dám na cestu Slackware nebo Gentoo :(
Přijde mi to celé ušité horkou jehlou jen aby to nějako fungovalo....

Newkiller

  • Host
Nefunkční instalace
« Odpověď #5 kdy: 09 Června 2006, 13:02:51 »
Citace: Fisa
Ahoj mám notebook Fujitsu Siemens Celsium H230(testoval jsem live CD korora a v datasheetu je certifikace pro linux), stahl jsem si CD s UBUNTU a myslel jsem si že si ho nainstaluji. Instalace absolutně nejde když po dlouhé době nabootuje system v rozlišení 640x480 a spustím instalátor tak končím u rozdělení disků. Nastavím si partition podle sebe pro / a swap. Po té by se to mělo formatovat, formátování začne ale za 10 sec napíše chybu. Příjde mi to CD nějaké nedoladěné. Chjo :((
jj taky mě to nešlo,je to tím,že ten nový partition manager to ne sformátuje správně :/

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Nefunkční instalace
« Odpověď #6 kdy: 09 Června 2006, 16:20:02 »
mkfs.ext3, mkfs.reiserfs, mkswap...S tim to jde :-)
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.