Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: grafika na notebooku  (Přečteno 4259 krát)

honorguard

  • Host
grafika na notebooku
« kdy: 06 Ledna 2008, 11:33:28 »
Zdravím. Zajímalo by mě jak je to na Kubuntu s integrovanými grafickými kartami co normálně bývají na noteboocích. Plánuju si notebook pořídit. Kdyby tam byla karta od Nvidia, tak bych si s tím poradil hravě, ale nevím jak je to s integrovanými kartami obecně. Rád bych tam rozchodil akceleraci na OpenGL abych mohl používát Blender, nebo třeba hrát Open Arenu.
Děkuji

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2008, 11:48:31 »
Nvidie - většinou (~95%) bez problémů, pro 3D akceleraci jsou nutné proprietální ovladače, ale nejsou s nima problémy a i Compiz jede téměř bez problémů
Intel - bez problémů
ATI - nic moc, rozjet Compiz je o nervy a ovladače (míněno proprietální) jsou občas dost špatné... (třeba na mojí grafice dělá fglrx ovladač psí kusy...)

Jinak na blender není potřeba 3D akcelerace ;).

afk_cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 283
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2008, 11:49:09 »
intel nema problem, nvidia prevazne taky ne. zalezi ale na konkretnim notebooku/chipsetu + urcite bys nebyl rad, kdybys koupil notebook, kde ti pojede opengl, ale nepojede zvuk, sit, ctecka karet, webkamera, wifi apod. stranek, kde se kompatibilitou zabyvaji, je vic, napr. https://wiki.ubuntu.com/HardwareSupportMachinesLaptops nebo vyber konkretni model a zagoogluj ;)
Ubuntu 8.04 - server, Ubuntu 8.10 a 9.04 desktop, Ubuntu 9.04 a 9.10 laptop :) vsude Ubuntu :))

jaho

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 86
    • Tvorba internetových stránek a fotografování
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2008, 14:33:34 »
Nvidia a Ati jsou většinou v pohodě. Já jsem si teď koupil notebook, který není v seznamu kompatibilních zařízení a po dnu trápení mi vše funguje bezvadně  :) .
PC1: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 4.5TB + 240GB SSD; Gigabyte Nvidia GT 440 - 1GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
PC2: AMD FX-6100 x6 (3,3GHz); 8GB RAM 1600MHz; HDD: 2TB + 480GB SSD; Ati HD 6570 - 2GB;  Ubuntu 13.04 - 64 bit
....ono se neříká nadarmo, že ty nejlepší věci jsou zadarmo....

honorguard

  • Host
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2008, 21:46:30 »
Na Blender sice není potřeba 3D akcelerace, ale viděl jsi to někdy bez ní? Kdysi dávno mi na Fedoře dělala akcelerace problém. Tak jsem jel bez ní.
I otočit kamerou kolem modelu je bez akcelerace problém. A to nemluvím o renderování, nebo tvorbě videí...

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2008, 09:42:37 »
Nvidie - většinou (~95%) bez problémů, pro 3D akceleraci jsou nutné proprietální ovladače, ale nejsou s nima problémy a i Compiz jede téměř bez problémů
Intel - bez problémů
ATI - nic moc, rozjet Compiz je o nervy a ovladače (míněno proprietální) jsou občas dost špatné... (třeba na mojí grafice dělá fglrx ovladač psí kusy...)

Jinak na blender není potřeba 3D akcelerace ;).
Na spuštění Blenderu není potřeba 3D akcelerace. Na práci s ním je ovšem nezbytností. ;)
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

honorguard

  • Host
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2008, 22:50:02 »
Když už se bavíme o Blenderu, neznáte někdo nějaké dobré stránky s návody jak modelovat? Docela by mi to pomohlo....
Děkuji

oyankee

  • Host
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2008, 12:22:19 »
Nvidie - většinou (~95%) bez problémů, pro 3D akceleraci jsou nutné proprietální ovladače, ale nejsou s nima problémy a i Compiz jede téměř bez problémů
Intel - bez problémů
ATI - nic moc, rozjet Compiz je o nervy a ovladače (míněno proprietální) jsou občas dost špatné... (třeba na mojí grafice dělá fglrx ovladač psí kusy...)

Jinak na blender není potřeba 3D akcelerace ;).
me na integrovane ati na notesu akcelerace bezi. horsi je to s tv-outy obecne

honorguard

  • Host
Re: grafika na notebooku
« Odpověď #8 kdy: 11 Ledna 2008, 00:07:22 »
TV outy jsou mi volné. Plánuju používat notebook hlavně na práci, ale akcelerace OpenGL se vždycky hodí. Budu tam mít kompozitní okna a budu na tom občas i hrá Open Arenu. Vypadá to že si nakonec budu muset koupit notebook s Nvidii. Nikdy bych si nekoupil ATI. Nevim proč, ale kdysi dávno jsem na ně udělal ošklivý názor a ten mi zůstal :-).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.