Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KDE4  (Přečteno 58884 krát)

cereus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: KDE4
« Odpověď #175 kdy: 03 Listopadu 2008, 21:07:44 »
Mám v notebooku postarší ATI mobility Radeon 9600. Ale mi se celkově nové KDE nějak nezdají a v HH jsem byl spokojený, takže se tam vrátím a počkám si až KDE 4 vychytají. Navíc teď když se mi tam pomíchaly ty aplikace KDE a Gnome to bude nejrychlejší řešení.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: KDE4
« Odpověď #176 kdy: 03 Listopadu 2008, 22:08:51 »
Bohužel ty aplikace se nějak pomíchaly a v KDE nabídce mám i Gnome aplikace a v Gnome naopak. Doinstalovalo se mi tam např. OO2.4 i když jsem měl už OO3.
Ty aplikace se "nepomíchaly", prostě v menu máte nainstalované věci. Metabalík klidně odeberte, nic se nestane, bohužel. Protože kdybyste chtěl odebrat všechny věci nainstalované kubuntu-desktop apod., tak to neuděláte apt-get remove kubuntu-desktop. Musíte každý program zvlášť. OO 2.4 odstraníte snadno v Adeptu či Synapticu ...
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

cereus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: KDE4
« Odpověď #177 kdy: 03 Listopadu 2008, 22:15:52 »
Děkuji za rady, ale už je pozdě. Už vás zdravím z Kubuntu 8.04 a jsem spokojen. Příště se alespoň nebudu hnát hned za novější verzí a počkám si na reakce uživatelů.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: KDE4
« Odpověď #178 kdy: 04 Listopadu 2008, 14:33:37 »
Příště se alespoň nebudu hnát hned za novější verzí a počkám si na reakce uživatelů.
Velice rozumný přístup :) Bude brzy KDE 4.2, v lednu, takže bude vše mnohem lepší.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

xfce

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: KDE4
« Odpověď #179 kdy: 04 Listopadu 2008, 18:32:07 »
... zůstaňte u HH a přejděte až na JJ nebo na II až bude KDE 4.2, které slibuje spoustu oprav a mělo by umět vše, co umí 3.5.9. Za 3 dny bude 4.1.3, třeba to pár věcí taky pořeší.
To jsi docela optimista - podobně se mluvilo již o KDE 4.1
Nic jiného mi nezbývá, GNOME mi nevyhovuje (plýtvání místem, open/save dialog atd). Navíc když někde Linux ukazuji z LiveCD, ještě se mi snad nestalo, že by se Ubuntu vzhledově líbilo - dokud se nestane něco opravdu zásadního, vždy budu lidem ukazovat Kubuntu, protože je nechci odradit hned na začátku.

honorguard

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #180 kdy: 04 Listopadu 2008, 19:17:39 »
JJ, já s Linuxem taky hodně machruju a to ani neopužívám Compiz, už se mě hodně lidí ptalo jestli můžou takhle vypadat jejich XPčka :D.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: KDE4
« Odpověď #181 kdy: 12 Prosince 2008, 23:56:05 »
Netušíte jestli je možné, případně jak umístit  plasmoidy na panelu na určité pozice v KDE 4.2 Beta? V podstatě bych potřeboval něco jako plasmoid, který se roztáhne na maximum a není vidět.

Dále by mě zajímalo, jestli máte někdo funkční Kblutetooth4.
Kubuntu forever :-)

honorguard

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #182 kdy: 13 Prosince 2008, 10:51:34 »
Co se týče kbluetooth4 tak mě se ho rozchodit nepodařilo, ale nejspíš to bude leností protože kamarádovi to chodí v pohodě. Ohledně plasmouidů v panelu se musí odemknout widgety, klepnout na znak plasmy v panelu a přidat widgety. Při kliknutí na ten znak plasmy v panelu se nad panelem zobrazí takový pruh. Pak je možné s widgety na panelu různě pohybovat. Jediný widget který se roztáhne po panelu je asi správce úloh...

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: KDE4
« Odpověď #183 kdy: 13 Prosince 2008, 20:31:07 »
Co se týče kbluetooth4 tak mě se ho rozchodit nepodařilo, ale nejspíš to bude leností protože kamarádovi to chodí v pohodě. Ohledně plasmouidů v panelu se musí odemknout widgety, klepnout na znak plasmy v panelu a přidat widgety. Při kliknutí na ten znak plasmy v panelu se nad panelem zobrazí takový pruh. Pak je možné s widgety na panelu různě pohybovat. Jediný widget který se roztáhne po panelu je asi správce úloh...
To je jasné. Bohužel není to možné nastavit tak, aby mezi Plasmoidy na ploše vznikla mezera.

Jinak KDE 4.2 je už velmi použitelné, jen ještě doladit stabilitu a výkon. Oproti 4.1 nebo dokonce 4.0 paráda.
Kubuntu forever :-)

honorguard

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #184 kdy: 13 Prosince 2008, 20:39:32 »
Zkoušel jste applet panel spacer?

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: KDE4
« Odpověď #185 kdy: 14 Prosince 2008, 08:33:44 »
Zkoušel jste applet panel spacer?

Díky za tip, pohledám a vyzkouším.
Kubuntu forever :-)

honorguard

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #186 kdy: 15 Prosince 2008, 00:19:37 »
Já ho mám v KDEmodu už od instalace, pokud ho nemáte, najdete ho zde: http://www.kde-look.org/content/show.php/Panel+Spacer?content=89304

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: KDE4
« Odpověď #187 kdy: 15 Prosince 2008, 07:27:59 »
Dá se již přeskládat nabídka menu tak aby vám vyhovovalo pořadí nabídek, dříve editor fungal ale samo menu na to nereagovalo.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: KDE4
« Odpověď #188 kdy: 15 Prosince 2008, 10:28:29 »
Dá se již přeskládat nabídka menu tak aby vám vyhovovalo pořadí nabídek, dříve editor fungal ale samo menu na to nereagovalo.

Právě odzkoušeno, stále to nefunguje správně.
Kubuntu forever :-)

honorguard

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #189 kdy: 15 Prosince 2008, 11:00:03 »
Tou nabídkou myslíte nabídku kickeru?

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: KDE4
« Odpověď #190 kdy: 16 Prosince 2008, 09:14:16 »
myslím hlavní nabídku kde, kicker již tam není

honorguard

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #191 kdy: 16 Prosince 2008, 16:59:51 »
Ježiši pardon, já se překlepl  :). Dnes se to jmenunuje kickoff.

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Re: KDE4
« Odpověď #192 kdy: 17 Prosince 2008, 16:14:35 »
Hi! ;D
V keré verzi/kdy bude K4 funkčně zcela porovnatelné s K3? ??? 8)

honorguard

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #193 kdy: 18 Prosince 2008, 18:21:26 »
Myslím že at to sledujete nebo ne, tak je to bezpředmětná otázka. KDE4 ještě není kompletní a nikdo neví kdy bude. Ještě chybí důležité věci jako globální klávesové zkratky nebo nové K3B, ale zase funguje výborně akcelerace, nové vymoženosti, je to rychlejší než dosavadní KDE3. Není nic jednodužšího než to zkusit ;).

col_boggy

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #194 kdy: 18 Prosince 2008, 22:03:57 »
Pardon, nechci zbytečně zakládat nový topic.
Mám problém, při zjevně nerozumných hrátkách se Splashy, kdy mi manager není schopen přidat témata, bych se potřeboval dostat do /etc/splashy/themes/ nové téma (základní je hnusné). Logicky tam nejde nic vkládat, tak jsem zkoušel spustit Dolphin pod rootem:
Kód: [Vybrat]
root@debian:/home/david# /usr/share/kde4/apps/dolphin/dolphinui.rc
bash: /usr/share/kde4/apps/dolphin/dolphinui.rc: Přístup odmítnut
Poradíte? Díky.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: KDE4
« Odpověď #195 kdy: 18 Prosince 2008, 22:14:07 »
Pardon, nechci zbytečně zakládat nový topic.
Mám problém, při zjevně nerozumných hrátkách se Splashy, kdy mi manager není schopen přidat témata, bych se potřeboval dostat do /etc/splashy/themes/ nové téma (základní je hnusné). Logicky tam nejde nic vkládat, tak jsem zkoušel spustit Dolphin pod rootem:
Kód: [Vybrat]
root@debian:/home/david# /usr/share/kde4/apps/dolphin/dolphinui.rc
bash: /usr/share/kde4/apps/dolphin/dolphinui.rc: Přístup odmítnut
Poradíte? Díky.

Spusť Dolphina příkazem: kdesudo dolphin
Kubuntu forever :-)

col_boggy

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #196 kdy: 19 Prosince 2008, 12:25:51 »
to bl jeden z prvních pokusů;
Kód: [Vybrat]
david@debian:~$ kdesudo dolphin
bash: kdesudo: command not found

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: KDE4
« Odpověď #197 kdy: 19 Prosince 2008, 12:28:29 »
to bl jeden z prvních pokusů;
Kód: [Vybrat]
david@debian:~$ kdesudo dolphin
bash: kdesudo: command not found


Jakou verzi Kubuntu máš? 8.04 nebo 8.10? V 8.10 by kdesudo mělo být, do 8.04 se myslím musí doinstalovat.
Kubuntu forever :-)

qUAKER

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #198 kdy: 19 Prosince 2008, 16:31:58 »
to bl jeden z prvních pokusů;
Kód: [Vybrat]
david@debian:~$ kdesudo dolphin
bash: kdesudo: command not found


Jakou verzi Kubuntu máš? 8.04 nebo 8.10? V 8.10 by kdesudo mělo být, do 8.04 se myslím musí doinstalovat.

má Debiana Lenny.

wingman: pusť to stejným způsobem jako jsi pouštěl systemsettings pod rootem :)

col_boggy

  • Host
Re: KDE4
« Odpověď #199 kdy: 19 Prosince 2008, 19:59:22 »
to jsem zkoušel hned zase jako druhý pokus ;D též to nevyšlo. Chvíli mmnt, mám tu starosti s Winama (nachladily se, tak se je snaží zachránit.. už mě to štve).

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.